Rezulteo
En iyi lastikleri en iyi fiyatlara bulun

Lastik karşılaştırıcımız, en iyi lastikleri en iyi fiyata bulmanızı sağlar

Nokian Snowproof P: Tutunma uzmanı bir kış lastiği

Nokian, yüksek performans kış lastiği Snowproof P’nin, Orta Avrupa’da satışa çıkarılacağını ilan etti. Ticari araçlara yönelik yeni lastiğin, kış şartlarında üst düzey yol tutuş ve güvenli sürüş sağlaması bekleniyor.

Pneu hiver Nokian Snowproof P pour la neige et la glace

© Nokian Tyres

Nokian Snowproof P: Mika Häkkinen onaylı lastik

Nokian, Snowproof P kış lastiğini, Mika Häkkinen’in yardımıyla Finlandiya’daki test merkezinde geliştirdi. Formula 1 dünya şampiyonu pilot, bu yüksek performans lastiğinin tasarlanma sürecinde Nokian'a, yarış dünyasında edindiği deneyimini aktardı.

Nokian’ın Avrupa genelinde yaptığı ankete göre , Orta Avrupa’daki sürücülerin %60’ı, güvenliği artırdığından, kış mevsiminde kış lastiği kullanmayı gerekli görüyor. Onların arasından %70’i ise, kış koşullarında lastiğin yol tutuşu ve kavramasının sürücünün güvenliği için en önemli performans değeri olduğunu düşünüyor.

Kar ve erimiş kar ile kaplı yollarda güvenlik ve kavrama ise akıllarda ikinci sırada yer ediniyor. Yüksek performanslı otomobil sürücüleri özellikle kuru yolda kavramaya, yüksek hızda hassas yol tutuşuna ve sürüş konforuna önem veriyor.

Nokian, Snowproof P lastiğindeki yeni teknolojiler ile otomobil sürücülerinin bu beklentilerine yanıt vermeyi hedefliyor.

Alpine Performance konseptinden esinlenen lastik

Kış mevsiminde hava şartları, son derece değişken olabilir ve ılıman bir iklimden ani ve yoğun kar yağışlarına kadar farklılık gösterebilir. Kötü hava şartları ani bir şekilde kendisini gösteriyor olsa da, kış aylarında sürücüler gerekli önlemleri her daim almalı. Bu doğrultuda, kış lastikleri uzmanı Nokian, Alpine Performance konsepti üzerinde çalışmış: Optimize edilen lastik sırtı yoğun kılcal kanallara sahip. Yeni kış lastiği Nokian Snowproof P bu konsepti bünyesinde barındırıyor. Bu teknoloji yüksek bir tutunma becerisi ile hem soğuk hem de ılıman havalarda, buz ve erimiş kar üzerinde güvenilir bir sürüşü bir araya getiriyor.

Nokian WR A4’e kıyasla en büyük yenilik, lastik sırtı üzerinde gerçekleştirilmiş: Yanal ve boylamasına kanallara sahip yeni sırt deseni lastiğin yol üzerinde daha geniş bir temas alanına sahip olmasını sağlıyor. 

  • Islak, çamurlu ve karlı zeminlerde daha fazla kavrama,

  • Hem düz çizgide hem de virajlarda daha hassas sürüş,

  • Daha düşük suda kızaklama riski,

  • Kısa frenleme mesafeleri,

  • Daha yavaş aşınma.

Lastik sırtı blokları ise hızlı sürüş tepkisi ile yüksek hızda ve zorlu sürüş şartlarında denge hissi sağlıyor. Blokların arasında yer alan ve bir "pençe” gibi buz ve kar yüzeyleri kavrayan Snow Claws teknolojisi frenleme ve hızlanma sırasında maksimum kavrama oluşturuyor.

Nokian Snowproof P’nin bir diğer artısı ise yakıt tüketimini düşürerek tasarruf temin eden düşük yuvarlanma direnci.

Pneu hiver Nokian Snowproof P : adhérence sur neige

© Nokian Tyres

Nokian Snowproof P: Satışa sunulan lastik ebatları

Nokian Snowproof P, 2020 sonbaharından itibaren H, V ve W hız endekslerinde 17 ile 21 inç arasındaki 55 farklı ebatta satışa sunulacak.

BENZER KONULAR

2020-2021’nin en iyi 7 yaz lastiği: rezulteo lastik uzmanlarının seçtikleri

Yaz lastiği önerisi arayışındaki okurlarımıza iyi bir haberimiz var! Her sene olduğu gibi bu sene de uzmanlarımız, 2020’nin en iyi 7 yaz lastiğini tayin etti. 2020’nin en iyi yaz lastiği hangisi diye soran okurlarımıza, 2020’nin en iyi fiyat performans dengesini sunan 7 yaz lastiğini bu yazımızda ele aldık.

Cooper, 4x4’lere ve pikap kamyonetlere yönelik Discoverer AT3 LT ve XLT lastiklerini tanıttı

Cooper Tires, ürün yelpazesine iki yeni 4x4 yaz lastiği ekliyor: Discoverer AT3 LT ve Discoverer AT3 XLT. Amerika’da beğeni toplayan bu iki lastik yakın zamanda Avrupa’da satışa sunulacak. Bu modeller, 3PMSF işaretlemesi sayesinde kar ve buz ile kaplı yollarda bile yol alabiliyor.

Yokohama, iceGuard iG53 ile önümüzdeki kış mevsimine hazır

Geniş bir binek araç yelpazesini (kompakt, sedan, SUV) hedef alan yeni kış lastiği Yokohama iceGuard iG53 önümüzdeki sonbaharda piyasada yerini alacak. Çok sayıda lastik ebatında bulunabilecek. Bu lastik kar ve buz üzerinde tam bir güvenlik içerisinde iyi sürüş hissi sunmayı vaat ediyor.

Yokohama GEOLANDAR CV G058: SUV ve pikap kamyonetlere yönelik M + S yaz lastiği

Yokohama yakın zamanda piyasaya sunacağı yeni lastikleri tanıtmaya devam ediyor. Bu defa tanıtılan lastik ise M + S işaretlemesine sahip yaz lastiği GEOLANDAR CV G058. SUV ve pikap kamyonet lastiği kategorisindeki bu ürün tam bir güvenlik içerisinde uzun mesafe sürüş gerçekleştirmeyi ve yakıt tasarrufu sağlamayı hedefliyor.