En iyi lastikleri en iyi fiyatlara bulun

Lastikle ilgili aradığınız her şey burada

Goodyear Eagle F1 Asymmetric 5: Performanstan ödün vermeyen çok amaçlı bir lastik

Goodyear son derece popüler Eagle F1 Asymmetric 3'ün yerini alacak olan yeni nesil ultra yüksek performans lastiği Eagle F1 Asymmetric 5’i tanıttı. Amerikalı lastik üreticisi mümkün olan en dengeli yaz lastiğini tasarlamayı amaçladı.

Yeni ultra yüksek performans lastiği Goodyear Eagle F1 Asymmetric 5

Yeni nesil ultra yüksek performans lastiği Eagle F1 Asymmetric 5. © Goodyear

Dengeli ve performanstan ödün vermeyen bir ultra yüksek performans lastiği

Goodyear beşinci vitese geçiyor! Amerikalı lastik üreticisi yeni Ultra Yüksek Performans lastiği Eagle F1 Asymmetric 5'i tanıttı. Bu ürün son derece popüler Eagle F1 Asymmetric 3’ün yerini alıyor.

Birçok yeni teknoloji ile tasarlanan Goodyear Eagle F1 Asymmetric 5 tam anlamıyla dengeli bir yaz lastiği olmayı amaçlıyor. Amerikalı üretici bu lastiğin konfordan taviz vermeksizin özellikle ıslak zeminde frenleme ve kuru zeminde sürüş alanlarında birçok ilerleme temin ettiğini belirtiyor.

Yeni ultra yüksek performans lastiği Goodyear Eagle F1 Asymmetric 5 yeni teknolojilere sahip

© Goodyear

Bu performans seviyesinin elde edilmesi için Goodyear yepyeni bir lastik bileşimi geliştirdi. Bu bileşim nemli iklim şartlarında üstün sürüş özellikleri sunmakla birlikte kuru zemindeki performans kapasitesini ve kullanım ömrünü ihmal etmiyor. Frenleme sırasında genişleyen temas alanı sayesinde Eagle F1 Asymmetric 5, pistlere yönelik lastiklere yaklaşan bir desen izi oluşturuyor. Bu sayede bir önceki modeline oranla ıslak zeminde %4 daha kısa frenleme mesafeleri ortaya koyuyor.

Goodyear aynı zamanda lastik yanal kuvvetlere maruz kaldığında oluşan titreşimleri azaltmaya da odaklanmış. Bu doğrultuda Eagle F1 Asymmetric 5'in virajlarda daha hassas olduğu ve kuru zeminde daha iyi bir kavrama sergilediği ifade ediliyor. Lastiğin direksiyon hareketlerine tepkisi de optimize edilerek Goodyear'a göre daha "reaktif" bir ürün geliştirilmiş.

Ultra yüksek performans lastiği Goodyear Eagle F1 Asymmetric 5 yeni bir yapıya sahip

© Goodyear

 

Çeşitler

Yeni ultra yüksek performans lastiği Goodyear Eagle F1 Asymmetric 5, şubat ayından itibaren satışa sunulacak. 2019'un Şubat ve Mayıs ayları arasında satışa çıkarılacak olan 51 ebata ek olarak aynı yıl içerisinde Haziran ve Aralık ayları arasında 10 ek ebat daha kataloğa dahil edilecek. Kısaca Goodyear Eagle F1 Asymmetric, 17 ile 22 inç arasındaki jant çaplarında 61 farklı ebatta mevcut olacak.

BENZER KONULAR

Bridgestone Blizzak Ice: En çetin kışlara yönelik lastik

Japon lastik üreticisi Bridgestone, Kuzey Avrupa’nın iklim şartlarına yönelik yeni bir kış lastiğini tanıttı: Blizzak Ice.

Vredestein Quatrac Pro: Yüksek performanslı araçlara yönelik ilk dört mevsim lastiği

Hollandalı lastik üretici Vredestein, yeni dört mevsim lastiği Quatrac Pro’yu tanıttı. Yeni lastik, Avrupa’da 17 ile 21 inç jant çaplarında satışa sunulan tek dört mevsim lastik olma özelliği de taşıyor.

Elektrikli mini şehir araç konsepti Seat Minimó’ya Bridgestone’dan özel lastik

Japon lastik üreticisi Bridgestone, Cenevre Uluslararası Otomobil Fuarı’nda tanıtılan Seat’in elektrikli mini şehir araç konseptinin lastiklerini tedarik etti.

Nokian WR Snowproof: Çetin kar şartlarında tedirginsiz sürüş

Finlandiyalı lastik üreticisi Nokian Tyres, karlı kışlara uygun yeni kış lastiği WR Snowproof’u tanıttı. Bu lastik, güvenliği üst derece tutarak, Avrupa’da karşılaşılan tüm kış şartlarının üstesinden gelmeyi sağlayacak.