En iyi lastikleri en iyi fiyatlara bulun

Lastikle ilgili aradığınız her şey burada

Michelin, Gran Turismo Sport video oyununda sanal lastik tedarikçisi oluyor

Fransız lastik üreticisi Michelin, Sony ve PlayStation tarafından yarış oyunu Gran Turismo’da lastik teknolojisini sağlayacak resmi ortak olarak seçildi.

 Gran Turismo Sport ile Michelin ortaklığ

Michelin, Gran Turismo Sport video oyunu ile ortaklık gerçekleştiriyor © Michelin & Polyphony Digital

Konsolda pist heyecanı

2017’de çıkan Gran Turismo Sport oyunu Sony’nin yazılımcıları tarafından desteklenmeye devam ediyor. Son derece gerçekçi grafikleri ile bilinen ve PlayStation konsoluna özel bu video oyunu eşsiz bir ortaklık çerçevesinde sanal pistlerinde Michelin lastiklerini ağırlayacak. Bu marka oyunun resmi lastik tedarikçisi ve teknik ortağı oluyor. Birkaç yıl sürecek bu anlaşma sonucunda hazırlanan ücretsiz bir güncelleme aracılığıyla Bibendum logosu, Gran Turismo Sport oyunun birçok noktasında görünür olacak.

Aynı zamanda Gran Turismo Sport’un sanal müzesi “Brand Central"da Michelin’e özel yeni bir bölüm açılıyor. Burada markaya dair detaylı açıklamalar ve otomobil sporuna, yeniliklere ve yarış dünyasına katkıları bulunabilecek. Michelin aynı zamanda oyunun araç modifikasyonuna da dahil olarak oyuncuların sert, normal ve yumuşak hamura sahip lastikler arasında seçim yapmalarına ve kendi stratejilerini geliştirmelerine olanak tanıyacak.

Michelin Gran Turismo oyunu

© Polyphony Digital

Sanal olduğu kadar gerçek bir ortaklık

Gran Turismo Sport oyunundaki mevcudiyetinin yanı sıra Michelin aynı zamanda bu oyuna dair e-spor yarışlarında da ön plana çıkacak. Bu organizasyonların en önde geleni ise FIA tarafından gerçekleştirilen Gran Turismo Şampiyonası’nın üçüncü World Tour Live etabı olacak. Dünya Dayanıklılık Şampiyonası (FIA World Endurance Championship) ve Formula E gibi birçok yarış çerçevesinde FIA ve Michelin arasında oluşan iş birliği bu sayede devam edecek.

Michelin aynı zamanda yarışlardan elde ettiği yüksek miktardaki veriyi lastiklerinin geliştirilmesi sırasında kullanmasıyla biliniyor. Gran Turismo Sport ile gerçekleştirdiği bu ortaklık çerçevesinde üretici marka bu türden birçok gerçek veriyi Sony ile paylaşarak lastiklerin performans seviyesi üzerindeki kompleks etkinin sanal olarak oyun ortamına aktarılmasını sağlayacak.

Michelin Grubu Amerika Kıtası İdari Müdür Yardımcısı Scott Clark şu açıklamada bulunuyor:

“Michelin, lastikler henüz imal edilme aşamasına gelmeden önce sanal araçlar üzerinde sanal lastikler geliştiren ve yenileyen bir marka. Bu yenilikler daha sonra gerçek araçlar üzerindeki gerçek lastiklere maksimum düzeyde bir hassasiyet ile aktarılıyor. Sony, bu teknolojiyi otomobil sporundan elde edilen gerçek veriler ile bir araya getirerek video oyunu içerisinde lastik seçiminin stratejik etkisini arttırabilir. Uzun vadede bu değişim, Michelin’in otomobil performansında oynadığı önemli rol hakkında daha fazla kişiyi bilinçlendirecektir.”

Michelin’in Grand Turismo Sport’a gelişine dair tanıtım videosuna göz atın:

BENZER KONULAR

Cyber Tyre: Pirelli’nin 5G bağlantılı lastiği

Üyesi olduğu 5G Otomotiv Birliği (5GAA) tarafından bağlantılı araç teknolojisi konulu etkinlikte, Pirelli, 5G sayesinde sunabileceği gelişmiş hizmetleri tanıttı. Bunlar arasında, Pirelli’nin ağ bağlantılı akıllı lastik teknolojisi de vardı. Cyber Tyre isimli bu akıllı lastik, araç kullanıcısına ve aynı güzergâhı kullanan diğer sürücülere yol şartları hakkında bilgiler aktarıyor.

Pirelli P Zero World, Melbourne’de, lüks bir lastik montaj merkezi açıyor

Los Angeles, Münih, Monako ve Dubai’den sonra P Zero World’un beşinci şubesi bu kez kapılarını, Avusturalya’nın Melbourne şehrinde açıyor. Pirelli, böylelikle prestijli lastiklerini, dünyanın dört bir yanında sergileme fırsatını da elde etmiş oluyor. Bu merkezler, markanın prestijli ürün ve hizmetlerini müşterilerin ayağına getiriyor.

Conti CARE: Continental’dan yarının konsept lastiği

Frankfurt Uluslararası Otomobil Fuarı'na (IAA) katılan Alman lastik üreticisi Continental, daha iyi bir hareketlilik yönetimi sağlamak için, bağlantılı janta takılı yenilikçi lastik teknolojisini tanıttı.

Toyo Tires, Avrupa'daki ilk Ar-Ge merkezini faaliyete geçiriyor

Japon üretici Toyo Tires, kısa bir süre önce Avrupa'daki ilk Araştırma ve Geliştirme merkezinin Almanya'da açılacağını resmen açıkladı.