En iyi lastikleri en iyi fiyatlara bulun

Lastikle ilgili aradığınız her şey burada

Falken’den yeni dört mevsim lastiği: Euroall Season AS210

Almanya'da organize edilen Köln Lastik Fuarı (The Tire Cologne) sırasında Alman lastik üreticisi Falken, yeni dört mevsim lastiği Euroall Season AS210'u tanıttı. Bu lastik bir önceki model Euroall Season AS200'ün yerini alacak.

Euroall Season AS210, Falken tarafından tarafından tanıtılan yeni dört mevsim lastiği

Dört mevsim lastiği Falken Euroall Season AS210 özellikle ıslak zeminde yüksek bir performans seviyesi sunmak üzere tasarlandı. © Falken

Daha iyi performans özellikleri

Bridgestone ve Hankook'tan sonra bu defa Falken otomobillere ve SUV araçlara yönelik yeni dört mevsim lastiğini tanıttı. AS200'ün yerini alan Euroall Season AS210 bir önceki modeline oranla özellikle ıslak zeminde daha yüksek bir performans sergilemeyi hedefliyor.

Lastik sırtında bulunan V biçimindeki kanalların derinleştirilmesi sayesinde AS210 fazla suyu daha kolay tahliye ediyor. Bu yenilik aynı zamanda hem kuru hem de ıslak zemindeki sürüş performansı özelliklerini iyileştiriyor. Falken'e göre bu yeni lastik bu alanda, bir önceki modeline oranla %8'lik bir performans artışı sergileyerek suda kızaklamaya karşı direnç gösteriyor. Islak zemindeki frenleme performansı ise %6 daha etkili.

Sürüş sırasında lastiğin dişleri dönüş yönünde hizalanıyor. Bu da zemin üzerinde daha iyi bir çekiş gücü oluşturarak AS210'un her türlü yüzeyde daha iyi bir kavrama sergilemesini sağlıyor. Çok yönlü lastik dişleri sayesinde farklı tipteki yollarda, özellikle karlı zeminde daha iyi bir frenleme performansı sergilemesine olanak tanıyor.

Lastiğin hamuru, Falken'in diğer lastiklerinde kullanılmakta olan “Advanced 4D Nano Design” teknolojisi ile geliştirilmiş. Bu teknoloji, hamur bileşimi içinde bulunan farklı materyallerin birbirleriyle daha iyi etkileşime girmesini sağlayarak lastiğin kavrama performansının artmasında önemli rol oynuyor. Bu hamur bileşimi Euroall Season AS210'un kilometre ömrünü de bir önceki modeline göre %10 oranında uzatıyor.

Çeşitler

Falken Euroall Season AS210 lastiği şimdiden 13 ile 19 inç arasında değişen 48 farklı ebatta mevcut. 2018 Ağustosundan itibaren 20 farklı ebat daha piyasaya sürülecek.

BENZER KONULAR

Goodyear Eagle F1 Asymmetric 5: Performanstan ödün vermeyen çok amaçlı bir lastik

Goodyear son derece popüler Eagle F1 Asymmetric 3'ün yerini alacak olan yeni nesil ultra yüksek performans lastiği Eagle F1 Asymmetric 5’i tanıttı. Amerikalı lastik üreticisi mümkün olan en dengeli yaz lastiğini tasarlamayı amaçladı.

Continental EcoContact 6, Alman üreticinin referans niteliğindeki yeni yaz lastiği

Continental binek araçlara yönelik yeni lastiği EcoContact 6’yı satışa sunacağını ilan etti. Satış sloganı ise tabi ki tasarruf!

Debica’dan yeni kış lastiği Frigo SUV2

Polonyalı lastik üreticisi Debica yeni Frigo SUV2 lastiğini tanıttı. Bu lastiğin kış mevsimindeki tüm sürüş şartlarına uyumlu olduğu belirtiliyor.

SP Winter Sport500: Dunlop’un yeni kış lastiği

Lastik üreticisi Dunlop, kış mevsiminde farklı sürüş koşullarında daha iyi kavrama ve kontrol sağlamak için tasarladığı, yeni kış lastiği SP Winter Sport500’ü piyasaya çıkarıyor.