En iyi lastikleri en iyi fiyatlara bulun

Lastikle ilgili aradığınız her şey burada

Goodyear, elektrikli SUV Audi e-tron'un fabrika çıkışı lastiklerini tedarik edecek

Audi %100 elektrikli ilk SUV aracı için Goodyear'da karar kıldı. Bu doğrultuda orijinal ekipman lastiği olarak Eagle F1 Asymmetric 3 SUV'yi kullanacak.

Goodyear Eagle F1 Asymmetric, Audi e-tron'u fabrika çıkışında donatacak

Goodyear Eagle F1 Asymmetric, Audi e-tron'u fabrika çıkışında donatacak. © Audi

Lüks ve hırslı bir SUV

Son birkaç aydır ardı ardına gelen açıklamalar ve gizli ön tanıtımlardan sonra Audi sonunda e-tron adını verdiği %100 elektrikli SUV aracı üzerindeki perdeyi kaldırdı. 360 ve 408 beygirlik iki adet elektrikli motor ile donatılan Audi üretimi bu SUV, 210 km/saat'lik bir maksimum hız ile sınırlandırılmış olsa da 0'dan 100'e 4,6 saniyede çıkabiliyor. 700 kg'lık bataryasından anlaşılabileceği gibi bu kadar ağır bir araç için göz dolduran bir performans. Audi aracın 400 kilometrelik bir otonomiye sahip olacağını belirtiyor.

Goodyear ise Audi'ye ait bu canavarın lastiklerini sunma görevini üstleniyor. Amerikalı lastik üreticisi elektrikli bir aracın yanmalı motorlara oranla oluşturacağı son derece yüksek tork gücünün lastiklerin aşınma hızını %25 oranında arttırdığını ifade ediyor. Goodyear, 265/45 R21 ebatındaki Eagle F1 Asymmetric 3 SUV lastiği ile bu sorunun üstesinden geldiğini söylüyor.

Goodyear Eagle F1 Asymmetric 3 SUV

© Goodyear

Amerikalı üretici kuru ve ıslak yollardaki frenleme mesafesini 1,2 metre düşürmeyi sağlayan "Active Breaking" dâhil olmak üzere birçok teknolojiyi lastiğinde kullanmış. SUV'ler için optimize edilmiş yapısı ise yüksek hızda sürüş dengesini, viraj kavramasını ve kullanım ömrünü arttırıyor. "Cool Cushion Layer" teknolojisini bünyesinde barındıran bir hamurun kullanılması da yuvarlanma direncini azaltıyor. Son olarak "SoundComfort Technology" Eagle F1 Asymmetric 3 SUV'nin yuvarlanma gürültüsünü yarı yarıya düşürüyor.

BENZER KONULAR

Nokian, karda kışta trafiğe çıkabilen ilk otonom araca lastik tedarik ediyor

Finlandiyalı lastik üreticisi Nokian, her türlü hava koşullunda trafiğe çıkabilen ilk otonom otobüse lastik tedarik edeceğini ilan etti.

Pirelli Track Adrenaline: P Zero lastiklerinden en iyi şekilde yararlanmayı sağlayan uygulama

89.’su düzenlenen Cenevre Uluslararası Otomobil Fuarı’nda Pirelli, lastikler ile bağlantılı yeni çözümü, Track Adrenaline’i tanıttı.

Pirelli, Cenevre’de P Zero ailesi ile şov yaptı

Cenevre Uluslararası Otomobil Fuarı’nda Pirelli, hem “Elect” isimli yeni işaretlemesini tanıtarak hem de “Color Edition” lastiklerin orijinal ekipman lastiği olacağını açıklayarak, P Zero ailesini öner çıkardı.

Goodyear’ın 50’li yıllarda ürettiği yarı-saydam konsept lastiği yeniden hayat buldu

Amerikalı lastik üretici Goodyear, 2019 Cenevre Uluslararası Otomobil Fuarı’nda 50’li yıllarda ürettiği yarı-saydam lastik konseptine yeniden hayat verdi. 1950 model “Golden Sahara II” isimli otonom konsept araca takılı ışıklı yarı-saydam lastikler, Cenevre Uluslararası Otomobil Fuarı’nda sergileniyor.