Lastiklerinizi karşılaştırın ve en uygun fiyata satın alın!

Yokohama, iceGuard iG53 ile önümüzdeki kış mevsimine hazır

Geniş bir binek araç yelpazesini (kompakt, sedan, SUV) hedef alan yeni kış lastiği Yokohama iceGuard iG53 önümüzdeki sonbaharda piyasada yerini alacak. Çok sayıda lastik ebatında bulunabilecek. Bu lastik kar ve buz üzerinde tam bir güvenlik içerisinde iyi sürüş hissi sunmayı vaat ediyor.

Pneu hiver Yokohama iceGuard iG53 : conduite sur neige et adhérence

© Yokohama

Her sınıf binek araca uygun kış lastiği

Yokohama, yakında çıkaracağı yeni kış lastiği iceGuard iG53 ile bu defa iceGuard ailesini genişletmeye karar verdi. Kış koşulları için özel olarak tasarlanan yapısı kar ve buz üzerinde sürüş için geliştirilmiş. Aynı zamanda sessiz bir sürüş, düşük yuvarlanma direnci ve yüksek kilometre ömrü temin ediyor.

Yeni iceGuard kış lastiği BluEarth teknolojisi ile Honda Civic, Fiat 500X, Nissan Juke, Ford Escape ve BMW 4 Serisi gibi binek araçlar (sedan, kompakt otomobil ve SUV tipi araçlar) için tasarlanmış. Japon lastik markası, BluEarth etiketini çevreye karşı en duyarlı ürünlerinde kullanıyor. Bu ürünler, performans niteliklerini ve yakıt verimliliğini bir araya getiren ileri teknolojilerden yararlanıyorlar.

Yokohama iceGuard iG53: Yol ile daha iyi temas

Kış lastiği Yokohama iceGuard iG53'ın sırt kısmı; emici özelliğe sahip bir bileşime, yeni nesil 3 boyutlu kılcal kanallara ve az miktarda ısı oluşturan bir diş altı katmanına sahip.

La bande de roulement du pneu hiver Yokohama iceGuard iG53 contient un composé absorbant, des lamelles 3D nouvelles générations et une sous-semelle qui génère peu de chaleur.

  • Islak ve karlı zeminde yüksek kavrama performansı: Emici özelliğe sahip hava kesecikleri, lastik yüzeyindeki su şeridini kırarak suda kızaklama riskini düşürüyor ve lastiğin yol ile daha geniş temas alanı oluşturmasını sağlıyor.

  • Kar ve buz üzerinde yüksek performans: 3 boyutlu kılcal kanallar ile geniş merkez hattı arasında destek oluşturan ve “bir lastik kenarı” gibi faaliyet gösteren çapraz mikro kanallar sayesinde en çetin sürüş şartlarında dahi lastiğin yol üzerindeki temas alanı maksimize ediliyor ve hem buzlu hem de kuru zeminlerde daha iyi bir denge sağlanıyor.

Satışta olacak ebatlar

Kış lastiği iceGuard IG53, önümüzdeki sonbahardan itibaren 245 / 45 R18 100H XL ile 175 / 65R15 84T arasındaki 16 lastik ebatında satışa sunulacak. Bunların arasından 12 tanesi H hız endeksi ile 210 km/saat’lik bir hıza çıkabilecek.

BENZER KONULAR

Kış mevsiminde, Firestone Winterhawk 4 ile yollara meydan okuyun

Firestone, Winterhawk 4 tasarımı ile, sürücülerin tecrübelerinden yola çıkarak tasarladığı yeni kış lastikleri serisini lanse ediyor. Islak zeminde daha üstün tutunma ve frenleme performansı ile, Avrupa Lastik Etiketleme Sistemi'ne göre B derecesine sahip bu lastiğin mükemmel bir kalite-fiyat ilişkisi sunması bekleniyor.

Hankook Dynapro AT2 lastik: 4x4 ile gürültüsüz sürüş

"Yepyeni ve yakışıklı" 4x4 lastiği Hankook Dynapro AT2, lastiklerin yuvarlanma gürültüsünün konforu olumsuz yönde etkilediği tüm yol tipleri için tasarlandı. Özellikleri bununla da sınırlı değil: Lastik yanağında 3PMSF işaretiyle kış mevsimi için de tescilli bir 4 mevsim lastiğidir. Yıl boyunca kullanabilirsiniz!

Cooper Discoverer A/T3 Sport 2: 4x4 ile her tür hava koşulunda sürüş

Cooper, lastik piyasasına, 4x4 ve SUV araçlara adanmış yeni bir 4 mevsim lastiği sundu. Amerikan markası, üstün kavrama ve dayanıklılık için yeni bir lastik sırtı teknolojisi üzerinde çalıştı. Hem yaz hem de kış mevsiminde kullanım amacıyla tasarlanan lastik hem asfalt hem çamurlu hem de çakıllı yüzeyler için kullanılıyor.

2020-2021’nin en iyi 7 yaz lastiği: rezulteo lastik uzmanlarının seçtikleri

Yaz lastiği önerisi arayışındaki okurlarımıza iyi bir haberimiz var! Her sene olduğu gibi, bu sene de uzmanlarımız, 2020’nin en iyi 7 yaz lastiğini tayin etti. 2020’nin en iyi yaz lastiği hangisi diye soran okurlarımıza, 2020’nin en iyi fiyat performans dengesini sunan 7 yaz lastiğini bu yazımızda ele aldık.