Lastiklerinizi karşılaştırın ve en uygun fiyata satın alın!

Cooper, 4x4’lere ve pikap kamyonetlere yönelik Discoverer AT3 LT ve XLT lastiklerini tanıttı

Cooper Tires, ürün yelpazesine iki yeni 4x4 yaz lastiği ekliyor: Discoverer AT3 LT ve Discoverer AT3 XLT. Amerika’da beğeni toplayan bu iki lastik yakın zamanda Avrupa’da satışa sunulacak. Bu modeller, 3PMSF işaretlemesi sayesinde kar ve buz ile kaplı yollarda bile yol alabiliyor.

4x4 lastikler Cooper Discoverer AT3 LT ve XLT, 3PMSF işaretlemesine sahip: 3PMSF işaretlemesiyle kar ve çamur üzerinde pikap ve arazi aracıyla sürüş

© Cooper Tire

Discoverer AT3: Hangi 4x4’lere yönelik?

Cooper Discoverer AT3 LT lastiği, Amerika’da yakın zamanda satışa sunulan pikap kamyonet Nissan Navara N-Trek Warrior’ın 4 çeker lastiğinde orijinal ekipman olarak kullanılıyor. Dolayısıyla Discoverer A/T3 Sport gibi, orta ve ağır 4x4 vasıtaları hedefliyor. Discoverer AT3 XLT ise daha da ağır ve büyük 4x4 taşıtlarda kullanıma uygun.

Her şartta arazi lastikleri

Hem lastik ömrünü yüksek tutmak hem  de ağır yükler taşıyabilmek için, Cooper’ın bu 4x4 lastikleri, Durable Tread Technology teknolojisi ile tasarlanmış.

Lastikler, lastik yapısına sıkışan taş ve çakılların tahliye edilmesini kolaylaştıran kenarlar ile donatılıyor. Bu sayede lastik sırtı, temiz kalarak tekerlerin çekiş gücünü artırıyor. Her iki lastik de 3PMSF kış lastiği işaretlemesine sahip.

 Cooper Discoverer AT3 XLT 4x4 lastiğinin bir diğer artısı da son derece ağır yükleri çekme kapasitesi: Özellikle lastiğin omuz alanı güçlü bir yapıya sahip. Bu da kayalık zeminlerde ve çamurlu yollarda arazi kullanımını mümkün kılan bir kavrama kabiliyeti temin ediyor. Kullanılan arazi şartları gereği, lastikler, yıpranmaya ve patlamalara karşı daha fazla direnç gösterecek.

Cooper Tire Avrupa Satış ve Pazarlama Müdürü Michiel Kramer şu açıklamada bulunuyor: “Bu iki yeni lastiği ürün ailemize katmaktan mutluluk duyuyoruz. Cooper Discoverer AT3 LT ve Cooper Discoverer AT3 XLT lastikleri, Amerika’da gücünü göstermiş durumda. Bu lastikleri şimdi de Avrupalı müşterilerimiz ile paylaşmayı sabırsızlıkla bekliyoruz.”

Piyasada yer alacak ebatlar

Cooper, Discoverer AT3 LT lastiğini 112 ile 121 arasında değişen yük endeksleri ile 16 ile 18 inç arasındaki 15 ebatta satışa sunacak.

Discoverer AT3 XLT, 109 yük endeksiyle 15 inçlik jantlar ve 121 yük endeksiyle 20 inçlik jantlar için mevcut olacak.

BENZER KONULAR

Kış mevsiminde, Firestone Winterhawk 4 ile yollara meydan okuyun

Firestone, Winterhawk 4 tasarımı ile, sürücülerin tecrübelerinden yola çıkarak tasarladığı yeni kış lastikleri serisini lanse ediyor. Islak zeminde daha üstün tutunma ve frenleme performansı ile, Avrupa Lastik Etiketleme Sistemi'ne göre B derecesine sahip bu lastiğin mükemmel bir kalite-fiyat ilişkisi sunması bekleniyor.

Hankook Dynapro AT2 lastik: 4x4 ile gürültüsüz sürüş

"Yepyeni ve yakışıklı" 4x4 lastiği Hankook Dynapro AT2, lastiklerin yuvarlanma gürültüsünün konforu olumsuz yönde etkilediği tüm yol tipleri için tasarlandı. Özellikleri bununla da sınırlı değil: Lastik yanağında 3PMSF işaretiyle kış mevsimi için de tescilli bir 4 mevsim lastiğidir. Yıl boyunca kullanabilirsiniz!

Cooper Discoverer A/T3 Sport 2: 4x4 ile her tür hava koşulunda sürüş

Cooper, lastik piyasasına, 4x4 ve SUV araçlara adanmış yeni bir 4 mevsim lastiği sundu. Amerikan markası, üstün kavrama ve dayanıklılık için yeni bir lastik sırtı teknolojisi üzerinde çalıştı. Hem yaz hem de kış mevsiminde kullanım amacıyla tasarlanan lastik hem asfalt hem çamurlu hem de çakıllı yüzeyler için kullanılıyor.

2020-2021’nin en iyi 7 yaz lastiği: rezulteo lastik uzmanlarının seçtikleri

Yaz lastiği önerisi arayışındaki okurlarımıza iyi bir haberimiz var! Her sene olduğu gibi, bu sene de uzmanlarımız, 2020’nin en iyi 7 yaz lastiğini tayin etti. 2020’nin en iyi yaz lastiği hangisi diye soran okurlarımıza, 2020’nin en iyi fiyat performans dengesini sunan 7 yaz lastiğini bu yazımızda ele aldık.