Rezulteo
En iyi lastikleri en iyi fiyatlara bulun

Lastik karşılaştırıcımız, en iyi lastikleri en iyi fiyata bulmanızı sağlar

2020 Pirelli Takvimi “Juliet’in peşine düştü”

“Juliet’in peşinde” isimli 47. Pirelli Takvimi, Shakespeare’in trajedisi "Romeo ve Juliet'ten" esinlendi. İlk kez bir İtalyan resim sanatçısı tarafından yönetilen takvimin tanıtımı, dramın yaşandığı Verona Filarmoni Tiyatrosu’nda yapıldı.

Calendrier Pirelli 2020 : Paolo Roversi a photographié Claire Foy en Juliette

Shakespeare’in kahramanı Juliet’e hayat veren doğal ve gizemli mizansen. © Pirelli

Bu yılki takvimde fotoğraflar ve bir de kısa film var

Takvimi yöneten İtalyan resim sanatçısı Paolo Roversi, alışık olduğumuz resim çekimlerine bir de kısa film ekledi. Yönettiği 18 dakikalık bu filmde, rol icabı yönetmen koltuğuna oturan Roversi, “tüm kadınların bir parçası olan” Juliet'in ruhunu bulmak için bir dizi aday arasında seçim gerçekleştirmeye çalışıyor. Claire Foy, Mia Goth, Chris Lee, Indya Moore, Rosalía, Stella Roversi, Yara Shahidi, Kristen Stewart ve Emma Watson, geniş bir duygu ve ifade yelpazesi ile genç Capulet’i yorumluyor.

Calendrier Pirelli 2020 : Claire Foy photographiée par Paolo Roversi

© Pirelli

Calendrier Pirelli 2020 : Rosalia photographiée par Paolo Roversi

© Pirelli

Bu kısa metrajlı film, iki kısımdan oluşan bir hikâyeye sahip: İlk aşamada oyuncular makyajsız ve kostümsüz doğal halleriyle sahneye çıkıyor. Her bir oyuncu, samimi bir ortamda Juliet karakterinin onlar için neyi simgelediğini anlatıyor. Ardından sahne elbiselerini giyerek oyundaki karaktere hayat veriyorlar. Bu sayede gerçekle oyun bir araya gelerek bu iki dünya arasındaki sınır, bulanık bırakılan bazı görüntüler ile siliniyor.

Calendrier Pirelli 2020 : Stella Roversi photographiée par Paolo Roversi

© Pirelli

Calendrier Pirelli 2020 : Stella Roversi en costume de Juliette photographiée par Paolo Roversi

© Pirelli

Paolo Roversi, yönettiği Pirelli Takvimi'ni şu ifadelerle tanımlıyor: “Gücü, güzelliği, hassasiyeti ve cesareti bir araya getiren saf ve masum bir ruh arayışındaydım. Bunu Emma’nın, Yara’nın, Indya’nın ve Mia’nın duruş ve sözlerinde, onların gözlerinde parlayan ışıkta, Kristen ve Claire’nin gülüş ve gözyaşlarında, Chris ve Rosalia’nın sesinde ve şarkılarında ve Stella’nın masumiyetinde buldum. Çünkü her kadının içinde bir Juliet yatmaktadır ve onu bulmaktan hiçbir zaman vazgeçmeyeceğim.”

Pirelli Takvimi: Sıradan bir takvimden çok öte, bir sanat eseri

Paolo Reversi, Romeo ve Juliet’in trajik aşk hikayesi aracılığıyla, fotoğraflarında; güzelliği, aşkı, sadeliği ve gücü bir araya getirmeyi istiyordu. “Juliet'in arayışına” çıkarak takvimi bu opera oyununa sağdık kalan bir görsel obje haline getirmeyi amaçlıyordu. 132 sayfadan oluşan takvimde hem renkli hem de siyah beyaz 58 farklı fotoğraf ile tiyatro eserinden bazı alıntılar yer alıyor. Bu fotoğraflar farklı “Juliet” yorumlamalarına ve Verona şehrine yer veriyor. Takvimde yer alan oyuncular, Pirelli’nin bu projesine anlam katıyor ve İngiliz yazarın kaleme aldığı ünlü eserin şiirselliğini yansıtıyor.

Calendrier Pirelli 2020 : Indya Moore photographiée par Paolo Roversi

© Pirelli

Calendrier Pirelli 2020 : Emma Watson photographiée par Paolo Roversi

© Pirelli

"The Cal" isimli takviminin çekim kulislerini ve fotoğraf seanslarını bu projeye özel www.pirellicalendar.com adresinde keşfedebilirsiniz.

2019 Pirelli Takvimi: Laetitia Casta ve Gigi Hadid rüyalar aleminde

BENZER KONULAR

Covid-19: Michelin haftada 1 milyon yeniden kullanılabilir maske imal edecek

Sanayi devleri, koronavirüse karşı seferber oluyor. Michelin kısa bir süre önce, Avrupa’da bulunan 10 fabrikasında, FFP1 ve FFP2 maskelerinin imalatı ve tedariki için “seferberlik”te yerini aldığını duyurdu.

Lastik markaları küresel ısınmaya karşı neler yapıyor?

Çevresel sorunlar herkesin gündemindeyken gerek tüketiciler gerekse de şirketler çevre sorunlarını azaltmak için kalıcı çözümler arıyor. En başta da lastik sanayii. Lastik üretimi, birçok doğal ve kimyasal kaynağın tüketilmesini gerektiriyor. Atık haline gelen lastiklerin geri dönüşümü, ağır bir süreci gerektiriyor. Dolaysıyla karbon ayak izini düşürmek için lastik üreticileri hangi adımları atıyor? Lastik markaları, çevrenin korunmasına yönelik ne gibi çözümler üretiyor?

Tubeless lastik: Günümüzde de yaygın olarak kullanılan lastik türünün tanımı ve tarihçesi

Tubeless lastik, 90 yıl önceki icadından beri son derece yaygın olarak kullanılan şambrelsiz lastik türüdür. Tubeless lastikleri günümüzde; motosikletlerde, yol bisikletlerinde, dağ bisikletlerinde ve otomobillerde görüyoruz. Fakat bu lastiğin tarihçesi nedir? Şambrelsiz lastiği kim icat etti? Bu soruların yanıtı bu yeni yazımızda.

Michelin’in havasız patlamayan lastiği Uptis’e ödül

Michelin, 2019 başında Delinmeye Dayanıklı Lastik Sistemi Uptis’in tanıtımını yapmıştı. Bu prototip, Fransız üreticinin yoğun Araştırma ve Geliştirme çalışmalarının bir sonucuydu. Bu teknoloji, otomobil sürücülerinin güvenliği, yakıt tasarrufu ve sürdürülebilir hareketlilik alanlarında sağladığı katkılar nedeniyle üç farklı ödüle layık görüldü.