Rezulteo
En iyi lastikleri en iyi fiyatlara bulun

Lastik karşılaştırıcımız, en iyi lastikleri en iyi fiyata bulmanızı sağlar

Nokian, yeni Powerproof ve Wetproof lastiklerinin SUV versiyonunu tanıttı

Finlandiyalı lastik üreticisi Nokian Tyres, Powerproof ve Wetproof yaz lastiklerinin SUV versiyonunu tanıttı. Daha ağır araçlara uygun olan bu lastikler sportif ticari araç ve CrossOver sürücülerine güvenlik ve performans sunmayı vaat ediyor.

Nokian Wetproof Powerproof SUV lastikleri

Nokian çok amaçlı ve ultra yüksek performanslı yaz lastikleri Wetproof ve Powerproof’un SUV versiyonlarını tanıttı © Nokian Tyres

SUV’lerin kullanımına sunulan yeni bir teknoloji

Tam bir yıl önce Powerproof ve Wetproof yaz lastiklerini tanıtan Nokian Tyres yaz lastikleri segmentinde kendisine yer açmak istiyordu. Daha çok yüksek performanslı kış lastiklerini görmeye alışık olduğumuz bu Finlandiyalı marka söz konusu iki yaz lastiği ile bu alandaki birikimini ortaya koydu. Nokian, Powerproof ve Wetproof’un SUV versiyonu ile yaz ürünleri ailesini genişletmek istiyor. Binek araçlara yönelik modellerinin sahip olduğu önde gelen teknolojilerden ödün vermeyen Nokian bu ürünleri daha ağır ve daha güçlü taşıtlarda kullanılabilecek şekilde geliştirdi.

Nokian Powerproof SUV, her şeyden önce konfor ve güvenlik

Formula 1 efsanesi, Finlandiyalı Mika Hakkinen ile iş birliği içerisinde geliştirilen ultra yüksek performans yaz lastiği Nokian Powerproof geniş yelpazedeki performanslı araçlara uygun. Onun SUV versiyonu da ağır araçlar için tam bir güvenlik içerisinde frenleme ve yüksek hızda sürüş vaat ediyor. Orijinal modelden miras edindiği çok sayıda teknolojiye ek olarak aramit lifi ile takviye edilmiş yanaklara sahip. Darbelere ve kesiklere karşı daha dayanıklı olmasını sağlayan bu özellik sayesinde Nokian’ın bu lastiği daha uzun bir kullanım ömrüne sahip.

Nokian SUV lastikleri Mika hakkinen

© Nokian Tyres

Ultra yüksek performans yaz lastiği Nokian Powerproof SUV, 2020 ilkbaharından itibaren 17 ile 21 inç arasındaki jant çaplarında, V, W ve Y hız endeksleri ile 29 farklı ebatta mevcut olacak.

Portekiz’deki Portimao pistinde gerçekleştirdiğimiz Nokian Powerproof testi

Nokian Wetproof SUV, kuru ve nemli zeminde rahat sürüş

Çok amaçlı bir kullanıma uygun Nokian Wetproof da SUV ve CrossOver sahiplerine sunulacak. Birçok farklı hava şartında sürüş gerçekleştirebilen bu lastik her şeyden önce suda kızaklamayı önlemeyi hedefliyor. Lastik sırtının iç kısmına yerleştirilen “Wet Safety Zone” gibi en yeni teknolojiler sayesinde özellikle ıslak zeminde yüksek bir kavrama kabiliyeti temin ediyor. Nokian aynı zamanda bu SUV versiyonuna özel olarak “Aqua Hybrid” isimli teknolojik bir bileşen geliştirdi. Bu son nesil hamur bileşeni lastiğin ıslak zemindeki kavrama gücünü arttırıyor (ve AB lastik etiketinin bu alanında A notunu elde etmesini sağlıyor) ve yuvarlanma direncini düşürüyor.

Nokian Powerproof aramit yanaklar

© Nokian Tyres

Nokian Wetproof’un SUV versiyonu yanaklarındaki aramit lifi teknolojisi sayesinde daha dirençli. Bu lastik de 2020 ilkbaharından itibaren 16 ile 19 inç arasındaki jant çaplarında, H, V ve W hız endeksleri ile 27 farklı ebatta mevcut olacak.

Nokian Wetproof SUV

© Nokian Tyres

Portekiz’deki Portimao pistinde gerçekleştirdiğimiz Nokian Wetproof testi

BENZER KONULAR

2020-2021’nin en iyi 7 yaz lastiği: rezulteo lastik uzmanlarının seçtikleri

Yaz lastiği önerisi arayışındaki okurlarımıza iyi bir haberimiz var! Her sene olduğu gibi, bu sene de uzmanlarımız, 2020’nin en iyi 7 yaz lastiğini tayin etti. 2020’nin en iyi yaz lastiği hangisi diye soran okurlarımıza, 2020’nin en iyi fiyat performans dengesini sunan 7 yaz lastiğini bu yazımızda ele aldık.

Cooper, 4x4’lere ve pikap kamyonetlere yönelik Discoverer AT3 LT ve XLT lastiklerini tanıttı

Cooper Tires, ürün yelpazesine iki yeni 4x4 yaz lastiği ekliyor: Discoverer AT3 LT ve Discoverer AT3 XLT. Amerika’da beğeni toplayan bu iki lastik yakın zamanda Avrupa’da satışa sunulacak. Bu modeller, 3PMSF işaretlemesi sayesinde kar ve buz ile kaplı yollarda bile yol alabiliyor.

Yokohama, iceGuard iG53 ile önümüzdeki kış mevsimine hazır

Geniş bir binek araç yelpazesini (kompakt, sedan, SUV) hedef alan yeni kış lastiği Yokohama iceGuard iG53 önümüzdeki sonbaharda piyasada yerini alacak. Çok sayıda lastik ebatında bulunabilecek. Bu lastik kar ve buz üzerinde tam bir güvenlik içerisinde iyi sürüş hissi sunmayı vaat ediyor.

Nokian Snowproof P: Tutunma uzmanı bir kış lastiği

Nokian, yüksek performans kış lastiği Snowproof P’nin, Orta Avrupa’da satışa çıkarılacağını ilan etti. Ticari araçlara yönelik yeni lastiğin, kış şartlarında üst düzey yol tutuş ve güvenli sürüş sağlaması bekleniyor.