En iyi lastikleri en iyi fiyatlara bulun

Lastikle ilgili aradığınız her şey burada

Goodyear, elektrikli SUV Audi e-tron'un fabrika çıkışı lastiklerini tedarik edecek

Audi %100 elektrikli ilk SUV aracı için Goodyear'da karar kıldı. Bu doğrultuda orijinal ekipman lastiği olarak Eagle F1 Asymmetric 3 SUV'yi kullanacak.

Goodyear Eagle F1 Asymmetric, Audi e-tron'u fabrika çıkışında donatacak

Goodyear Eagle F1 Asymmetric, Audi e-tron'u fabrika çıkışında donatacak. © Audi

Lüks ve hırslı bir SUV

Son birkaç aydır ardı ardına gelen açıklamalar ve gizli ön tanıtımlardan sonra Audi sonunda e-tron adını verdiği %100 elektrikli SUV aracı üzerindeki perdeyi kaldırdı. 360 ve 408 beygirlik iki adet elektrikli motor ile donatılan Audi üretimi bu SUV, 210 km/saat'lik bir maksimum hız ile sınırlandırılmış olsa da 0'dan 100'e 4,6 saniyede çıkabiliyor. 700 kg'lık bataryasından anlaşılabileceği gibi bu kadar ağır bir araç için göz dolduran bir performans. Audi aracın 400 kilometrelik bir otonomiye sahip olacağını belirtiyor.

Goodyear ise Audi'ye ait bu canavarın lastiklerini sunma görevini üstleniyor. Amerikalı lastik üreticisi elektrikli bir aracın yanmalı motorlara oranla oluşturacağı son derece yüksek tork gücünün lastiklerin aşınma hızını %25 oranında arttırdığını ifade ediyor. Goodyear, 265/45 R21 ebatındaki Eagle F1 Asymmetric 3 SUV lastiği ile bu sorunun üstesinden geldiğini söylüyor.

Goodyear Eagle F1 Asymmetric 3 SUV

© Goodyear

Amerikalı üretici kuru ve ıslak yollardaki frenleme mesafesini 1,2 metre düşürmeyi sağlayan "Active Breaking" dâhil olmak üzere birçok teknolojiyi lastiğinde kullanmış. SUV'ler için optimize edilmiş yapısı ise yüksek hızda sürüş dengesini, viraj kavramasını ve kullanım ömrünü arttırıyor. "Cool Cushion Layer" teknolojisini bünyesinde barındıran bir hamurun kullanılması da yuvarlanma direncini azaltıyor. Son olarak "SoundComfort Technology" Eagle F1 Asymmetric 3 SUV'nin yuvarlanma gürültüsünü yarı yarıya düşürüyor.

BENZER KONULAR

Lastik üreticilerin uyruğu? Tay lastik markaları

Hangi lastik markası Tayland’da üretiliyor ? Lastiklerinizi satın almadan önce, Tayland uyruklu markaları daha yakından tanıyın.

Bridgestone, elektrikli SUV Audi e-tron'un fabrika çıkışı lastiklerini tedarik ediyor

Audi, %100 elektrikli yeni SUV’si e-tron’da, Bridgestone tarafından üretilen birçok yaz ve kış lastiğini kullanıyor.

Kumho, Mercedes G-Serisi’nde orijinal ekipman oluyor

Güney Koreli üretici Kumho Tyre, son nesil Mercedes-Benz G-Serisi’ni donatacağını açıkladı.

P Zero World Dubai: Los Angeles, Münih ve Monako’dan sonra Pirelli, Dubai’ye yerleşiyor

Pirelli, ultra lüks montaj merkezi P Zero World’ün dördüncüsünü Dubai’de açtı.