Rezulteo
En iyi lastikleri en iyi fiyatlara bulun

Lastik karşılaştırıcımız, en iyi lastikleri en iyi fiyata bulmanızı sağlar

Cooper, 4x4’lere ve pikap kamyonetlere yönelik Discoverer AT3 LT ve XLT lastiklerini tanıttı

Cooper Tires, ürün yelpazesine iki yeni 4x4 yaz lastiği ekliyor: Discoverer AT3 LT ve Discoverer AT3 XLT. Amerika’da beğeni toplayan bu iki lastik yakın zamanda Avrupa’da satışa sunulacak. Bu modeller, 3PMSF işaretlemesi sayesinde kar ve buz ile kaplı yollarda bile yol alabiliyor.

Pneus 4x4 Cooper Discoverer AT3 LT et XLT avec la marquage 3PMSF : pick-up et tout-terrain sur neige et boue avec la marquage 3PMSF

© Cooper Tire

Discoverer AT3: Hangi 4x4’lere yönelik?

Cooper Discoverer AT3 LT lastiği, Amerika’da yakın zamanda satışa sunulan pikap kamyonet Nissan Navara N-Trek Warrior’ın 4 çeker lastiğinde orijinal ekipman olarak kullanılıyor. Dolayısıyla Discoverer A/T3 Sport gibi, orta ve ağır 4x4 vasıtaları hedefliyor. Discoverer AT3 XLT ise daha da ağır ve büyük 4x4 taşıtlarda kullanıma uygun.

Her şartta arazi lastikleri

Hem lastik ömrünü yüksek tutmak hem  de ağır yükler taşıyabilmek için, Cooper’ın bu 4x4 lastikleri, Durable Tread Technology teknolojisi ile tasarlanmış.

Lastikler, lastik yapısına sıkışan taş ve çakılların tahliye edilmesini kolaylaştıran kenarlar ile donatılıyor. Bu sayede lastik sırtı, temiz kalarak tekerlerin çekiş gücünü artırıyor. Her iki lastik de 3PMSF kış lastiği işaretlemesine sahip.

 Cooper Discoverer AT3 XLT 4x4 lastiğinin bir diğer artısı da son derece ağır yükleri çekme kapasitesi: Özellikle lastiğin omuz alanı güçlü bir yapıya sahip. Bu da kayalık zeminlerde ve çamurlu yollarda arazi kullanımını mümkün kılan bir kavrama kabiliyeti temin ediyor. Kullanılan arazi şartları gereği, lastikler, yıpranmaya ve patlamalara karşı daha fazla direnç gösterecek.

Cooper Tire Avrupa Satış ve Pazarlama Müdürü Michiel Kramer şu açıklamada bulunuyor: “Bu iki yeni lastiği ürün ailemize katmaktan mutluluk duyuyoruz. Cooper Discoverer AT3 LT ve Cooper Discoverer AT3 XLT lastikleri, Amerika’da gücünü göstermiş durumda. Bu lastikleri şimdi de Avrupalı müşterilerimiz ile paylaşmayı sabırsızlıkla bekliyoruz.”

Piyasada yer alacak ebatlar

Cooper, Discoverer AT3 LT lastiğini 112 ile 121 arasında değişen yük endeksleri ile 16 ile 18 inç arasındaki 15 ebatta satışa sunacak.

Discoverer AT3 XLT, 109 yük endeksiyle 15 inçlik jantlar ve 121 yük endeksiyle 20 inçlik jantlar için mevcut olacak.

BENZER KONULAR

2020-2021’nin en iyi 7 yaz lastiği: rezulteo lastik uzmanlarının seçtikleri

Yaz lastiği önerisi arayışındaki okurlarımıza iyi bir haberimiz var! Her sene olduğu gibi bu sene de uzmanlarımız, 2020’nin en iyi 7 yaz lastiğini tayin etti. 2020’nin en iyi yaz lastiği hangisi diye soran okurlarımıza, 2020’nin en iyi fiyat performans dengesini sunan 7 yaz lastiğini bu yazımızda ele aldık.

Yokohama, iceGuard iG53 ile önümüzdeki kış mevsimine hazır

Geniş bir binek araç yelpazesini (kompakt, sedan, SUV) hedef alan yeni kış lastiği Yokohama iceGuard iG53 önümüzdeki sonbaharda piyasada yerini alacak. Çok sayıda lastik ebatında bulunabilecek. Bu lastik kar ve buz üzerinde tam bir güvenlik içerisinde iyi sürüş hissi sunmayı vaat ediyor.

Nokian Snowproof P: Tutunma uzmanı bir kış lastiği

Nokian, yüksek performans kış lastiği Snowproof P’nin, Orta Avrupa’da satışa çıkarılacağını ilan etti. Ticari araçlara yönelik yeni lastiğin, kış şartlarında üst düzey yol tutuş ve güvenli sürüş sağlaması bekleniyor.

Yokohama GEOLANDAR CV G058: SUV ve pikap kamyonetlere yönelik M + S yaz lastiği

Yokohama yakın zamanda piyasaya sunacağı yeni lastikleri tanıtmaya devam ediyor. Bu defa tanıtılan lastik ise M + S işaretlemesine sahip yaz lastiği GEOLANDAR CV G058. SUV ve pikap kamyonet lastiği kategorisindeki bu ürün tam bir güvenlik içerisinde uzun mesafe sürüş gerçekleştirmeyi ve yakıt tasarrufu sağlamayı hedefliyor.