En iyi lastikleri en iyi fiyatlara bulun

Lastikle ilgili aradığınız her şey burada

Bridgestone Blizzak Ice: En çetin kışlara yönelik lastik

Japon lastik üreticisi Bridgestone, Kuzey Avrupa’nın iklim şartlarına yönelik yeni bir kış lastiğini tanıttı: Blizzak Ice.

Yeni ağır kış lastiği Bridgestone Blizzak Ice

Yeni ağır kış lastiği Bridgestone Blizzak Ice, Kuzey Avrupa’nın en zorlu kışlarına uyum sağlıyor © Bridgestone

Yeni lastikler serisinin son üyesi

Turanza T005, Weather Control A005 ve Blizzak LM005’den sonra sıra Blizzak Ice’de. 2 yıldan daha kısa bir süre içerisinde Bridgestone binek araçlara yönelik lastik seçeneklerini tamamıyla yeniledi. Japon üretici bu defa Blizzak WS80’nin yerini alarak en çetin kışlarla yüzleşmeyi sağlayan yeni ağır kış lastiğini sunuyor.

Yaz lastiği Turanza T005’de olduğu gibi Bridgestone bu ürünün geliştirme sürecinin ilk adımı olarak otomobil sürücülerinin fikrini sorarak onların ihtiyaçlarını anlamaya çalıştı. Avrupalı tüketicilerin en büyük beklentisinin uzun kullanım ömrü ve çevresel etki olduğu tespit edildi. Bu araştırma aynı zamanda kullanıcıların hem şehir ortamında hem de daha açık yollarda kavrama ihtiyacına sahip olduğunu ortaya çıkardı. Dolayısıyla Bridgestone’nin başlıca hedefi tam bir güvenlik içerisinde frenleme gerçekleştirebilen ve kar ile buz üzerinde araç hakimiyeti sağlayan bir lastik geliştirmekti.

Ağır kış şartlarına uygun bir lastik

Yepyeni bir hamur bileşimi ile tasarlanan Bridgestone Blizzak Ice en çetin kış şartlarında dahi performansını korumak üzere geliştirilmiş. Japon üretici “Multicell” adıyla patentlediği teknolojisini bu lastikte kullanıyor. Bu teknoloji suyu kendisine çekebilen ve bu sayede buz ve don üzerindeki suyu tahliye edebilen hidrofil bir formülü içerisinde barındırıyor. Bu özellik çoğu zaman manevra sıkıntısı yaratan durumlarda lastiğe ciddi bir kavrama kabiliyeti sunuyor 

Bu yeniliğin sağladığı avantaj ile Bridgestone bir önceki modeline oranla %8 daha kısa frenleme mesafeleri ve %25 daha uzun bir kullanım ömrü vaat ediyor. Japon malı bu lastik aynı zamanda günümüzün şartlarına göre güncellenmiş sırt tasarımı ile daha iyi bir sürüş konforu temin ediyor. Sırt üzerinde yer alan kanallar hava akışını dağıtmak ve yuvarlanma gürültüsünü düşürmek üzere geliştirilmiş. 

Çeşitler

Ağır kış lastiği Bridgestone Blizzak Ice sene sonuna doğru 14 ile 19 inç arasındaki jant çaplarında 37 farklı ebatta mevcut olacak. 2020’ye kadar 25 ek ebatın daha piyasaya sürülerek lastik değişimi piyasasının %86’sı kapsanmış olacak.

BENZER KONULAR

Vredestein Quatrac Pro: Yüksek performanslı araçlara yönelik ilk dört mevsim lastiği

Hollandalı lastik üretici Vredestein, yeni dört mevsim lastiği Quatrac Pro’yu tanıttı. Yeni lastik, Avrupa’da 17 ile 21 inç jant çaplarında satışa sunulan tek dört mevsim lastik olma özelliği de taşıyor.

Elektrikli mini şehir araç konsepti Seat Minimó’ya Bridgestone’dan özel lastik

Japon lastik üreticisi Bridgestone, Cenevre Uluslararası Otomobil Fuarı’nda tanıtılan Seat’in elektrikli mini şehir araç konseptinin lastiklerini tedarik etti.

Nokian WR Snowproof: Çetin kar şartlarında tedirginsiz sürüş

Finlandiyalı lastik üreticisi Nokian Tyres, karlı kışlara uygun yeni kış lastiği WR Snowproof’u tanıttı. Bu lastik, güvenliği üst derece tutarak, Avrupa’da karşılaşılan tüm kış şartlarının üstesinden gelmeyi sağlayacak.

Yokohama GT Special Classic: Klasik otomobiller için modern teknoloji

89. Cenevre Uluslararası Otomobil Fuarı’nda Japon lastik üreticisi Yokohama, klasik otomobillere yönelik G.T. Special Classic lastiğini Avrupa’da satışa sunacağını açıkladı.