Rezulteo
En iyi lastikleri en iyi fiyatlara bulun

Lastik karşılaştırıcımız, en iyi lastikleri en iyi fiyata bulmanızı sağlar

Yokohama GEOLANDAR CV G058: SUV ve pikap kamyonetlere yönelik M + S yaz lastiği

Yokohama yakın zamanda piyasaya sunacağı yeni lastikleri tanıtmaya devam ediyor. Bu defa tanıtılan lastik ise M + S işaretlemesine sahip yaz lastiği GEOLANDAR CV G058. SUV ve pikap kamyonet lastiği kategorisindeki bu ürün tam bir güvenlik içerisinde uzun mesafe sürüş gerçekleştirmeyi ve yakıt tasarrufu sağlamayı hedefliyor.

Yokohama Geolandar CV GO58: SUV ve pikap kamyonetlere yönelik M+S yaz lastiği

© Yokohama

Geolandar SUV lastiklerinde “BluEarth Technology” kullanılmaya başlanıyor

Cenevre Otomobil Fuarı’nın iptal edilmesine rağmen Yokohama yeni lastiklerini tanıtmaya devam ediyor: Yokohama Geolandar CV G058, M+S işaretlemesine sahip bir yaz lastiği. Bu işaretleme “çamur ve kar” ile kaplı yollarda kullanılabileceği anlamına geliyor. SUV, pikap ve kamyonetlere yönelik GEOLANDAR SUV lastiğinin yerini alacak. Yokohama hem şehir içerisinde hem de şehir dışında kullanılabilecek bir lastik geliştirmek istiyordu. GEOLANDAR CV G058 özellikle M+S işaretlemesi sayesinde zaman zaman karşılaşılabilecek kar fırtınalarında bile yüksek bir güvenlik seviyesi ile uzun mesafe sürüş vaat ediyor.

Bu yaz lastiği, sırt alanında yer alan “BluEarth Technology” isimli son teknoloji sistem sayesinde Geolandar ailesinde bir ilke imza atıyor. Bu sistem geniş ve düz temas alanlarına, 4 adet kanala, 2 ve 3 boyutlu kılcal kanallara ve yüksek oranda iki farklı tipte silikaya sahip. Buna ek olarak bir SUV lastiğinden beklenebileceği gibi güvenlik, aşınma direnci ve yakıt tasarrufu alanlarındaki performans nitelikleri de optimize edilmiş:

  • Daha düşük gürültü seviyesi
  • Aşınmaya karşı direnç
  • Karlı ve ıslak yollarda çekiş 
  • Düşük sıcaklıklar altında yolda dengeli sürüş
  • Daha düşük suda kızaklama riski 
  • Enerji verimliliği ve düşük yuvarlanma direnci
Yokohama Geolandar CV GO58: Yeni teknolojilere sahip SUV yaz lastiği

© Yokohama

En iyi Yokohama SUV yaz lastiği hangisi?

Bir önceki model Geolandar SUV’ye oranla yeni yaz lastiği Yokohama Geolandar CV G058 iki farklı açıdan daha iyi performans özellikleri sunacak:

  • Islak zeminde daha iyi frenleme 

  • Islak zeminde daha iyi sürüş dengesi

  • Araç dışında ve araç içerisinde daha düşük gürültü seviyesi

Bu performans niteliklerini teyit etmek için önümüzdeki SUV yaz lastikleri testlerini beklememiz gerekecek.

Piyasadaki lastik ebatları

Yaz lastiği Geolandar CV G058 önümüzdeki ilkbaharda 265 / 50 R20 107V ile 205 / 70R15 96H arasındaki 43 farklı ebatta satışa sunulacak.

Yokohama Geolandar CV G058: SUV yaz lastiği ebatları

© Yokohama

BENZER KONULAR

2020-2021’nin en iyi 7 yaz lastiği: rezulteo lastik uzmanlarının seçtikleri

Yaz lastiği önerisi arayışındaki okurlarımıza iyi bir haberimiz var! Her sene olduğu gibi, bu sene de uzmanlarımız, 2020’nin en iyi 7 yaz lastiğini tayin etti. 2020’nin en iyi yaz lastiği hangisi diye soran okurlarımıza, 2020’nin en iyi fiyat performans dengesini sunan 7 yaz lastiğini bu yazımızda ele aldık.

Cooper, 4x4’lere ve pikap kamyonetlere yönelik Discoverer AT3 LT ve XLT lastiklerini tanıttı

Cooper Tires, ürün yelpazesine iki yeni 4x4 yaz lastiği ekliyor: Discoverer AT3 LT ve Discoverer AT3 XLT. Amerika’da beğeni toplayan bu iki lastik yakın zamanda Avrupa’da satışa sunulacak. Bu modeller, 3PMSF işaretlemesi sayesinde kar ve buz ile kaplı yollarda bile yol alabiliyor.

Yokohama, iceGuard iG53 ile önümüzdeki kış mevsimine hazır

Geniş bir binek araç yelpazesini (kompakt, sedan, SUV) hedef alan yeni kış lastiği Yokohama iceGuard iG53 önümüzdeki sonbaharda piyasada yerini alacak. Çok sayıda lastik ebatında bulunabilecek. Bu lastik kar ve buz üzerinde tam bir güvenlik içerisinde iyi sürüş hissi sunmayı vaat ediyor.

Nokian Snowproof P: Tutunma uzmanı bir kış lastiği

Nokian, yüksek performans kış lastiği Snowproof P’nin, Orta Avrupa’da satışa çıkarılacağını ilan etti. Ticari araçlara yönelik yeni lastiğin, kış şartlarında üst düzey yol tutuş ve güvenli sürüş sağlaması bekleniyor.