En iyi lastikleri en iyi fiyatlara bulun

Lastikle ilgili aradığınız her şey burada

Hexonic ve Aeroflow: Hankook'tan geleceğin 2 akıllı ve yenilikçi konsept lastiği

Almanya'da organize edilen 2018 Essen Otomobil Fuarı'nda Hankook, Design Innovation projesinin ürünü olan 2 lastik konseptini tanıttı. “Aeroflow” ve “Hexonic” lastikleri şehirde ve otomobil sporu sahasında hareketliliği ve yarının teknolojisini biçimlendirmek istiyor.

Hankook'un konsept lastikleri Hexonic ve Aeroflow Essen Otomobil Fuarı'nda tanıtıldı

Hankook'un konsept lastikleri Almanya'daki Essen Otomobil Fuarı'nda tanıtıldı. © Hankook

Tasarım öğrencileri tarafından geliştirilmiş lastikler

Her iki senede bir Hankook dünyanın en prestijli tasarım okulları ile birlikte “Design Innovation” projesini organize ediyor. Güney Koreli lastik üreticisi bu sene London Royal College of Art ile bu türden bir iş birliğine imza attı. Bu senenin teması şuydu: “Geleceğin yaşamını hareketliliğin ötesine taşımak ”.

Bu doğrultuda Londra'daki bu üniversitenin öğrencileri otonom bir araca yönelik lastik konseptleri geliştirmeyi hedeflediler. Öğrencilerden yalnızca görsel tasarım ile sınırlı kalmayarak teknik açıdan ilgi çekici ve gerçekleştirilebilir konseptleri Hankook'a sunmaları bekleniyordu. Hankook'un Avrupa Ar-Ge merkezi müdürü Klaus Krause şu ifadede bulundu: "Bu proje geleceğin hareketliliğine yönelik yaratıcı ve verimli çözümler bulma uğraşlarımızın bir parçasını oluşturuyor".

Ortak otomobil kullanımına yönelik akıllı lastik Hexonic

Yolu gerçek zamanlı olarak analiz edebilen Hexonic, London Royal College of Art tarafından geliştirilen ilk konsept lastik. Ortak kullanıma yönelik otonom araçlar için tasarlanan bu lastik, bünyesindeki teknoloji ve 7 bağımsız sensör sayesinde asfaltı tarama kapasitesine sahip. Toplanan bilgiler sayesinde Hexonic yol şartlarına uyum sağlama ve lastik sırtını değiştirme özelliği sunuyor. Bu konsept lastik aynı zamanda hava sıcaklığına ve hatta yol tipine bağlı olarak kavrama seviyesini ayarlayabiliyor.

Konsept lastik Hankook Hexonic, Essen Otomobil Fuarı'nda tanıtıldı

© Hankook

 

Aeroflow, geleceğin spor lastiği

Daha çok otomobil sporuna uyumlu Aeroflow, zemini daha fazla kavramayı hedefleyen bir lastik. Bu amaçla birbirinden ayrılabilen iki farklı lastik sırtına sahip daha geniş bir yapı ile tasarlanmış. Bu iki yapı arasındaki bir türbin teker sürüş sırasında havayı içine çekerek gerekli olduğunda zemin üzerinde daha güçlü bir kavrama oluşturabilecek. Bu eşsiz özellik Aeroflow lastiğinin yüksek hızda daha iyi bir tutunmaya sahip olmasını sağlayacak.

Konsept lastiği Hankook Aeroflow, Essen Otomobil Fuarı'nda tanıtıldı

© Hankook

BENZER KONULAR

Pirelli Track Adrenaline: P Zero lastiklerinden en iyi şekilde yararlanmayı sağlayan uygulama

89.’su düzenlenen Cenevre Uluslararası Otomobil Fuarı’nda Pirelli, lastikler ile bağlantılı yeni çözümü, Track Adrenaline’i tanıttı.

Pirelli, Cenevre’de P Zero ailesi ile şov yaptı

Cenevre Uluslararası Otomobil Fuarı’nda Pirelli, hem “Elect” isimli yeni işaretlemesini tanıtarak hem de “Color Edition” lastiklerin orijinal ekipman lastiği olacağını açıklayarak, P Zero ailesini öner çıkardı.

Goodyear’ın 50’li yıllarda ürettiği yarı-saydam konsept lastiği yeniden hayat buldu

Amerikalı lastik üretici Goodyear, 2019 Cenevre Uluslararası Otomobil Fuarı’nda 50’li yıllarda ürettiği yarı-saydam lastik konseptine yeniden hayat verdi. 1950 model “Golden Sahara II” isimli otonom konsept araca takılı ışıklı yarı-saydam lastikler, Cenevre Uluslararası Otomobil Fuarı’nda sergileniyor.

Goodyear Aero : Geleceğin uçan ve otonom araçlara yönelik yeni konsept lastik

Goodyear, Cenevre Uluslararası Otomobil Fuarı'nın ziyaretçilerini şaşırtmaya devam ediyor. Amerikalı lastik üretici, 2016'daki küre lastik ve 2018'deki çevreci lastik konseptlerini takdim ettikten sonra, bu yıl da geleceğin uçan ve otonom otomobilleri için geliştirdiği yenilikçi konsept lastiğini tanıttı.