Rezulteo
En iyi lastikleri en iyi fiyatlara bulun

Lastik karşılaştırıcımız, en iyi lastikleri en iyi fiyata bulmanızı sağlar

150 yıllık köklü lastik üreticisi BFGoodrich’in 2 yeni lastiği: Advantage ve Advantage SUV

BFGoodrich lastikleri bu sene 150. kuruluş yılını kutluyor! Bu vesile ile, Michelin grubunun markası, yaz lastikleri serisine yeni bir soluk getiriyor. BFGoodrich Advantage ve Advantage SUV isimli bu yeni iki lastik, SUV türü araçların tüm ihtiyaçlarını karşılamayı amaçlıyor. Güçlü yanları neler mi? Islak yolda üstün tutunma özelliği ve özelleştirilebilen lastik yanakları.

Sedan ve SUV araçlar için BFGoodrich Advantage ve Advantage SUV lastiği

2020, BFGoodrich, Advantage ile SUV araçlar için yaz lastiklerini yeniliyor. © BFGoodrich

BFGoodrich yaz lastikleri hangi araçlar için?

BFGoodrich Advantage yaz lastikleri, sedan ve kompakt tipi araçlara yönelik tasarlandı. BFGoodrich Advantage SUV lastik serisi ise adından da anlaşılacağı gibi SUV araçlar için tasarlandı. Bu 4x4 tipi araçlar, son yıllarda çok popüler hale gelen bir segment. Dolayısıyla  ara marka lastikler de iyi bir fiyat performans ilişkisine sahip ürünler sunarak öne çıkmak istiyor.

Yaz lastiği 4x4, SUV ve sedan: BFGoodrich Advantage ve Advantage SUV

© BFGoodrich

Yola daha iyi tutunan lastikler

BFGoodrich, yeni lastiklerde iyileştirilen performanslar arasında:

●      Kuru ve ıslak zeminde tutunma

●      Yol tutuşu

●      Yuvarlanma direnci

●      Sürüş konforu

●      Kontrol edilebilirlik

Yeni lastik sırtında kullanılan bileşenler ve kendiliğinden kilitlenen kılcal kanal tasarımı sayesinde lastik yapısında meydana gelecek hasarların azaltılması amaçlanmış. Bilhassa ıslak zeminde daha yüksek emniyet için, frenleme mesafeleri düşürülmüş. BFGoodrich’in yeni yaz lastikleri, Avrupa lastik etiketleme sistemine göre, ıslak zeminde frenleme alanında A notuna sahip. Pratikte BFGoodrich Advantage, BFGoodrich G-Grip* lastiğe kıyasla, ıslak zeminde 2,4 m ve kuru zeminde 1,5 m daha kısa fren mesafesi sunuyor.  BFGoodrich Advantage SUV ise fren mesafesini BFGoodrich G-Grip SUV**'a göre ıslak zeminde 2,9 m, kuru zeminde ise 1,1 m kısaltıyor.

Kendiliğinden kilitlenen kılcal kanal tasarımı, daha üstün bir sağlamlık sunarak yuvarlanma direncini mükemmellik seviyesine taşıyor ve yakıt tüketimini bir hayli azaltıyor.

BFGoodrich Advantage: Sedan ve SUV araçlar için yaz lastiği

© BFGoodrich

BFGoodrich’in özelleştirilebilen iki lastiğ: BFGoodrich Advantage ve Advantage SUV

BFGoodrich, Advantage ve Advantage SUV yaz lastikleri için kişileştirme imkânı sunuyor. Bu iki lastik için BFGoodrich müşterilerine lastik yanaklarını kişileştirme imkanı sunuyor.

Advantage ve Advantage SUV için mevcut ebatlar

BFGoodrich Advantage yaz lastiği, 99 ebatta satışta sunulacak. Advantage SUV ise 23 ebat ile satışa çıkılacak, 2021 yılında seriye 20 ebat daha eklenecek.

“*2019 Temmuz ayında, Michelin Grubu tarafından Ladoux sürüş pistinde gerçekleştirilen kurum içi ölçümler.  "Ebat: 205 / 55R16 91V, araç: VW golf 7, önceki seriye göre (BFG G-Grip). Sonuçların ortalaması. ABS sistemine sahip bir araçta, ıslak zeminde 80 km/sa ila 20 km/sa frenaj. ABS sistemine sahip bir araçta, kuru zeminde 100 km/sa ila 0 km/sa frenaj.

**2019 Temmuz ayında, Michelin Grubu tarafından Ladoux sürüş pistinde gerçekleştirilen kurum içi ölçümler. Ebat: 215 / 65R16 98H, araç: Nissan Qashqai, önceki seriye göre (BFG G-grip SUV). Sonuçların ortalaması. ABS donanımlı bir araçta, ıslak zeminde 80 km/sa ila 20 km/sa frenaj. ABS sistemine sahip bir araçta, kuru zeminde 100 km/sa ila 0 km/sa frenaj."

BENZER KONULAR

Yokohama GEOLANDAR CV G058: SUV ve pikap kamyonetlere yönelik M + S yaz lastiği

Yokohama yakın zamanda piyasaya sunacağı yeni lastikleri tanıtmaya devam ediyor. Bu defa tanıtılan lastik ise M + S işaretlemesine sahip yaz lastiği GEOLANDAR CV G058. SUV ve pikap kamyonet lastiği kategorisindeki bu ürün tam bir güvenlik içerisinde uzun mesafe sürüş gerçekleştirmeyi ve yakıt tasarrufu sağlamayı hedefliyor.

Yokohama BluEarth GT-AE51: Yakıt tasarrufu açısından etkili bir ürün

Önümüzdeki ilkbahar döneminde yeni yaz lastiği BluEarth GT-AE51’i satışa sunacak olan Yokohama yakıt tasarrufu ve çevreye duyarlılık alanlarında etkili lastikler pazarlamaya devam ediyor.

Continental yeni kış lastiği WinterContact TS 870’i tanıttı

Yeni kış lastiği Continental WinterContact TS 870 bir önceki modeli TS 860’a oranla daha güçlü performans özellikleri ile önümüzdeki sonbaharda satışa çıkarılacak. Bu haber Golf, BMW 1 Serisi ve Citroën C4 gibi kompakt ve orta sınıf otomobil sahiplerini memnun edecektir. Kar üzerinde kavrama, kısa frenleme mesafesi, kullanım ömrü ve sürüş konforu: Bu lastik önümüzdeki test sezonunda boy gösterecek en iyi yeni kış lastiklerinin arasında yer alacak mı?

Goodyear reCharge Konsepti: Bir kapsül aracığıyla lastiği birkaç saniye içerisinde değiştirmek

Goodyear her sene olduğu gibi Cenevre Otomobil Fuarı’nda yeni bir konsept lastik tanıttı. Fuarın 2020 yılı organizasyonunda Amerikalı lastik üreticisi kendisini yenileyebilen ve kişiselleştirilebilen bir kapsül aracılığıyla birkaç saniye içerisinde sürüş şartlarına adapte olabilen bir lastik sunuyor.