Rezulteo
En iyi lastikleri en iyi fiyatlara bulun

Lastik karşılaştırıcımız, en iyi lastikleri en iyi fiyata bulmanızı sağlar

Covid-19: Michelin haftada 1 milyon yeniden kullanılabilir maske imal edecek

Sanayi devleri, koronavirüse karşı seferber oluyor. Michelin kısa bir süre önce, Avrupa’da bulunan 10 fabrikasında, FFP1 ve FFP2 maskelerinin imalatı ve tedariki için “seferberlik”te yerini aldığını duyurdu.

Le masque OCOV produit par Michelin est composé d'un filtre lavable et réutilisable jusqu'à 20 fois

Mayıs ayı boyunca Michelin, 1 milyon adet maske üretecek. © Michelin

Çok sayıda cerrahi maske üretimi

Fransız lastik üreticisi Michelin’in Almanya’da Bamberg, Fransa’da Bourges, La Combaude, Golbey, Joué les Tours ve Ladoux, İtalya’da Alessandria ve Cuneo, Polonya’da Olsztyn ve Romanya’da Zalău kentlerinde bulunan 10 fabrikasında, Covid-19 pandemisi ile mücadele kapsamında maske üretecek. Michelin, haftada 400 bin 1. kategori maske üretecek. Bu üretim kapasitesi, ileride Kuzey Amerika’nın da benzer bir inisiyatif almasıyla artırılacak. Michelin imal edilen maskeleri konuşlandığı ülkelerdeki hastanelere bağışlamayı planlıyor.  

Fransa’da birçok hastane, yüz koruyucu siperlik talebinde bulunuldu. Michelin, bu sterilize edilebilir polikarbonat siperlerin 10 bin adetlik bir bölümü için alt yükleniciye başvuracak.

Le masque OCOV produit par Michelin est composé d'une membrane permettant de s'adapter au visage et d'un filtre lavable

© Michelin

Yeniden kullanabilir maske

Auvergne-Rhône-Alpes bölgesindeki işyerlerinin ve devlet kurumlarının ortak işbirliği ile, yeniden kullanılabilir maske modeli geliştirildi. Bu FM P1 veya P2 tipi maske, rekor bir sürede imal edilebiliyor ve 100 defaya dek yeniden kullanım avantajı sunuyor. “OCOV” adı verilen bu maske, tamamıyla bölgede imal ediliyor. Michelin mayıs ayı boyunca haftada 1 milyon adet imalatı hedefliyor. 130 000 maske için şimdiden rezervasyon yapıldı, Bölge Sağlık Daireleri için ayrıca imalat yapılacak. Michelin tarafından imal edilen yeniden kullanılabilir maskeyi arzu eden herkes, 3 € tutarındaki tek kullanımlık maske yerine, 28 € karşılığında temin edebilecek. 

BENZER KONULAR

Lastik markaları küresel ısınmaya karşı neler yapıyor?

Çevresel sorunlar herkesin gündemindeyken gerek tüketiciler gerekse de şirketler çevre sorunlarını azaltmak için kalıcı çözümler arıyor. En başta da lastik sanayii. Lastik üretimi, birçok doğal ve kimyasal kaynağın tüketilmesini gerektiriyor. Atık haline gelen lastiklerin geri dönüşümü, ağır bir süreci gerektiriyor. Dolaysıyla karbon ayak izini düşürmek için lastik üreticileri hangi adımları atıyor? Lastik markaları, çevrenin korunmasına yönelik ne gibi çözümler üretiyor?

Tubeless lastik: Günümüzde de yaygın olarak kullanılan lastik türünün tanımı ve tarihçesi

Tubeless lastik, 90 yıl önceki icadından beri son derece yaygın olarak kullanılan şambrelsiz lastik türüdür. Tubeless lastikleri günümüzde; motosikletlerde, yol bisikletlerinde, dağ bisikletlerinde ve otomobillerde görüyoruz. Fakat bu lastiğin tarihçesi nedir? Şambrelsiz lastiği kim icat etti? Bu soruların yanıtı bu yeni yazımızda.

Michelin’in havasız patlamayan lastiği Uptis’e ödül

Michelin, 2019 başında Delinmeye Dayanıklı Lastik Sistemi Uptis’in tanıtımını yapmıştı. Bu prototip, Fransız üreticinin yoğun Araştırma ve Geliştirme çalışmalarının bir sonucuydu. Bu teknoloji, otomobil sürücülerinin güvenliği, yakıt tasarrufu ve sürdürülebilir hareketlilik alanlarında sağladığı katkılar nedeniyle üç farklı ödüle layık görüldü.

2020 Pirelli Takvimi “Juliet’in peşine düştü”

“Juliet’in peşinde” isimli 47. Pirelli Takvimi, Shakespeare’in trajedisi "Romeo ve Juliet'ten" esinlendi. İlk kez bir İtalyan resim sanatçısı tarafından yönetilen takvimin tanıtımı, dramın yaşandığı Verona Filarmoni Tiyatrosu’nda yapıldı.