Lastiklerinizi karşılaştırın ve en uygun fiyata satın alın!

Covid-19: Michelin haftada 1 milyon yeniden kullanılabilir maske imal edecek

Sanayi devleri, koronavirüse karşı seferber oluyor. Michelin kısa bir süre önce, Avrupa’da bulunan 10 fabrikasında, FFP1 ve FFP2 maskelerinin imalatı ve tedariki için “seferberlik”te yerini aldığını duyurdu.

Le masque OCOV produit par Michelin est composé d'un filtre lavable et réutilisable jusqu'à 20 fois

Mayıs ayı boyunca Michelin, 1 milyon adet maske üretecek. © Michelin

Çok sayıda cerrahi maske üretimi

Fransız lastik üreticisi Michelin’in Almanya’da Bamberg, Fransa’da Bourges, La Combaude, Golbey, Joué les Tours ve Ladoux, İtalya’da Alessandria ve Cuneo, Polonya’da Olsztyn ve Romanya’da Zalău kentlerinde bulunan 10 fabrikasında, Covid-19 pandemisi ile mücadele kapsamında maske üretecek. Michelin, haftada 400 bin 1. kategori maske üretecek. Bu üretim kapasitesi, ileride Kuzey Amerika’nın da benzer bir inisiyatif almasıyla artırılacak. Michelin imal edilen maskeleri konuşlandığı ülkelerdeki hastanelere bağışlamayı planlıyor.  

Fransa’da birçok hastane, yüz koruyucu siperlik talebinde bulunuldu. Michelin, bu sterilize edilebilir polikarbonat siperlerin 10 bin adetlik bir bölümü için alt yükleniciye başvuracak.

Le masque OCOV produit par Michelin est composé d'une membrane permettant de s'adapter au visage et d'un filtre lavable

© Michelin

Yeniden kullanabilir maske

Auvergne-Rhône-Alpes bölgesindeki işyerlerinin ve devlet kurumlarının ortak işbirliği ile, yeniden kullanılabilir maske modeli geliştirildi. Bu FM P1 veya P2 tipi maske, rekor bir sürede imal edilebiliyor ve 100 defaya dek yeniden kullanım avantajı sunuyor. “OCOV” adı verilen bu maske, tamamıyla bölgede imal ediliyor. Michelin mayıs ayı boyunca haftada 1 milyon adet imalatı hedefliyor. 130 000 maske için şimdiden rezervasyon yapıldı, Bölge Sağlık Daireleri için ayrıca imalat yapılacak. Michelin tarafından imal edilen yeniden kullanılabilir maskeyi arzu eden herkes, 3 € tutarındaki tek kullanımlık maske yerine, 28 € karşılığında temin edebilecek. 

BENZER KONULAR

Bridgestone, lastiklerinin kalitesini Microsoft ile geliştiriyor

Yarının ulaşım teknolojileri, lastik markalarının projelerinin odağında. Sürücülerin emniyeti lastiklerin aşınma ve basınç seviyelerinin takibinden geçer. Ama tek başına bu yeterli değildir! Her gün kullanılan yolun durumu, sürüş bandının eskimesi açısından rol oynar ve bu eskime seviyesi başlarda gözle görülmez. Eskimiş lastikler ise, otomobilin doğru işleyişini olumsuz yönde etkileyecektir. Bu güvenlik açığını telafi etmek amacıyla, Bridgestone ve Microsoft tarafından, bağlı sistemli araçlar için lastiklerin gerçek zamanlı takibini sağlayan bir sistem geliştirildi.

Alman lastik markaları

Hangi lastik markaları Almanya'da üretiliyor? Almanya menşeli lastik markaları hangileri? Continental, her yeni lastik kıyaslamalarında kalitesini ortaya koyan, dünyanın en tanınmış üreticilerinden biridir. Ayrıca birçok alt markası bulunan büyük bir gruptur. Diğer Alman lastik üreticilerini keşfedin.

eSport Otomobil Yarışı: Sanal otomobil yarışlarında marka lastikler

Lastik üreticileri uzun zamandır sağlam ortaklıklarla otomobil yarışları ile ilişkilendirilseler de kısa bir süredir yeni bir sanal rekabet içine girdiler. Video oyunlarının profesyonellik kazanması ve 2020 yılı için öngörülen birçok fiziksel etkinliği iptal edilmesi ile, giderek daha fazla marka, sanal pistlerde, eSport'da boy göstermeye başladı.

Lastik markaları küresel ısınmaya karşı neler yapıyor?

Çevresel sorunlar herkesin gündemindeyken gerek tüketiciler gerekse de şirketler çevre sorunlarını azaltmak için kalıcı çözümler arıyor. En başta da lastik sanayii. Lastik üretimi, birçok doğal ve kimyasal kaynağın tüketilmesini gerektiriyor. Atık haline gelen lastiklerin geri dönüşümü, ağır bir süreci gerektiriyor. Dolaysıyla karbon ayak izini düşürmek için lastik üreticileri hangi adımları atıyor? Lastik markaları, çevrenin korunmasına yönelik ne gibi çözümler üretiyor?