Lastiklerinizi karşılaştırın ve en uygun fiyata satın alın!

Şehir otomobilleri için en iyi 7 dört mevsim lastiği

Mevsim değişimlerinde lastik değiştirmek zorunda kalmamak için, otomobil sürücüleri dört mevsim lastiklerini tercih ediyorlar. Bu lastikler ılıman bölgelerde ve kentte yaşayan sürücüler için oldukça pratik çözüm sunuyorlar. rezulteo size, şehir otomobiliniz için en iyi4 mevsim lastikler arasından seçim yapmanıza yardımcı olacak.

Şehir otomobili için en iyi 4 mevsim lastiği: Islak zeminde yol tutuşu seçim sırasında dikkate alınacak bir kriterdir

© Adobe Stock / Marco 2811

Dört mevsim lastikler: Kimler için uygun çözüm?

Artık 4 mevsim lastiğini tanıtmamıza gerek yok. Kış mevsimine veya yaz mevsimine geçiş sırasında, lastik değişimine gerek kalmaksızın, bir araç üzerinde yıl boyunca kullanılabilir. Ancak her türlü hava koşulunda üstün performans arayışında olanlar için, dört mevsim lastikler özel bir performans ihtiyacına tam anlamıyla karşılık veremezler. ADAC lastik test kuruluşunun yakın zamanda onayladığı, yaz lastiği ile kış lastiği arasında bir uzlaşmadır.. 

Dört mevsim lastiği, yıl boyunca ılıman iklimin hâkim olduğu bölgelerdeki sürücüler için iyi bir çözüm olabilir. Örneğin, çoğunlukla şehir içinde kullanılan şehir otomobilleri için bilhassa uygundurlar. Şehir içinde yollar ıslak, karla veya buzla kaplı olabilir, ancak bir dağlık bölge kadar olmayacaktır.

rezulteo sizlere, en sık kullanılan ebatlar için dört mevsim lastikleri seçkisi sunuyor: 175/65 R14 ve 195/55 R16. Bu lastik ebatları, popüler şehir otomobilleri ile uyumludur. Örneğin;

Liste içindeki sıralamaları tamamen alfabetik sıralamadır ve herhangi bir üstünlük veya öncelik anlamına gelmemektedir.

Şehir otomobilim için hangi 4 mevsim lastiği tercih etmeliyim? BF Goodrich g-Grip All Season 2

BFGoodrich g-Grip All Season 2 lastigi

© rezulteo

BF Goodrich g-Grip All Season 2, kuru ve ıslak zeminde oldukça iyi bir performans sunuyor. M+S ve 3PMSF işaretini taşıyan bu lastik, kış koşullarında da kullanılabiliyor. Avrupa etiket sistemine göre sahip olduğu derece, bu lastiğin segmentinde güvenilir bir dört mevsim lastiği olarak tanınmasını sağlıyor. Mevcut ebatlarının çoğunda, ıslak zeminde frenleme için B notunu elde ediyor. Ayrıca iyi bir kalite/fiyat ilişkisine sahip.

Şehir otomobilim için hangi 4 mevsim lastiği tercih etmeliyim? Bridgestone Weather Control A005 evo

4 mevsim lastiği 3PMSF işaretini taşır ve ıslak zeminde kavrama için A notuna (lastik etiketi) sahiptir.

4 mevsim lastiği Bridgestone Weather Control A005 EVO © Bridgestone

Avrupa etiket sistemine göre ıslak zeminde frenleme için A notunu alan Bridgestone Weather Control A005 EVO, ıslak zeminde oldukça iyi bir performans sunuyor. Sırt kısmı NanoPro-teknoloji kullanılarak tasarlanmıştır. Bu teknoloji karda çekiş ve yol tutuşun optimal seviyeye taşınmasını sağlar. Ayrıca karlı yollarda frenleme mesafesini kısaltır, virajlarda aracın dengesini sağlar. Ekstra bir avantaj olarak, yeni piyasaya sürülen Bridgestone 4 mevsim lastiği, önceki modeline göre daha iyi yakıt verimliliği, daha uzun ömürlülük ve daha az yuvarlanma direnci sunmaktadır.

Şehir otomobilim için hangi 4 mevsim lastiği tercih etmeliyim? Continental AllSeasonContact

Continental AllSeasonContact lastigi

© rezulteo

Continental, bu lastiği kış sürüşü için ihtiyaç duyulan performansı göz önünde bulundurarak tasarladı: kauçuk, yüksek oranda silika içeriği sayesinde düşük sıcaklıklara dayanıyor. Yaz aylarında sürüş için, suyu etkin şekilde tahliye eden açık omuz alanı eklenmiş. Böylece yola tutunma kapasitesi artırılmış ve suda kızaklamanın önüne geçilmiş. AllSeasonContact, 195/55 R16 lastik ebadında en iyi notlara sahip 4 mevsim lastiklerinden biri. Sürtünme direnci ve ıslak zeminde frenleme alanında B notuna sahip.

Şehir otomobilim için hangi 4 mevsim lastiği tercih etmeliyim? Hankook Kinergy 4S2

Hankook Kinergy 4S2 dört mevsim lastiklerinin profili

Hankook, Kinergy 4S2 lastiği ile ilk defa yönlü desene sahip bir dört mevsim lastiği geliştiriyor © Hankook

Kılavuz profili ve sırt tasarımı, ıslak zeminde kavrama ve frenleme performansını artırıyor. Lastik, 3 boyutlu şerit yapısı sayesinde, yüzeyle daha geniş bir alanda temas ediyor ve bu da karlı yüzeyde yola daha iyi tutunmasını sağlıyor. Polimer, silika ve oldukça elastik özellikteki bileşenlerin yoğun karışımı ile yuvarlanma direnci indirgenmiş. Bu teknoloji aynı zamanda lastiğin eskimesini de geciktirdiğinden, uzun ömürlü olmasını sağlıyor.

Sürüş bandı üzerindeki çok sayıda işaret sayesinde, Hankook Kinergy 4S2 lastiğin eskime seviyesi kolaylıkla takip edilebiliyor. WTWI” (kış lastiği eskime göstergesi), lastiğin kış kullanımı için uygun olduğunu işaret ediyor. Cazip fiyatı da eklenince, oldukça akıllıca bir seçim.

Şehir otomobilim için hangi 4 mevsim lastiği tercih etmeliyim? Michelin Crossclimate+

Michelin CrossClimate + lastigi

© rezulteo

Alanda bir referans isim olan Michelin, Crossclimate+ dört mevsim lastiklerini sunuyor. Hem kış hem de yaz mevsiminde, tüm koşullarda performansını kanıtlamış bir lastik. Islak zeminde frenleme, karda ve buzda yolu kavrama açısından iyi bir performansa sahip. Ayrıca uzun ömürlü lastik arayışında olanlar için, Crossclimate+ uygun koşullarda kullanılması kaydıyla çok kolay eskimiyor!

Şehir otomobilim için hangi 4 mevsim lastiği tercih etmeliyim? Nokian Weatherproof ve Seasonproof

Nokian Weatherproof lastigi

© rezulteo

Nokian, Weatherproof ile kendisini 4 mevsim lastik piyasasına kabul ettirmiş durumda. Farklı yüzeylerde (kuru, ıslak, çamurlu) iyi performans sergileyen bir lastik...  Gerçek kış lastiği özelliklerine sahip olduğunu gösteren 3PMSF işaretini taşıyor. Ancak kar ile çok sık karşılaşmama koşuluyla... Çünkü neticede bir dört mevsim lastiği! Markanın kendini ispatlamasını takiben, şimdi  bayrağı yeni 4 mevsim lastik serisi Seasonproof devralıyor ! Nokian'ın şehir otomobili için uygun yeni lastiği, Season Sense konsepti ile lastik teknolojisinde birçok yeniliği bünyesinde barındırıyor. Nokian markası her şeyden önce sürücülerin emniyetine yönelik çalışıyor; bu nedenle de ıslak ve karlı zeminde yol tutuşu güçlü bir özelliği.

BENZER KONULAR

Michelin Pilot Sport Cup 2 Connect : Donanım bağlantılı yarı slick lastik

Track Connect uygulamasının çıkışından 2 yıl sonra, Michelin yüksek performanslı teknolojisi ile %100 uyumlu yeni yarı slick lastiği Michelin Pilot Sport Cup 2 Connect'i lanse ediyor.

Pirelli, yeni lastiği Cinturato P7 ile emniyeti hedefliyor

Pirelli lastik markası, bu yaz için yeni Cinturato P7'yi çıkarıyor. Daha üstün kavrama kapasiteli üstün performans sağlayan yüksek teknoloji. Emniyeti hedefleyen, tüm sürücülerin ihtiyaçlarına uyum sağlayan ve hafifletilmiş ağırlığı ile enerji verimliliği sağlayan bir lastik. Lastik piyasasında hafif bir meltem esintisi...

Kış mevsiminde, Firestone Winterhawk 4 ile yollara meydan okuyun

Firestone, Winterhawk 4 tasarımı ile, sürücülerin tecrübelerinden yola çıkarak tasarladığı yeni kış lastikleri serisini lanse ediyor. Islak zeminde daha üstün tutunma ve frenleme performansı ile, Avrupa Lastik Etiketleme Sistemi'ne göre B derecesine sahip bu lastiğin mükemmel bir kalite-fiyat ilişkisi sunması bekleniyor.

Hankook Dynapro AT2 lastik: 4x4 ile gürültüsüz sürüş

"Yepyeni ve yakışıklı" 4x4 lastiği Hankook Dynapro AT2, lastiklerin yuvarlanma gürültüsünün konforu olumsuz yönde etkilediği tüm yol tipleri için tasarlandı. Özellikleri bununla da sınırlı değil: Lastik yanağında 3PMSF işaretiyle kış mevsimi için de tescilli bir 4 mevsim lastiğidir. Yıl boyunca kullanabilirsiniz!

rezulteo, web sitesinde hem hizmetlerini hem de ziyaretçi deneyimini geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Sitedeki ziyaretinizi devam ettirerek, bu değişiklikleri kabul etmiş sayılırsınız. Daha fazla bilgi için Site Kullanım Koşulları

;