En iyi lastikleri en iyi fiyatlara bulun

Lastikle ilgili aradığınız her şey burada

2018/2019 sezonunun en iyi 7 kış lastiği: Uzmanlarımızın görüşü

Bu yıl da lastik uzmanlarımız tarafından hazırlanan en iyi kış lastiği sıralamasını sizlerle paylaşıyoruz. En doğru kış lastiğini satın almak için EN İYİ 7 LASTİK listemizi mutlaka okuyun.

2018/2019 sezonunun en iyi 7 kış lastiği: Uzmanlarımızın görüşü

2018/2019 sezonunun en iyi 7 kış lastiği: Uzmanlarımızın görüşü. © rezulteo

2018/2019 kış sezonu için lastik uzmanlarımız pek çok kullanıcıyı tatmin edecek ürünleri araştırdı. Bunun için, piyasadaki mevcut kış lastikleri arasında klasik kış kullanımı tarifimizle örtüşen, günlük kullanıma imkan tanıyan ve her türlü yol tipi üzerinde homojen performans özellikleri sunabilen kış lastiklerini tespit ettik.

Listemiz ayrıca lastiğin en yaygın ebatlarda mevcudiyetini de dikkate almıştır.

UYARI: Listede yer alan lastikler üstünlük sırlamasına göre değil alfabetik sıraya göre dizilmiştir.

BFGoodrich g-Force Winter 2

Pneu hiver BFGoodrich G-Force Winter 2

© rezulteo

Az bilinen ama kesinlikle ilgiyi hak eden bir lastik. Bunun kanıtı ise 2017'de Auto Bild dergisi tarafından gerçekleştirilen karşılaştırmada 50'den fazla kış lastiği ile yarışarak üst sıralara oturması. Islak/karlı zemindeki dengeli performans özellikleri ve uygun fiyatı ile ön plana çıkıyor.

BFGoodrich g-Force Winter 2'nin fiyatlarını karşılaştırın

Bridgestone Blizzak LM001

Pneu hiver Bridgestone Blizzak LM001

© rezulteo

Son nesil lastikler arasında olmayan bir model. Buna karşılık tavsiye ettiğimiz bu ürün, dengeli performans özelliklerine sahip. Bridgestone’un kış lastikleri için yaptığı en yeni geliştirmelerden payını alıyor ve her türlü zeminde mükemmel bir kullanım sağlıyor.

Bridgestone Blizzak LM001 kış lastiğine dair testimize göz atın 

Bridgestone Blizzak LM001'in fiyatlarını karşılaştırın

Continental WinterContact TS860 S

Pneu hiver Continental WinterContact TS 860 S

© rezulteo

Continental’in bu lastiği, geniş bir kitleyi hedeflemek yerine güçlü ve/veya sportif araçlarda kullanıma yönelik. Buna rağmen bu alandaki referans lastiklerden biri olmayı başarıyor. TS860 modelini esas alan lastik, teknolojisini pekiştiriyor. Asimetrik desenli lastik, güçlendirilmiş omuz alanı sayesinde kuru zeminde hakimiyet sağlayan mükemmel bir rijitliğe sahip.

Continental WinterContact TS860 S hakkında daha fazla bilgi

Continental WinterContact TS860 S'nin fiyatlarını karşılaştırın

Dunlop Winter Sport 5

Pneu hiver Dunlop Winter Sport 5

© rezulteo

Bu Dunlop lastiği V biçiminde bir profile, hafifletilmiş bir yapıya ve markanın gizli tuttuğu bir hamur bileşimine sahip. Dunlop'un DNA'sı ile son derece uyumlu bu nitelikler, lastiğin çok amaçlı kullanım ve güvenlik alanlarında gerçek bir kalite sergilemesini sağlıyor.

Dunlop Winter Sport 5 hakkında daha fazla bilgi

Dunlop Winter Sport 5'in fiyatlarını karşılaştırın

Goodyear Ultragrip 9

Pneu hiver Goodyear Ultragrip 9

© rezulteo

Bridgestone Blizzak LM001 gibi Goodyear’un bu lastiği de listemizin nispeten eski nesil lastiklerinden biri. Goodyear'ın Lüksemburg'da bulunan yüksek teknoloji merkezinde geliştirilen Ultragrip 9 genel olarak, özellikle de konfor açısından, iyi performans nitelikleri ortaya koyuyor. Bu lastiğin ekstrem kış şartlarında kullanıma yönelik bir NCG (ağır kış lastiği) versiyonu da mevcut.

Goodyear Ultragrip 9 hakkında daha fazla bilgi

Goodyear Ultragrip 9'un fiyatlarını karşılaştırın

 

Michelin Alpin 6

Fransız üreticinin Alpin isimli ürün ailesinin son üyesi. Piyasaya kısa bir süre önce çıkan bu lastik, markanın kış lastiği alanındaki derin deneyiminden yararlanarak geleceğin referansı olmayı hedefliyor.

Lastiğin güçlü yönleri arasında: Uzun kullanım ömrü boyunca performans özelliklerini koruması ve karşılaştırmalarda zirveye tırmanmasını sağlayabilecek ilk test sonuçları.

Michelin Alpin 6'nın fiyatlarını karşılaştırın

 

Nokian WR D4

Pneu hiver Nokian WR D4

© rezulteo

WR D4'ü yakından tanıyoruz. Bu lastiği çetin kış koşullarında birçok defa deneme şansını yakaladık ve her seferinde Finlandiyalı markanın bu konuda ne kadar usta olduğuna ikna olduk.

Birçok  ebatta mevcut olan bu lastik kesinlikle tek boyutlu bir ürün değil ve ıslak zeminler dâhil birçok farklı yüzeyde etkili performans özellikleri sergiliyor. Yine de listemizin diğer modellerine oranla "kışa daha yatkın" bir ürün olarak karşımıza çıkıyor ve dolayısıyla kar üzerindeki mükemmel performansına rağmen çok amaçlı kullanım açısından geride kalma ihtimali var.

Nokian WR D4 kış lastiği hakkındaki testimize göz atın

Nokian WR D4'ün fiyatlarını karşılaştırın

BENZER KONULAR

Ford Fiesta için en uygun lastik hangisi? Ford Fiesta’nız için en iyi lastik önerilerimiz

Ford Fiesta sürücüleri hangi lastiğe yönelmeli? Türkiye’de ve Avrupa’nın diğer birçok ülkesinde son derece popüler olan bu araç, uzun yıllardır piyasada yer alıyor. Bu yazıda Ford Fiesta için 15 ile 18 inçlik jant çaplarındaki farklı ebatlarda en uygun lastikleri bulabilirsiniz.

Goodyear Eagle F1 Asymmetric 5: Performanstan ödün vermeyen çok amaçlı bir lastik

Goodyear son derece popüler Eagle F1 Asymmetric 3'ün yerini alacak olan yeni nesil ultra yüksek performans lastiği Eagle F1 Asymmetric 5’i tanıttı. Amerikalı lastik üreticisi mümkün olan en dengeli yaz lastiğini tasarlamayı amaçladı.

Continental EcoContact 6, Alman üreticinin referans niteliğindeki yeni yaz lastiği

Continental binek araçlara yönelik yeni lastiği EcoContact 6’yı satışa sunacağını ilan etti. Satış sloganı ise tabi ki tasarruf!

Debica’dan yeni kış lastiği Frigo SUV2

Polonyalı lastik üreticisi Debica yeni Frigo SUV2 lastiğini tanıttı. Bu lastiğin kış mevsimindeki tüm sürüş şartlarına uyumlu olduğu belirtiliyor.