Rezulteo
En iyi lastikleri en iyi fiyatlara bulun

Lastik karşılaştırıcımız, en iyi lastikleri en iyi fiyata bulmanızı sağlar

Michelin, Gran Turismo Sport video oyununda sanal lastik tedarikçisi oluyor

Fransız lastik üreticisi Michelin, Sony ve PlayStation tarafından yarış oyunu Gran Turismo’da lastik teknolojisini sağlayacak resmi ortak olarak seçildi.

 Gran Turismo Sport ile Michelin ortaklığ

Michelin, Gran Turismo Sport video oyunu ile ortaklık gerçekleştiriyor © Michelin & Polyphony Digital

Konsolda pist heyecanı

2017’de çıkan Gran Turismo Sport oyunu Sony’nin yazılımcıları tarafından desteklenmeye devam ediyor. Son derece gerçekçi grafikleri ile bilinen ve PlayStation konsoluna özel bu video oyunu eşsiz bir ortaklık çerçevesinde sanal pistlerinde Michelin lastiklerini ağırlayacak. Bu marka oyunun resmi lastik tedarikçisi ve teknik ortağı oluyor. Birkaç yıl sürecek bu anlaşma sonucunda hazırlanan ücretsiz bir güncelleme aracılığıyla Bibendum logosu, Gran Turismo Sport oyunun birçok noktasında görünür olacak.

Aynı zamanda Gran Turismo Sport’un sanal müzesi “Brand Central"da Michelin’e özel yeni bir bölüm açılıyor. Burada markaya dair detaylı açıklamalar ve otomobil sporuna, yeniliklere ve yarış dünyasına katkıları bulunabilecek. Michelin aynı zamanda oyunun araç modifikasyonuna da dahil olarak oyuncuların sert, normal ve yumuşak hamura sahip lastikler arasında seçim yapmalarına ve kendi stratejilerini geliştirmelerine olanak tanıyacak.

Michelin Gran Turismo oyunu

© Polyphony Digital

Sanal olduğu kadar gerçek bir ortaklık

Gran Turismo Sport oyunundaki mevcudiyetinin yanı sıra Michelin aynı zamanda bu oyuna dair e-spor yarışlarında da ön plana çıkacak. Bu organizasyonların en önde geleni ise FIA tarafından gerçekleştirilen Gran Turismo Şampiyonası’nın üçüncü World Tour Live etabı olacak. Dünya Dayanıklılık Şampiyonası (FIA World Endurance Championship) ve Formula E gibi birçok yarış çerçevesinde FIA ve Michelin arasında oluşan iş birliği bu sayede devam edecek.

Michelin aynı zamanda yarışlardan elde ettiği yüksek miktardaki veriyi lastiklerinin geliştirilmesi sırasında kullanmasıyla biliniyor. Gran Turismo Sport ile gerçekleştirdiği bu ortaklık çerçevesinde üretici marka bu türden birçok gerçek veriyi Sony ile paylaşarak lastiklerin performans seviyesi üzerindeki kompleks etkinin sanal olarak oyun ortamına aktarılmasını sağlayacak.

Michelin Grubu Amerika Kıtası İdari Müdür Yardımcısı Scott Clark şu açıklamada bulunuyor:

“Michelin, lastikler henüz imal edilme aşamasına gelmeden önce sanal araçlar üzerinde sanal lastikler geliştiren ve yenileyen bir marka. Bu yenilikler daha sonra gerçek araçlar üzerindeki gerçek lastiklere maksimum düzeyde bir hassasiyet ile aktarılıyor. Sony, bu teknolojiyi otomobil sporundan elde edilen gerçek veriler ile bir araya getirerek video oyunu içerisinde lastik seçiminin stratejik etkisini arttırabilir. Uzun vadede bu değişim, Michelin’in otomobil performansında oynadığı önemli rol hakkında daha fazla kişiyi bilinçlendirecektir.”

Michelin’in Grand Turismo Sport’a gelişine dair tanıtım videosuna göz atın:

BENZER KONULAR

Lastik markaları küresel ısınmaya karşı neler yapıyor?

Çevresel sorunlar herkesin gündemindeyken gerek tüketiciler gerekse de şirketler çevre sorunlarını azaltmak için kalıcı çözümler arıyor. En başta da lastik sanayii. Lastik üretimi, birçok doğal ve kimyasal kaynağın tüketilmesini gerektiriyor. Atık haline gelen lastiklerin geri dönüşümü, ağır bir süreci gerektiriyor. Dolaysıyla karbon ayak izini düşürmek için lastik üreticileri hangi adımları atıyor? Lastik markaları, çevrenin korunmasına yönelik ne gibi çözümler üretiyor?

Tubeless lastik: Günümüzde de yaygın olarak kullanılan lastik türünün tanımı ve tarihçesi

Tubeless lastik, 90 yıl önceki icadından beri son derece yaygın olarak kullanılan şambrelsiz lastik türüdür. Tubeless lastikleri günümüzde; motosikletlerde, yol bisikletlerinde, dağ bisikletlerinde ve otomobillerde görüyoruz. Fakat bu lastiğin tarihçesi nedir? Şambrelsiz lastiği kim icat etti? Bu soruların yanıtı bu yeni yazımızda.

Michelin’in havasız patlamayan lastiği Uptis’e ödül

Michelin, 2019 başında Delinmeye Dayanıklı Lastik Sistemi Uptis’in tanıtımını yapmıştı. Bu prototip, Fransız üreticinin yoğun Araştırma ve Geliştirme çalışmalarının bir sonucuydu. Bu teknoloji, otomobil sürücülerinin güvenliği, yakıt tasarrufu ve sürdürülebilir hareketlilik alanlarında sağladığı katkılar nedeniyle üç farklı ödüle layık görüldü.

2020 Pirelli Takvimi “Juliet’in peşine düştü”

“Juliet’in peşinde” isimli 47. Pirelli Takvimi, Shakespeare’in trajedisi "Romeo ve Juliet'ten" esinlendi. İlk kez bir İtalyan resim sanatçısı tarafından yönetilen takvimin tanıtımı, dramın yaşandığı Verona Filarmoni Tiyatrosu’nda yapıldı.