Lastiklerinizi karşılaştırın ve en uygun fiyata satın alın!

Lastik üreticileri

Michelin Track Connect herkes için ücretsiz sürümünü çıkarıyor

Michelin Track Connect: Amatör ve profesyonel pilotlar için lastik takip çözümü
Yeni Track Connect sürümü, herkes için ücretsiz fonksiyonlarıyla kullanımınıza hazır. Takip sistemli lastik çözümü, 2 yıl önce piyasaya sürülen ilk nesil sistemden bu yana geliştirildi. Michelin hem amatör hem de profesyonel pilotların ihtiyaçlarına en iyi şekilde karşılık veren, herkesin erişebileceği bir ürün sunmak istedi. Yenilikçi özelliklerle donatılan bu takip sistemli lastik teknolojisi artık herkes tarafından erişilebilir. 3 yeni kullanım şekli nedir? Hangi araç Track Connect kiti donanımlı?

Bridgestone, lastiklerinin kalitesini Microsoft ile geliştiriyor

Bridgestone ve Microsoft tarafından lastik emniyeti için akıllı sistem
Yarının ulaşım teknolojileri, lastik markalarının projelerinin odağında. Sürücülerin emniyeti lastiklerin aşınma ve basınç seviyelerinin takibinden geçer. Ama tek başına bu yeterli değildir! Her gün kullanılan yolun durumu, sürüş bandının eskimesi açısından rol oynar ve bu eskime seviyesi başlarda gözle görülmez. Eskimiş lastikler ise, otomobilin doğru işleyişini olumsuz yönde etkileyecektir. Bu güvenlik açığını telafi etmek amacıyla, Bridgestone ve Microsoft tarafından, bağlı sistemli araçlar için lastiklerin gerçek zamanlı takibini sağlayan bir sistem geliştirildi.

Alman lastik markaları

Alman lastik üreticileri: Almanya'da üretilen lastikler hangileri?
Hangi lastik markaları Almanya'da üretiliyor? Almanya menşeli lastik markaları hangileri? Continental, her yeni lastik kıyaslamalarında kalitesini ortaya koyan, dünyanın en tanınmış üreticilerinden biridir. Ayrıca birçok alt markası bulunan büyük bir gruptur. Diğer Alman lastik üreticilerini keşfedin.

eSport Otomobil Yarışı: Sanal otomobil yarışlarında marka lastikler

Lastik markaları sürüş simülatörü yarışmaları için sanal pistlerde
Lastik üreticileri uzun zamandır sağlam ortaklıklarla otomobil yarışları ile ilişkilendirilseler de kısa bir süredir yeni bir sanal rekabet içine girdiler. Video oyunlarının profesyonellik kazanması ve 2020 yılı için öngörülen birçok fiziksel etkinliği iptal edilmesi ile, giderek daha fazla marka, sanal pistlerde, eSport'da boy göstermeye başladı.

Covid-19: Michelin haftada 1 milyon yeniden kullanılabilir maske imal edecek

Le masque OCOV produit par Michelin est composé d'un filtre lavable et réutilisable jusqu'à 20 fois
Sanayi devleri, koronavirüse karşı seferber oluyor. Michelin kısa bir süre önce, Avrupa’da bulunan 10 fabrikasında, FFP1 ve FFP2 maskelerinin imalatı ve tedariki için “seferberlik”te yerini aldığını duyurdu.

Lastik markaları küresel ısınmaya karşı neler yapıyor?

Karbon ayak izi: Lastik markalarının kürsel ısınmaya karşı geliştirdiği çözümler
Çevresel sorunlar herkesin gündemindeyken gerek tüketiciler gerekse de şirketler çevre sorunlarını azaltmak için kalıcı çözümler arıyor. En başta da lastik sanayii. Lastik üretimi, birçok doğal ve kimyasal kaynağın tüketilmesini gerektiriyor. Atık haline gelen lastiklerin geri dönüşümü, ağır bir süreci gerektiriyor. Dolaysıyla karbon ayak izini düşürmek için lastik üreticileri hangi adımları atıyor? Lastik markaları, çevrenin korunmasına yönelik ne gibi çözümler üretiyor?

Tubeless lastik: Günümüzde de yaygın olarak kullanılan lastik türünün tanımı ve tarihçesi

Tubeless lastiğinin tarihçesi: Bu lastiği kim icat etti?
Tubeless lastik, 90 yıl önceki icadından beri son derece yaygın olarak kullanılan şambrelsiz lastik türüdür. Tubeless lastikleri günümüzde; motosikletlerde, yol bisikletlerinde, dağ bisikletlerinde ve otomobillerde görüyoruz. Fakat bu lastiğin tarihçesi nedir? Şambrelsiz lastiği kim icat etti? Bu soruların yanıtı bu yeni yazımızda.

Michelin’in havasız patlamayan lastiği Uptis’e ödül

Michelin Uptis sunduğu yenilik nedeniyle ödüllendirildi
Michelin, 2019 başında Delinmeye Dayanıklı Lastik Sistemi Uptis’in tanıtımını yapmıştı. Bu prototip, Fransız üreticinin yoğun Araştırma ve Geliştirme çalışmalarının bir sonucuydu. Bu teknoloji, otomobil sürücülerinin güvenliği, yakıt tasarrufu ve sürdürülebilir hareketlilik alanlarında sağladığı katkılar nedeniyle üç farklı ödüle layık görüldü.

2020 Pirelli Takvimi “Juliet’in peşine düştü”

Calendrier Pirelli 2020 : Paolo Roversi a photographié Claire Foy en Juliette
“Juliet’in peşinde” isimli 47. Pirelli Takvimi, Shakespeare’in trajedisi "Romeo ve Juliet'ten" esinlendi. İlk kez bir İtalyan resim sanatçısı tarafından yönetilen takvimin tanıtımı, dramın yaşandığı Verona Filarmoni Tiyatrosu’nda yapıldı.

Cyber Tyre: Pirelli’nin 5G bağlantılı lastiği

Pirelli Cyber Tyre : le pneu connecté à la 5G qui transmet les informations sur le revêtement routier
Üyesi olduğu 5G Otomotiv Birliği (5GAA) tarafından bağlantılı araç teknolojisi konulu etkinlikte, Pirelli, 5G sayesinde sunabileceği gelişmiş hizmetleri tanıttı. Bunlar arasında, Pirelli’nin ağ bağlantılı akıllı lastik teknolojisi de vardı. Cyber Tyre isimli bu akıllı lastik, araç kullanıcısına ve aynı güzergâhı kullanan diğer sürücülere yol şartları hakkında bilgiler aktarıyor.

rezulteo, web sitesinde hem hizmetlerini hem de ziyaretçi deneyimini geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Sitedeki ziyaretinizi devam ettirerek, bu değişiklikleri kabul etmiş sayılırsınız. Daha fazla bilgi için Site Kullanım Koşulları

;