En iyi lastikleri en iyi fiyatlara bulun

Lastikle ilgili aradığınız her şey burada

2019 Pirelli Takvimi: Laetitia Casta ve Gigi Hadid rüyalar aleminde

Pirelli dünyaca ünlü takviminin 2019 serisini Milan'da organize edilen bir gala gecesinde sundu. 46. baskısı "Dreaming" başlığı altında fotoğrafçı Albert Watson tarafından gerçekleştirilen takvim bizleri rüyalar alemine götürüyor.

“Dreaming”: Kısaca 'Cal' olarak da bilinen Pirelli Takviminin 2019 serisi, yıldızları rüya gibi bir atmosferde kadrajına alıyor

2019 Pirelli Takvimi manken Gigi Hadid ve top model Laetitia Casta gibi birçok yıldızı bir araya getiriyor. © Albert Watson

Rüya gibi bir kadro "Cal"da boy gösteriyor

Her sene Pirelli, fotoğrafçılık alanındaki üst düzey eserleri ikonik takviminde bir araya getiriyor. 2018'deki Tim Walker’in eserlerinden sonra 2019 Pirelli Takvimini hazırlama ayrıcalığı bu defa İskoçyalı Albert Watson'a ait. Rüya teması etrafında tasarlanan takvim; film, dans ve moda dünyasından yıldızları aynı çatı altında topluyor. Sonuç olarak rüya gibi ve son derece sinematografik bir atmosfer yakalayan 40 adet fotoğraf takvime dahil edildi. Ressamlık kariyerinin zirvesine ulaşma rüyasını yaşayan dansçı Sergei Polunin'in eşliğinde nü poz veren Laetitia Casta'yı bu fotoğraflar içerisinde görüyoruz.

Bu dünyada kendisine bir yer arayan sıradan bir kadın figürünü canlandıran Gigi Hadid ise onun sırdaşı rolündeki tasarımcı Alexander Wang ile aynı karede yer alıyor.

“Dreaming”: 2019 Pirelli Takvimi manken Gigi Hadid'i ve moda tasarımcısı Alexander Wang'ı kadrajına alıyor

© Albert Watson

Aktris Julia Garner'i fotoğrafçı olarak görüyoruz ve ona modellik yapan kişi ise keşfedilmeyi bekleyen Astrid Eika.

“Dreaming”: 2019 Pirelli Takvimi aktris Julia Garner'i kadrajına alıyor

© Albert Watson

Misty Copeland ise sevgilisi Calvin Royal III'ün yanı başında ve Paris'in ışıkları altında sanatını ifade etmeyi deneyen bir dansçıyı canlandırıyor.

“Dreaming”: 2019 Pirelli Takvimi dansçı Misty Copeland'ı kadrajına alıyor

© Albert Watson

2019 Pirelli Takviminden sorumlu Albert Watson şu detayları aktarıyor: "Pirelli için farklı bir şey yapmak istiyordum. Saf fotoğrafçılık dünyasına odaklanan bir şey. Film senaryosu yazmaya eş değer bir fikirden yola çıktık." Sonuç olarak dört farklı kısa metraj, rüyalarını yakalamaya çalışan bu çiftleri 16:9'luk bir format ile izleyicilere sunuyor. Bu esere yönelik çekimleri Miami ve New York'da gerçekleştiren fotoğrafçı açıklamasına şu şekilde devam ediyor: "Rüyalardan yola çıkarak karakterlerin umutlarını ve geleceği nasıl hayal ettiklerini aktarmaya çalıştım."

“Dreaming”: 2019 Pirelli Takvimi manken Gigi Hadid'i kadrajına alıyor

© Albert Watson

“Dreaming”: 2019 Pirelli Takvimi top model Laetitia Casta'yı kadrajına alıyor

© Albert Watson

2019 Pirelli Takviminin kulislerini şu video ile keşfedebilirsiniz:

BENZER KONULAR

Michelin Uptis: 2024 yılından itibaren patlamayan otomobil lastikleri mi sunacak?

Michelin ve General Motors, Movin’On sürdürülebilir hareketlilik zirvesi sırasında binek araçlara yönelik havasız bir lastik prototipini tanıttı. Uptis isimli bu konsept 2024’den itibaren satışa sunulacak.

BMW X5, 3 ve 8 Serisi’nin orijinal ekipman lastikleri Bridgestone’dan

Japon lastik üreticisi Bridgestone, BMW’nin yeni X5, 3 ve 8 Serisi modellerini fabrika çıkışında donatmak için, BMW ile bir iş birliği imzaladığını duyurdu.

Bridgestone, Ay'da sürüşe imkan tanıyan lastikler tasarlayacak

Bridgestone, Japon Uzay Araştırma Ajansı tarafından düzenlenen bir uzay keşif görevine dahil olacağını ilan etti. Markaya verilen görev, Ay yüzeyinde sürüşe uygun lastikler geliştirmek.

Nokian, karda kışta trafiğe çıkabilen ilk otonom araca lastik tedarik ediyor

Finlandiyalı lastik üreticisi Nokian, her türlü hava koşullunda trafiğe çıkabilen ilk otonom otobüse lastik tedarik edeceğini ilan etti.