En iyi lastikleri en iyi fiyatlara bulun

Lastikle ilgili aradığınız her şey burada

Hexonic ve Aeroflow: Hankook'tan geleceğin 2 akıllı ve yenilikçi konsept lastiği

Almanya'da organize edilen 2018 Essen Otomobil Fuarı'nda Hankook, Design Innovation projesinin ürünü olan 2 lastik konseptini tanıttı. “Aeroflow” ve “Hexonic” lastikleri şehirde ve otomobil sporu sahasında hareketliliği ve yarının teknolojisini biçimlendirmek istiyor.

Hankook'un konsept lastikleri Hexonic ve Aeroflow Essen Otomobil Fuarı'nda tanıtıldı

Hankook'un konsept lastikleri Almanya'daki Essen Otomobil Fuarı'nda tanıtıldı. © Hankook

Tasarım öğrencileri tarafından geliştirilmiş lastikler

Her iki senede bir Hankook dünyanın en prestijli tasarım okulları ile birlikte “Design Innovation” projesini organize ediyor. Güney Koreli lastik üreticisi bu sene London Royal College of Art ile bu türden bir iş birliğine imza attı. Bu senenin teması şuydu: “Geleceğin yaşamını hareketliliğin ötesine taşımak ”.

Bu doğrultuda Londra'daki bu üniversitenin öğrencileri otonom bir araca yönelik lastik konseptleri geliştirmeyi hedeflediler. Öğrencilerden yalnızca görsel tasarım ile sınırlı kalmayarak teknik açıdan ilgi çekici ve gerçekleştirilebilir konseptleri Hankook'a sunmaları bekleniyordu. Hankook'un Avrupa Ar-Ge merkezi müdürü Klaus Krause şu ifadede bulundu: "Bu proje geleceğin hareketliliğine yönelik yaratıcı ve verimli çözümler bulma uğraşlarımızın bir parçasını oluşturuyor".

Ortak otomobil kullanımına yönelik akıllı lastik Hexonic

Yolu gerçek zamanlı olarak analiz edebilen Hexonic, London Royal College of Art tarafından geliştirilen ilk konsept lastik. Ortak kullanıma yönelik otonom araçlar için tasarlanan bu lastik, bünyesindeki teknoloji ve 7 bağımsız sensör sayesinde asfaltı tarama kapasitesine sahip. Toplanan bilgiler sayesinde Hexonic yol şartlarına uyum sağlama ve lastik sırtını değiştirme özelliği sunuyor. Bu konsept lastik aynı zamanda hava sıcaklığına ve hatta yol tipine bağlı olarak kavrama seviyesini ayarlayabiliyor.

Konsept lastik Hankook Hexonic, Essen Otomobil Fuarı'nda tanıtıldı

© Hankook

 

Aeroflow, geleceğin spor lastiği

Daha çok otomobil sporuna uyumlu Aeroflow, zemini daha fazla kavramayı hedefleyen bir lastik. Bu amaçla birbirinden ayrılabilen iki farklı lastik sırtına sahip daha geniş bir yapı ile tasarlanmış. Bu iki yapı arasındaki bir türbin teker sürüş sırasında havayı içine çekerek gerekli olduğunda zemin üzerinde daha güçlü bir kavrama oluşturabilecek. Bu eşsiz özellik Aeroflow lastiğinin yüksek hızda daha iyi bir tutunmaya sahip olmasını sağlayacak.

Konsept lastiği Hankook Aeroflow, Essen Otomobil Fuarı'nda tanıtıldı

© Hankook

BENZER KONULAR

Eagle F1 SuperSport: Goodyear'ın ultra spor lastikleri

Goodyear markası yeni Ultra Ultra Yüksek Performans (UUYP) lastikleri ailesini tanıttı. Yarı-slick Eagle F1 SuperSport lastikleri performansın sınırlarını zorlamak amacıyla otomobil sporunun en radikal tekniklerinden ilham alıyor.

2019 Pirelli Takvimi: Laetitia Casta ve Gigi Hadid rüyalar aleminde

Pirelli dünyaca ünlü takviminin 2019 serisini Milan'da organize edilen bir gala gecesinde sundu. 46. baskısı "Dreaming" başlığı altında fotoğrafçı Albert Watson tarafından gerçekleştirilen takvim bizleri rüyalar alemine götürüyor.

Lastik üreticileri hangi ülkelerde yer alıyorlar? Güney Koreli lastik markaları

Hankook lastikleri hangi ülkede üretiliyor? Nexen ve Kumho lastikleri nerede üretiliyor? Koreli lastik markalarını ve Güney Kore'de üretim gerçekleştiren birçok üreticiyi keşfedin.

Lastik üreticileri hangi ülkelerde yer alıyorlar? Hintli lastik markaları

Apollo lastikleri hangi ülkede üretiliyor? CEAT ve MRF lastikleri nerede üretiliyor? Hintli lastik markalarını ve Hindistan'da üretim gerçekleştiren birçok üreticiyi keşfedin.