En iyi lastikleri en iyi fiyatlara bulun

Lastikle ilgili aradığınız her şey burada

Bridgestone, elektrikli SUV Audi e-tron'un fabrika çıkışı lastiklerini tedarik ediyor

Audi, %100 elektrikli yeni SUV’si e-tron’da, Bridgestone tarafından üretilen birçok yaz ve kış lastiğini kullanıyor.

Bridgestone, Audi e-tron’a yönelik orijinal yaz ve kış lastik ekipmanlarını sunuyor

%100 elektrikli Audi e-tron’un lastikleri fabrika çıkışında Bridgestone tarafından tedarik edilecek. © Bridgestone

Goodyear’dan sonra, Bridgestone da Audi e-tron için fabrika çıkış lastiği sağlayacak. Japon lastik üreticisi 19 ile 21 inç arasındaki jant çapları için 6 farklı ebatta lastiği orijinal ekipman olarak sunacak. 4 yaz lastiği ve 2 kış lastiği, bu %100 elektrikli SUV için özel olarak geliştirilmiş.

Elektrikli araçlara özel nitelikler

Diğer orijinal ekipman anlaşmalarında olduğu gibi Bridgestone, Audi’nin yeni aracına ait gereksinimlerin bir listesini hazırladı. 265 kW’a kadar çıkan ve 561 Nm’lik bir tork üretebilen 2 elektrikli motora sahip yeni e-tron, güçlü bir hızlanma kapasitesine sahip: 0’dan 100 km/saat’e 6 saniyenin altında çıkabiliyor!

Bu nedenle Bridgestone, e-tron için yaz lastiği Alenza 001’in geliştirilmiş bir versiyonunu sunuyor. Kuru ve ıslak zemindeki son derece üstün performans kapasitesi, dengeli ve dinamik bir sürüş güvencesi sağlıyor. Bridgestone Alenza’nın Audi e-tron’a yönelik modeli, AB lastik etiketinin ıslak zeminde frenleme ve yuvarlanma direnci alanlarında A notuna sahip. Bu performans nitelikleri elektrikli araçlara, özellikle de SUV e-tron’a son derece uygun. 

Kış mevsimine için  Bridgestone, hamur bileşimi sayesinde ıslak, kuru, buzlu, karlı ve hatta erimiş kar ile kaplı zeminde yüksek bir kavrama kabiliyeti sunan Blizzak LM 001’i temin ediyor.

Bridgestone, araç içerisindeki yuvarlanma gürültüsünü büyük ölçüde düşürenB-Silentteknolojisini de bu lastiklere dâhil etmiş. Motoru ve akustik yalıtımı ile son derece sessiz bir sürüş deneyimi sunmak isteyen Audi e-tron gibi %100 elektrikli bir araç için bu gayet önemli bir özellik. 

Bridgestone Avrupa-Ortadoğu-Afrika Bölgesi orijinal ekipman departmanı müdürü yardımcısı Mark Tejedor, şu açıklamada bulunuyor: “Audi yenilikçi, çevreye duyarlı ve inanılmaz bir sürüş keyfi sunan bir araç geliştirdi. Benzer niteliklere sahip Bridgestone lastiklerini seçmesi, son derece isabetli. Giderek hızlanan bir dönüşüm sürecindeki bu endüstride Bridgestone, özellikle Ar-Ge alanındaki yatırımları sayesinde, otomobil üreticilerinin en yüksek beklentilerine yanıt veren yeni çözümler ve teknolojiler sunuyor.”

BENZER KONULAR

Lastik üreticilerin uyruğu? Tay lastik markaları

Hangi lastik markası Tayland’da üretiliyor ? Lastiklerinizi satın almadan önce, Tayland uyruklu markaları daha yakından tanıyın.

Kumho, Mercedes G-Serisi’nde orijinal ekipman oluyor

Güney Koreli üretici Kumho Tyre, son nesil Mercedes-Benz G-Serisi’ni donatacağını açıkladı.

P Zero World Dubai: Los Angeles, Münih ve Monako’dan sonra Pirelli, Dubai’ye yerleşiyor

Pirelli, ultra lüks montaj merkezi P Zero World’ün dördüncüsünü Dubai’de açtı.

Eagle F1 SuperSport: Goodyear'ın ultra spor lastikleri

Goodyear markası yeni Ultra Ultra Yüksek Performans (UUYP) lastikleri ailesini tanıttı. Yarı-slick Eagle F1 SuperSport lastikleri performansın sınırlarını zorlamak amacıyla otomobil sporunun en radikal tekniklerinden ilham alıyor.