Rezulteo
En iyi lastikleri en iyi fiyatlara bulun

Lastik karşılaştırıcımız, en iyi lastikleri en iyi fiyata bulmanızı sağlar

Yokohama, iceGuard iG53 ile önümüzdeki kış mevsimine hazır

Geniş bir binek araç yelpazesini (kompakt, sedan, SUV) hedef alan yeni kış lastiği Yokohama iceGuard iG53 önümüzdeki sonbaharda piyasada yerini alacak. Çok sayıda lastik ebatında bulunabilecek. Bu lastik kar ve buz üzerinde tam bir güvenlik içerisinde iyi sürüş hissi sunmayı vaat ediyor.

Pneu hiver Yokohama iceGuard iG53 : conduite sur neige et adhérence

© Yokohama

Her sınıf binek araca uygun kış lastiği

Yokohama, yakında çıkaracağı yeni kış lastiği iceGuard iG53 ile bu defa iceGuard ailesini genişletmeye karar verdi. Kış koşulları için özel olarak tasarlanan yapısı kar ve buz üzerinde sürüş için geliştirilmiş. Aynı zamanda sessiz bir sürüş, düşük yuvarlanma direnci ve yüksek kilometre ömrü temin ediyor.

Yeni iceGuard kış lastiği BluEarth teknolojisi ile Honda Civic, Fiat 500X, Nissan Juke, Ford Escape ve BMW 4 Serisi gibi binek araçlar (sedan, kompakt otomobil ve SUV tipi araçlar) için tasarlanmış. Japon lastik markası, BluEarth etiketini çevreye karşı en duyarlı ürünlerinde kullanıyor. Bu ürünler, performans niteliklerini ve yakıt verimliliğini bir araya getiren ileri teknolojilerden yararlanıyorlar.

Yokohama iceGuard iG53: Yol ile daha iyi temas

Kış lastiği Yokohama iceGuard iG53'ın sırt kısmı; emici özelliğe sahip bir bileşime, yeni nesil 3 boyutlu kılcal kanallara ve az miktarda ısı oluşturan bir diş altı katmanına sahip.

La bande de roulement du pneu hiver Yokohama iceGuard iG53 contient un composé absorbant, des lamelles 3D nouvelles générations et une sous-semelle qui génère peu de chaleur.

  • Islak ve karlı zeminde yüksek kavrama performansı: Emici özelliğe sahip hava kesecikleri, lastik yüzeyindeki su şeridini kırarak suda kızaklama riskini düşürüyor ve lastiğin yol ile daha geniş temas alanı oluşturmasını sağlıyor.

  • Kar ve buz üzerinde yüksek performans: 3 boyutlu kılcal kanallar ile geniş merkez hattı arasında destek oluşturan ve “bir lastik kenarı” gibi faaliyet gösteren çapraz mikro kanallar sayesinde en çetin sürüş şartlarında dahi lastiğin yol üzerindeki temas alanı maksimize ediliyor ve hem buzlu hem de kuru zeminlerde daha iyi bir denge sağlanıyor.

Satışta olacak ebatlar

Kış lastiği iceGuard IG53, önümüzdeki sonbahardan itibaren 245 / 45 R18 100H XL ile 175 / 65R15 84T arasındaki 16 lastik ebatında satışa sunulacak. Bunların arasından 12 tanesi H hız endeksi ile 210 km/saat’lik bir hıza çıkabilecek.

BENZER KONULAR

2020-2021’nin en iyi 7 yaz lastiği: rezulteo lastik uzmanlarının seçtikleri

Yaz lastiği önerisi arayışındaki okurlarımıza iyi bir haberimiz var! Her sene olduğu gibi bu sene de uzmanlarımız, 2020’nin en iyi 7 yaz lastiğini tayin etti. 2020’nin en iyi yaz lastiği hangisi diye soran okurlarımıza, 2020’nin en iyi fiyat performans dengesini sunan 7 yaz lastiğini bu yazımızda ele aldık.

Cooper, 4x4’lere ve pikap kamyonetlere yönelik Discoverer AT3 LT ve XLT lastiklerini tanıttı

Cooper Tires, ürün yelpazesine iki yeni 4x4 yaz lastiği ekliyor: Discoverer AT3 LT ve Discoverer AT3 XLT. Amerika’da beğeni toplayan bu iki lastik yakın zamanda Avrupa’da satışa sunulacak. Bu modeller, 3PMSF işaretlemesi sayesinde kar ve buz ile kaplı yollarda bile yol alabiliyor.

Nokian Snowproof P: Tutunma uzmanı bir kış lastiği

Nokian, yüksek performans kış lastiği Snowproof P’nin, Orta Avrupa’da satışa çıkarılacağını ilan etti. Ticari araçlara yönelik yeni lastiğin, kış şartlarında üst düzey yol tutuş ve güvenli sürüş sağlaması bekleniyor.

Yokohama GEOLANDAR CV G058: SUV ve pikap kamyonetlere yönelik M + S yaz lastiği

Yokohama yakın zamanda piyasaya sunacağı yeni lastikleri tanıtmaya devam ediyor. Bu defa tanıtılan lastik ise M + S işaretlemesine sahip yaz lastiği GEOLANDAR CV G058. SUV ve pikap kamyonet lastiği kategorisindeki bu ürün tam bir güvenlik içerisinde uzun mesafe sürüş gerçekleştirmeyi ve yakıt tasarrufu sağlamayı hedefliyor.