En iyi lastikleri en iyi fiyatlara bulun

Lastikle ilgili aradığınız her şey burada

Hexonic ve Aeroflow: Hankook'tan geleceğin 2 akıllı ve yenilikçi konsept lastiği

Almanya'da organize edilen 2018 Essen Otomobil Fuarı'nda Hankook, Design Innovation projesinin ürünü olan 2 lastik konseptini tanıttı. “Aeroflow” ve “Hexonic” lastikleri şehirde ve otomobil sporu sahasında hareketliliği ve yarının teknolojisini biçimlendirmek istiyor.

Hankook'un konsept lastikleri Hexonic ve Aeroflow Essen Otomobil Fuarı'nda tanıtıldı

Hankook'un konsept lastikleri Almanya'daki Essen Otomobil Fuarı'nda tanıtıldı. © Hankook

Tasarım öğrencileri tarafından geliştirilmiş lastikler

Her iki senede bir Hankook dünyanın en prestijli tasarım okulları ile birlikte “Design Innovation” projesini organize ediyor. Güney Koreli lastik üreticisi bu sene London Royal College of Art ile bu türden bir iş birliğine imza attı. Bu senenin teması şuydu: “Geleceğin yaşamını hareketliliğin ötesine taşımak ”.

Bu doğrultuda Londra'daki bu üniversitenin öğrencileri otonom bir araca yönelik lastik konseptleri geliştirmeyi hedeflediler. Öğrencilerden yalnızca görsel tasarım ile sınırlı kalmayarak teknik açıdan ilgi çekici ve gerçekleştirilebilir konseptleri Hankook'a sunmaları bekleniyordu. Hankook'un Avrupa Ar-Ge merkezi müdürü Klaus Krause şu ifadede bulundu: "Bu proje geleceğin hareketliliğine yönelik yaratıcı ve verimli çözümler bulma uğraşlarımızın bir parçasını oluşturuyor".

Ortak otomobil kullanımına yönelik akıllı lastik Hexonic

Yolu gerçek zamanlı olarak analiz edebilen Hexonic, London Royal College of Art tarafından geliştirilen ilk konsept lastik. Ortak kullanıma yönelik otonom araçlar için tasarlanan bu lastik, bünyesindeki teknoloji ve 7 bağımsız sensör sayesinde asfaltı tarama kapasitesine sahip. Toplanan bilgiler sayesinde Hexonic yol şartlarına uyum sağlama ve lastik sırtını değiştirme özelliği sunuyor. Bu konsept lastik aynı zamanda hava sıcaklığına ve hatta yol tipine bağlı olarak kavrama seviyesini ayarlayabiliyor.

Konsept lastik Hankook Hexonic, Essen Otomobil Fuarı'nda tanıtıldı

© Hankook

 

Aeroflow, geleceğin spor lastiği

Daha çok otomobil sporuna uyumlu Aeroflow, zemini daha fazla kavramayı hedefleyen bir lastik. Bu amaçla birbirinden ayrılabilen iki farklı lastik sırtına sahip daha geniş bir yapı ile tasarlanmış. Bu iki yapı arasındaki bir türbin teker sürüş sırasında havayı içine çekerek gerekli olduğunda zemin üzerinde daha güçlü bir kavrama oluşturabilecek. Bu eşsiz özellik Aeroflow lastiğinin yüksek hızda daha iyi bir tutunmaya sahip olmasını sağlayacak.

Konsept lastiği Hankook Aeroflow, Essen Otomobil Fuarı'nda tanıtıldı

© Hankook

BENZER KONULAR

Nokian SnapSkan bir milyon taramayı kutluyor

Nokian Tyres tarafından geliştirilen dijital lastik analiz hizmeti SnapSkan, Mayıs ayında 1 milyon tarama rakamına ulaştı. Finlandiya’da gerçekleştirilen bu incelemenin sonuçlarına göre Finlandiyalı sürücülerin %10’u tehlikeli lastikler ile sürüş gerçekleştiriyor.

Enliten: Bridgestone’nun ekolojik lastik teknolojisi

Japon lastik üreticisi Bridgestone, çevreye daha duyarlı yeni “Enliten” teknolojisini tanıttı. Bu teknoloji, yuvarlanma direncini, yakıt tüketimini ve CO2 salınımlarını %20 oranında düşürüyor.

Pirelli, lastiklerinden esinlenilmiş bir ayakkabı geliştirmek üzere Puma ile el ele veriyor

İtalyan lastik üreticisi Pirelli, Puma markası tarafından imal edilen bir ayakkabı modelini tanıttı. Kendi lastiklerinden ve otomobil yarışlarından esin alan Replicat-X isimli bu ayakkabılar Pirelli Design koleksiyonunun bir parçası.

Nokian Tyres çevreye daha saygılı lastikler üretmeyi hedefliyor

Finlandiyalı lastik üreticisi Nokian Tyres lastiklerini daha “yeşil” ve çevreye karşı daha duyarlı hale getirmeye yönelik uğraşlarına hız veriyor. Bu yeniliklerin Avrupa çapında milyonlarca litre yakıt tasarrufuna olanak sağlayacağı belirtiliyor.