Lastiklerinizi karşılaştırın ve en uygun fiyata satın alın!

Nokian Snowproof P: Tutunma uzmanı bir kış lastiği

Nokian, yüksek performans kış lastiği Snowproof P’nin, Orta Avrupa’da satışa çıkarılacağını ilan etti. Ticari araçlara yönelik yeni lastiğin, kış şartlarında üst düzey yol tutuş ve güvenli sürüş sağlaması bekleniyor.

Pneu hiver Nokian Snowproof P pour la neige et la glace

© Nokian Tyres

Nokian Snowproof P: Mika Häkkinen onaylı lastik

Nokian, Snowproof P kış lastiğini, Mika Häkkinen’in yardımıyla Finlandiya’daki test merkezinde geliştirdi. Formula 1 dünya şampiyonu pilot, bu yüksek performans lastiğinin tasarlanma sürecinde Nokian'a, yarış dünyasında edindiği deneyimini aktardı.

Nokian’ın Avrupa genelinde yaptığı ankete göre , Orta Avrupa’daki sürücülerin %60’ı, güvenliği artırdığından, kış mevsiminde kış lastiği kullanmayı gerekli görüyor. Onların arasından %70’i ise, kış koşullarında lastiğin yol tutuşu ve kavramasının sürücünün güvenliği için en önemli performans değeri olduğunu düşünüyor.

Kar ve erimiş kar ile kaplı yollarda güvenlik ve kavrama ise akıllarda ikinci sırada yer ediniyor. Yüksek performanslı otomobil sürücüleri özellikle kuru yolda kavramaya, yüksek hızda hassas yol tutuşuna ve sürüş konforuna önem veriyor.

Nokian, Snowproof P lastiğindeki yeni teknolojiler ile otomobil sürücülerinin bu beklentilerine yanıt vermeyi hedefliyor.

Alpine Performance konseptinden esinlenen lastik

Kış mevsiminde hava şartları, son derece değişken olabilir ve ılıman bir iklimden ani ve yoğun kar yağışlarına kadar farklılık gösterebilir. Kötü hava şartları ani bir şekilde kendisini gösteriyor olsa da, kış aylarında sürücüler gerekli önlemleri her daim almalı. Bu doğrultuda, kış lastikleri uzmanı Nokian, Alpine Performance konsepti üzerinde çalışmış: Optimize edilen lastik sırtı yoğun kılcal kanallara sahip. Yeni kış lastiği Nokian Snowproof P bu konsepti bünyesinde barındırıyor. Bu teknoloji yüksek bir tutunma becerisi ile hem soğuk hem de ılıman havalarda, buz ve erimiş kar üzerinde güvenilir bir sürüşü bir araya getiriyor.

Nokian WR A4’e kıyasla en büyük yenilik, lastik sırtı üzerinde gerçekleştirilmiş: Yanal ve boylamasına kanallara sahip yeni sırt deseni lastiğin yol üzerinde daha geniş bir temas alanına sahip olmasını sağlıyor. 

  • Islak, çamurlu ve karlı zeminlerde daha fazla kavrama,

  • Hem düz çizgide hem de virajlarda daha hassas sürüş,

  • Daha düşük suda kızaklama riski,

  • Kısa frenleme mesafeleri,

  • Daha yavaş aşınma.

Lastik sırtı blokları ise hızlı sürüş tepkisi ile yüksek hızda ve zorlu sürüş şartlarında denge hissi sağlıyor. Blokların arasında yer alan ve bir "pençe” gibi buz ve kar yüzeyleri kavrayan Snow Claws teknolojisi frenleme ve hızlanma sırasında maksimum kavrama oluşturuyor.

Nokian Snowproof P’nin bir diğer artısı ise yakıt tüketimini düşürerek tasarruf temin eden düşük yuvarlanma direnci.

Pneu hiver Nokian Snowproof P : adhérence sur neige

© Nokian Tyres

Nokian Snowproof P: Satışa sunulan lastik ebatları

Nokian Snowproof P, 2020 sonbaharından itibaren H, V ve W hız endekslerinde 17 ile 21 inç arasındaki 55 farklı ebatta satışa sunulacak.

BENZER KONULAR

Michelin Pilot Sport Cup 2 Connect : Donanım bağlantılı yarı slick lastik

Track Connect uygulamasının çıkışından 2 yıl sonra, Michelin yüksek performanslı teknolojisi ile %100 uyumlu yeni yarı slick lastiği Michelin Pilot Sport Cup 2 Connect'i lanse ediyor.

Pirelli, yeni lastiği Cinturato P7 ile emniyeti hedefliyor

Pirelli lastik markası, bu yaz için yeni Cinturato P7'yi çıkarıyor. Daha üstün kavrama kapasiteli üstün performans sağlayan yüksek teknoloji. Emniyeti hedefleyen, tüm sürücülerin ihtiyaçlarına uyum sağlayan ve hafifletilmiş ağırlığı ile enerji verimliliği sağlayan bir lastik. Lastik piyasasında hafif bir meltem esintisi...

Kış mevsiminde, Firestone Winterhawk 4 ile yollara meydan okuyun

Firestone, Winterhawk 4 tasarımı ile, sürücülerin tecrübelerinden yola çıkarak tasarladığı yeni kış lastikleri serisini lanse ediyor. Islak zeminde daha üstün tutunma ve frenleme performansı ile, Avrupa Lastik Etiketleme Sistemi'ne göre B derecesine sahip bu lastiğin mükemmel bir kalite-fiyat ilişkisi sunması bekleniyor.

Hankook Dynapro AT2 lastik: 4x4 ile gürültüsüz sürüş

"Yepyeni ve yakışıklı" 4x4 lastiği Hankook Dynapro AT2, lastiklerin yuvarlanma gürültüsünün konforu olumsuz yönde etkilediği tüm yol tipleri için tasarlandı. Özellikleri bununla da sınırlı değil: Lastik yanağında 3PMSF işaretiyle kış mevsimi için de tescilli bir 4 mevsim lastiğidir. Yıl boyunca kullanabilirsiniz!