En iyi lastikleri en iyi fiyatlara bulun

Lastikle ilgili aradığınız her şey burada

Bridgestone, elektrikli SUV Audi e-tron'un fabrika çıkışı lastiklerini tedarik ediyor

Audi, %100 elektrikli yeni SUV’si e-tron’da, Bridgestone tarafından üretilen birçok yaz ve kış lastiğini kullanıyor.

Bridgestone, Audi e-tron’a yönelik orijinal yaz ve kış lastik ekipmanlarını sunuyor

%100 elektrikli Audi e-tron’un lastikleri fabrika çıkışında Bridgestone tarafından tedarik edilecek. © Bridgestone

Goodyear’dan sonra, Bridgestone da Audi e-tron için fabrika çıkış lastiği sağlayacak. Japon lastik üreticisi 19 ile 21 inç arasındaki jant çapları için 6 farklı ebatta lastiği orijinal ekipman olarak sunacak. 4 yaz lastiği ve 2 kış lastiği, bu %100 elektrikli SUV için özel olarak geliştirilmiş.

Elektrikli araçlara özel nitelikler

Diğer orijinal ekipman anlaşmalarında olduğu gibi Bridgestone, Audi’nin yeni aracına ait gereksinimlerin bir listesini hazırladı. 265 kW’a kadar çıkan ve 561 Nm’lik bir tork üretebilen 2 elektrikli motora sahip yeni e-tron, güçlü bir hızlanma kapasitesine sahip: 0’dan 100 km/saat’e 6 saniyenin altında çıkabiliyor!

Bu nedenle Bridgestone, e-tron için yaz lastiği Alenza 001’in geliştirilmiş bir versiyonunu sunuyor. Kuru ve ıslak zemindeki son derece üstün performans kapasitesi, dengeli ve dinamik bir sürüş güvencesi sağlıyor. Bridgestone Alenza’nın Audi e-tron’a yönelik modeli, AB lastik etiketinin ıslak zeminde frenleme ve yuvarlanma direnci alanlarında A notuna sahip. Bu performans nitelikleri elektrikli araçlara, özellikle de SUV e-tron’a son derece uygun. 

Kış mevsimine için  Bridgestone, hamur bileşimi sayesinde ıslak, kuru, buzlu, karlı ve hatta erimiş kar ile kaplı zeminde yüksek bir kavrama kabiliyeti sunan Blizzak LM 001’i temin ediyor.

Bridgestone, araç içerisindeki yuvarlanma gürültüsünü büyük ölçüde düşürenB-Silentteknolojisini de bu lastiklere dâhil etmiş. Motoru ve akustik yalıtımı ile son derece sessiz bir sürüş deneyimi sunmak isteyen Audi e-tron gibi %100 elektrikli bir araç için bu gayet önemli bir özellik. 

Bridgestone Avrupa-Ortadoğu-Afrika Bölgesi orijinal ekipman departmanı müdürü yardımcısı Mark Tejedor, şu açıklamada bulunuyor: “Audi yenilikçi, çevreye duyarlı ve inanılmaz bir sürüş keyfi sunan bir araç geliştirdi. Benzer niteliklere sahip Bridgestone lastiklerini seçmesi, son derece isabetli. Giderek hızlanan bir dönüşüm sürecindeki bu endüstride Bridgestone, özellikle Ar-Ge alanındaki yatırımları sayesinde, otomobil üreticilerinin en yüksek beklentilerine yanıt veren yeni çözümler ve teknolojiler sunuyor.”

BENZER KONULAR

Nokian SnapSkan bir milyon taramayı kutluyor

Nokian Tyres tarafından geliştirilen dijital lastik analiz hizmeti SnapSkan, Mayıs ayında 1 milyon tarama rakamına ulaştı. Finlandiya’da gerçekleştirilen bu incelemenin sonuçlarına göre Finlandiyalı sürücülerin %10’u tehlikeli lastikler ile sürüş gerçekleştiriyor.

Enliten: Bridgestone’nun ekolojik lastik teknolojisi

Japon lastik üreticisi Bridgestone, çevreye daha duyarlı yeni “Enliten” teknolojisini tanıttı. Bu teknoloji, yuvarlanma direncini, yakıt tüketimini ve CO2 salınımlarını %20 oranında düşürüyor.

Pirelli, lastiklerinden esinlenilmiş bir ayakkabı geliştirmek üzere Puma ile el ele veriyor

İtalyan lastik üreticisi Pirelli, Puma markası tarafından imal edilen bir ayakkabı modelini tanıttı. Kendi lastiklerinden ve otomobil yarışlarından esin alan Replicat-X isimli bu ayakkabılar Pirelli Design koleksiyonunun bir parçası.

Nokian Tyres çevreye daha saygılı lastikler üretmeyi hedefliyor

Finlandiyalı lastik üreticisi Nokian Tyres lastiklerini daha “yeşil” ve çevreye karşı daha duyarlı hale getirmeye yönelik uğraşlarına hız veriyor. Bu yeniliklerin Avrupa çapında milyonlarca litre yakıt tasarrufuna olanak sağlayacağı belirtiliyor.