En iyi lastikleri en iyi fiyatlara bulun

Lastikle ilgili aradığınız her şey burada

Continental’ın orijinal ekipman piyasasındaki başarısı

Continental lastikleri Avrupa’nın başlıca otomobil üreticileri tarafından araçlarında kullanılmak üzere seçiliyor.

Continental OE piyasası başarısı

© Continental

OE piyasasının kaçınılmaz bir parçası

Avrupa’daki yeni otomobillerin yaklaşık üçte biri Alman Continental markasının lastiklerini kullanıyor. Volkswagen Golf, Renault Clio ve Ford Fiesta gibi en çok satın alınan otomobiller arasında Continental lastiklerinin her 10 lastikten 9’u için kullanım onayı elde ettiğini görüyoruz. Yüksek hızlarda bile temin ettiği maksimum konfor sayesinde Hannover’li bu şirketin ürünleri Porsche, Maserati, Maybach ve Rolls-Royce gibi birçok prestijli spor otomobili donatıyor. Audi, Tesla ve Renault gibi elektrikli araç üreticileri Continental lastiklerinin özellikle düşük yuvarlanma direncini beğeniyor. 

Bununla beraber Continental’ın müşteri listesi Avrupalı otomobil üreticileri ile sınırlı değil: Hyundai gibi Asya kökenli diğer üreticiler de bu Alman lastik grubunun bilgi ve teknolojilerinden istifade ediyor. 

Otomobil üreticileri arasında elde ettiği bu başarının arkasında Continental mühendislerinin büyük uzmanlığı ve aynı zamanda şirketin fren ve şasi alanlarında uzman diğer departmanlarındaki çalışanların katkıları yatıyor. Her üreticinin özel ihtiyaçlarına yanıt verebilmek için lastikler arzu edilen niteliklere ulaşana kadar ciddi bir geliştirme ve test sürecinden geçiyor. Bu lastikler elde ettikleri onayı gösteren özel bir işaretleme ile donatılıyor. Örneğin “MO” ifade Mercedes lastiklerine yönelik iken BMW araçları için geliştirilen ürünler bir yıldız (*) ile işaretleniyor.

Yakın gelecekte yeni ortaklıklar göreceğiz

Continental kısa bir zaman önce orijinal ekipman alanında yeni ortaklıklara imza atmıştı. Bunların başında ise Audi e-tron ve Q8/SQ8 modellerinin markaya ait yaz ve kış lastikleri ile donatılması geliyor. Ayrıca BMW’nin X7, X3M, X3 ve Z4 modelleri ile ultra lüks Rolls Royce Cullinan için fabrika çıkışında bu markanın lastikleri kullanılacak. Porsche de kış lastikleri için Continental’ın deneyimini arkasına alacak.

BENZER KONULAR

Cyber Tyre: Pirelli’nin 5G bağlantılı lastiği

Üyesi olduğu 5G Otomotiv Birliği (5GAA) tarafından bağlantılı araç teknolojisi konulu etkinlikte, Pirelli, 5G sayesinde sunabileceği gelişmiş hizmetleri tanıttı. Bunlar arasında, Pirelli’nin ağ bağlantılı akıllı lastik teknolojisi de vardı. Cyber Tyre isimli bu akıllı lastik, araç kullanıcısına ve aynı güzergâhı kullanan diğer sürücülere yol şartları hakkında bilgiler aktarıyor.

Conti CARE: Continental’dan yarının konsept lastiği

Frankfurt Uluslararası Otomobil Fuarı'na (IAA) katılan Alman lastik üreticisi Continental, daha iyi bir hareketlilik yönetimi sağlamak için, bağlantılı janta takılı yenilikçi lastik teknolojisini tanıttı.

Michelin, Gran Turismo Sport video oyununda sanal lastik tedarikçisi oluyor

Fransız lastik üreticisi Michelin, Sony ve PlayStation tarafından yarış oyunu Gran Turismo’da lastik teknolojisini sağlayacak resmi ortak olarak seçildi.

Toyo Tires, Avrupa'daki ilk Ar-Ge merkezini faaliyete geçiriyor

Japon üretici Toyo Tires, kısa bir süre önce Avrupa'daki ilk Araştırma ve Geliştirme merkezinin Almanya'da açılacağını resmen açıkladı.