En iyi lastikleri en iyi fiyatlara bulun

Lastikle ilgili aradığınız her şey burada

Continental Extreme E’nin elektrikli SUV’lerini özel üretim off road lastikler ile donatıyor

Extreme E elektrikli SUV şampiyonası için tasarlanan iki yeni Continental lastiği Goodwood Hız Festivali’nde tanıtıldı. Bu yaz ve kış lastikleri en zorlu sürüş şartları ile yüzleşecek olan elektrikli SUV Odyssey 21 ile birlikte sunuldu.

Offroad lastikleri Continental Extreme E

© Continental

En zorlu arazi şartları için tasarlanmış 

Continental, 2021 yılından itibaren organize edilecek olan yeni elektrikli SUV şampiyonasının kurucu ortaklarından biri oldu. Katılımcı ekipler üzerinde birçok teknik şart eşit tutulacak olup bu şartlardan birisi de  Alman üretici tarafından geliştirilen lastikler olacak. Bu off road yarışları serisinde kullanılacak ilk araç İngiltere’deki Goodwood Hız Festivali’nde tanıtıldı ve Odyssey 21 adını taşıyor. 

Extreme E SUV Odyssey 21 otomobil sporunda eşine rastlanmamış bir araç. Bu taşıtta kullanılan en yeni teknolojiler ve Continental tasarımı lastikler gezegenin en zorlu ve değişken ortamlarında bile yüksek performans sunan bir SUV ortaya çıkarıyor. Formula E’nin kurucusu ve CEO’su Alejandro Agag şu beyanda bulunuyor: “Bu taşıt elektrikli bir SUV’ye yönelmek isteyen otomobil sporu tutkunlarının yan sıra gezegenin korunmasına katkı sağlamak isteyen tüketiciler için elektrikli bir yol dışı aracının sunacağı kapasite özelliklerini Kuzey Kutbu’ndan, Himalayalar’a, Amazon’dan, Sahara Çölü’ne kadar ön plana çıkarıyor.” 

Bu sıradışı hız canavarını donatmak üzere Continental hızlanma ve frenleme sırasında yüksek performans sunan ve en zorlu manevralarda bile hassas bir hakimiyet temin eden lastikler sunuyor. Continental’ın Avrupa-Ortadoğu-Afrika Bölgesi Pazalama Müdürü Tansu Işık şu yorumda bulunuyor: “Araç üzerinde en iyi şekilde hakimiyet ve güvenlik sağlamak üzere bu lastikler söz konusu yarış serisinde kullanılacak olan elektrikli SUV’lere tam anlamıyla uyum gösteriyor.”

BENZER KONULAR

Michelin’in hafif ticari araçlara yönelik yeni yaz lastiği Michelin Agilis 3

Michelin, geçtiğimiz sene Agilis Crossclimate lastiğini satışa sunmuştu. Fransız lastik üretici, yeni yaz lastiği Agilis 3 ile ticari araç lastiği piyasasındaki varlığını güçlendirmeyi hedefliyor.

2021’de, AB lastik etiketinde yeni bilgiler yer alacak

Kamuoyu görüş alımı sonrasında, Avrupa Birliği Komisyonu, lastik etiketleri için yeni bir düzenleme geliştirdi. Bu mevzuat, hem lastik etiketi uygulamasının kalıcı olmasını hem de bu etiketin tüketiciler tarafından daha görünür, daha kolay anlaşılır hâle gelmesini hedefliyor.

Nokian, yeni Powerproof ve Wetproof lastiklerinin SUV versiyonunu tanıttı

Finlandiyalı lastik üreticisi Nokian Tyres, Powerproof ve Wetproof yaz lastiklerinin SUV versiyonunu tanıttı. Daha ağır araçlara uygun olan bu lastikler sportif ticari araç ve CrossOver sürücülerine güvenlik ve performans sunmayı vaat ediyor.

2019/2020 sezonunun en iyi 7 yaz lastiği: Uzmanlarımızın tavsiyeleri

Hangi lastiği seçeceğinizden emin değil misiniz? Bütçeniz ve ihtiyaçlarınız ne olursa olsun teknik uzmanlarımız 2019’un yaz lastikleri arasında sizi tatmin edecek bir seçenek bulmanıza yardımcı olacak.