Rezulteo
En iyi lastikleri en iyi fiyatlara bulun

Lastik karşılaştırıcımız, en iyi lastikleri en iyi fiyata bulmanızı sağlar

Cyber Tyre: Pirelli’nin 5G bağlantılı lastiği

Üyesi olduğu 5G Otomotiv Birliği (5GAA) tarafından bağlantılı araç teknolojisi konulu etkinlikte, Pirelli, 5G sayesinde sunabileceği gelişmiş hizmetleri tanıttı. Bunlar arasında, Pirelli’nin ağ bağlantılı akıllı lastik teknolojisi de vardı. Cyber Tyre isimli bu akıllı lastik, araç kullanıcısına ve aynı güzergâhı kullanan diğer sürücülere yol şartları hakkında bilgiler aktarıyor.

Pirelli Cyber Tyre : le pneu connecté à la 5G qui transmet les informations sur le revêtement routier

Pirelli, 5G'ye bağlı Cyber Tyre akıllı lastiği ile geleceğin hareketlilik ortamına katkı sağlıyor. © iStockphoto / metamorworks

Cyber Tyre: 5G’ye bağlı akıllı lastik

Pirelli, bağlantılı araç teknolojisi konulu etkinlikte, akıllı lastiği Cyber Tyre’ı tanıttı. 5G sayesinde bu lastik, yol şartları hakkında bilgiler verebiliyor. Torino’da gerçeklesen etkinlikte, İtalyan lastik üreticisi, “5G destekli İleri Düzey Sürüş Destek Sistemleri (ADAS) Zirvesi” sırasında bu lastiğin kullanım şeklini tanıttı. 

Audi, Ericsson, Tim, Italdesign ve KTH şirketleri ile iş birliği yaparak Pirelli, Cyber Tyre lastikleri takılı bir araç ile sunum gerçekleştirdi. İçerdiği sensörler sayesinde lastik, 5G şebekesine bağlandı ve suda kızaklama riskini bir başka araca aktardı. Akıllı lastikler tarafından elde edilen bilgiler, 5G'nin yüksek veri iletim hızı sayesinde aktarılıyor.

Cyber Car: Pirelli lastiklerinin yeni bağlantı sistemi

Yol güvenliğini artıran lastikler

Yeni teknolojiler, yol güvenliği konusunda önemli gelişmelere imza atıyor.  Bilindiği üzere lastik, aracın yolla tek temas noktası. Cyber Tyre ile Pirelli, lastiği üst düzey bir teknolojiyle donatarak sürücünün aracıyla ve tüm yol altyapısı ile iletişim kurmasını sağlıyor. İçerdiği sensörler sayesinde lastik, araç kullanıcısına lastik tipi, kat edilen kilometre ve dinamik yükle ilgili bilgiler aktarabiliyor. Üstelik ilk kez 5G sayesinde Pirelli Cyber Tyre, sürücüye ve trafikte seyreden diğer araç kullanıcılarına su birikintisi veya zayıf kavrama durumları gibi, yoldaki olası tehlikeleri iletebilecek.

Pirelli Cyber Tyre : pneu connecté à la 5G transmet des données sur le réseau routier aux automobilistes

© Pirelli

Öte yandan araç kullanıcısı, sürüşünü yol şartlarına göre ayarlarken araç da sürüş kontrol ve destek sistemleriyle sürücüye bu tercihlerinde yardım edecek. 

Lastik teknolojisinin gelişimi sayesinde Pirelli; güvenlik, konfor ve performans seviyesini en üstte tutmayı amaçlıyor.

Pirelli’nin Perfect Fit stratejisi

İtalyan lastik üreticisi, geleceğin hareketlilik dünyasına yönelik yeni çözümler ve yenilikçi otonom sürüş sistemleri tasarlıyor. Bu doğrultuda Pirelli, özel üretim ürünler ve hizmetler sunan Perfect Fit stratejisini geliştirdi. Lastik üreticisi, Perfect Fit stratejisiyle otomobil üreticilerinin, filoların ve genel olarak otomobil sürücülerinin ihtiyaçlarına yanıt vermek istiyor. Pirelli, bu sene Track Adrenaline isimli ürününü de tanıttı. Track Adrenaline teknolojisini içeren P Zero Trofeo lastikleri, sürücüye performans analizlerinin yanı sıra, lastik ısısı ve basıncı bilgilerini de gerçek zamanlı aktararak sürüş performansını iyileştirme imkanı sunuyor.

Pirelli Track Adrenaline: P Zero lastiklerinden en iyi şekilde yararlanmayı sağlayan uygulama

BENZER KONULAR

Michelin’in havasız patlamayan lastiği Uptis’e ödül

Michelin, 2019 başında Delinmeye Dayanıklı Lastik Sistemi Uptis’in tanıtımını yapmıştı. Bu prototip, Fransız üreticinin yoğun Araştırma ve Geliştirme çalışmalarının bir sonucuydu. Bu teknoloji, otomobil sürücülerinin güvenliği, yakıt tasarrufu ve sürdürülebilir hareketlilik alanlarında sağladığı katkılar nedeniyle üç farklı ödüle layık görüldü.

2020 Pirelli Takvimi “Juliet’in peşine düştü”

“Juliet’in peşinde” isimli 47. Pirelli Takvimi, Shakespeare’in trajedisi "Romeo ve Juliet'ten" esinlendi. İlk kez bir İtalyan resim sanatçısı tarafından yönetilen takvimin tanıtımı, dramın yaşandığı Verona Filarmoni Tiyatrosu’nda yapıldı.

Pirelli P Zero World, Melbourne’de, lüks bir lastik montaj merkezi açıyor

Los Angeles, Münih, Monako ve Dubai’den sonra P Zero World’un beşinci şubesi bu kez kapılarını, Avusturalya’nın Melbourne şehrinde açıyor. Pirelli, böylelikle prestijli lastiklerini, dünyanın dört bir yanında sergileme fırsatını da elde etmiş oluyor. Bu merkezler, markanın prestijli ürün ve hizmetlerini müşterilerin ayağına getiriyor.

Conti CARE: Continental’dan yarının konsept lastiği

Frankfurt Uluslararası Otomobil Fuarı'na (IAA) katılan Alman lastik üreticisi Continental, daha iyi bir hareketlilik yönetimi sağlamak için, bağlantılı janta takılı yenilikçi lastik teknolojisini tanıttı.