En iyi lastikleri en iyi fiyatlara bulun

Lastikle ilgili aradığınız her şey burada

Bridgestone, elektrikli SUV Audi e-tron'un fabrika çıkışı lastiklerini tedarik ediyor

Audi, %100 elektrikli yeni SUV’si e-tron’da, Bridgestone tarafından üretilen birçok yaz ve kış lastiğini kullanıyor.

Bridgestone, Audi e-tron’a yönelik orijinal yaz ve kış lastik ekipmanlarını sunuyor

%100 elektrikli Audi e-tron’un lastikleri fabrika çıkışında Bridgestone tarafından tedarik edilecek. © Bridgestone

Goodyear’dan sonra, Bridgestone da Audi e-tron için fabrika çıkış lastiği sağlayacak. Japon lastik üreticisi 19 ile 21 inç arasındaki jant çapları için 6 farklı ebatta lastiği orijinal ekipman olarak sunacak. 4 yaz lastiği ve 2 kış lastiği, bu %100 elektrikli SUV için özel olarak geliştirilmiş.

Elektrikli araçlara özel nitelikler

Diğer orijinal ekipman anlaşmalarında olduğu gibi Bridgestone, Audi’nin yeni aracına ait gereksinimlerin bir listesini hazırladı. 265 kW’a kadar çıkan ve 561 Nm’lik bir tork üretebilen 2 elektrikli motora sahip yeni e-tron, güçlü bir hızlanma kapasitesine sahip: 0’dan 100 km/saat’e 6 saniyenin altında çıkabiliyor!

Bu nedenle Bridgestone, e-tron için yaz lastiği Alenza 001’in geliştirilmiş bir versiyonunu sunuyor. Kuru ve ıslak zemindeki son derece üstün performans kapasitesi, dengeli ve dinamik bir sürüş güvencesi sağlıyor. Bridgestone Alenza’nın Audi e-tron’a yönelik modeli, AB lastik etiketinin ıslak zeminde frenleme ve yuvarlanma direnci alanlarında A notuna sahip. Bu performans nitelikleri elektrikli araçlara, özellikle de SUV e-tron’a son derece uygun. 

Kış mevsimine için  Bridgestone, hamur bileşimi sayesinde ıslak, kuru, buzlu, karlı ve hatta erimiş kar ile kaplı zeminde yüksek bir kavrama kabiliyeti sunan Blizzak LM 001’i temin ediyor.

Bridgestone, araç içerisindeki yuvarlanma gürültüsünü büyük ölçüde düşürenB-Silentteknolojisini de bu lastiklere dâhil etmiş. Motoru ve akustik yalıtımı ile son derece sessiz bir sürüş deneyimi sunmak isteyen Audi e-tron gibi %100 elektrikli bir araç için bu gayet önemli bir özellik. 

Bridgestone Avrupa-Ortadoğu-Afrika Bölgesi orijinal ekipman departmanı müdürü yardımcısı Mark Tejedor, şu açıklamada bulunuyor: “Audi yenilikçi, çevreye duyarlı ve inanılmaz bir sürüş keyfi sunan bir araç geliştirdi. Benzer niteliklere sahip Bridgestone lastiklerini seçmesi, son derece isabetli. Giderek hızlanan bir dönüşüm sürecindeki bu endüstride Bridgestone, özellikle Ar-Ge alanındaki yatırımları sayesinde, otomobil üreticilerinin en yüksek beklentilerine yanıt veren yeni çözümler ve teknolojiler sunuyor.”

BENZER KONULAR

Nokian, karda kışta trafiğe çıkabilen ilk otonom araca lastik tedarik ediyor

Finlandiyalı lastik üreticisi Nokian, her türlü hava koşullunda trafiğe çıkabilen ilk otonom otobüse lastik tedarik edeceğini ilan etti.

Pirelli Track Adrenaline: P Zero lastiklerinden en iyi şekilde yararlanmayı sağlayan uygulama

89.’su düzenlenen Cenevre Uluslararası Otomobil Fuarı’nda Pirelli, lastikler ile bağlantılı yeni çözümü, Track Adrenaline’i tanıttı.

Pirelli, Cenevre’de P Zero ailesi ile şov yaptı

Cenevre Uluslararası Otomobil Fuarı’nda Pirelli, hem “Elect” isimli yeni işaretlemesini tanıtarak hem de “Color Edition” lastiklerin orijinal ekipman lastiği olacağını açıklayarak, P Zero ailesini öner çıkardı.

Goodyear’ın 50’li yıllarda ürettiği yarı-saydam konsept lastiği yeniden hayat buldu

Amerikalı lastik üretici Goodyear, 2019 Cenevre Uluslararası Otomobil Fuarı’nda 50’li yıllarda ürettiği yarı-saydam lastik konseptine yeniden hayat verdi. 1950 model “Golden Sahara II” isimli otonom konsept araca takılı ışıklı yarı-saydam lastikler, Cenevre Uluslararası Otomobil Fuarı’nda sergileniyor.