Rezulteo
En iyi lastikleri en iyi fiyatlara bulun

Lastik karşılaştırıcımız, en iyi lastikleri en iyi fiyata bulmanızı sağlar

Michelin’in havasız patlamayan lastiği Uptis’e ödül

Michelin, 2019 başında Delinmeye Dayanıklı Lastik Sistemi Uptis’in tanıtımını yapmıştı. Bu prototip, Fransız üreticinin yoğun Araştırma ve Geliştirme çalışmalarının bir sonucuydu. Bu teknoloji, otomobil sürücülerinin güvenliği, yakıt tasarrufu ve sürdürülebilir hareketlilik alanlarında sağladığı katkılar nedeniyle üç farklı ödüle layık görüldü.

Michelin Uptis sunduğu yenilik nedeniyle ödüllendirildi

Michelin, General Motor ile ortaklaşa geliştireceği havasız Uptis lastiği için bu sene 3 farklı ödül kazandı © Michelin

Patlamayan lastik Michelin Uptis, 3 farklı ödül kazandı

Michelin’in patlamayan lastiği Uptis, bu sene yenilik ve yılın lastiği kategorilerinde üç farklı ödül elde etti. Söz konusu ödüller şunlar: Alman Basın Grubu Auto Bild tarafından verilen GOLDEN STEERING WHEEL Award 2019, Avrupalı Coyote kullanıcıları tarafından belirlenen Fransa’daki COYOTE Automobile Award 2020 ve Amerikalı Autonomous Vehicle Technology dergisi tarafından verilen AVT ACES Award 2020. Bu ödüller, Fransız üreticinin lastik teknolojisi üzerinde yıllardır sürdürdüğü yoğun bir araştırmanın da ne kadar verimli olduğunun bir kanıtı.

Michelin, Uptis prototipini ilk olarak sürdürülebilir hareketlilik odaklı Movin’On 2019 zirvesi sırasında tanıtmıştı. “Airless”, yani havasız bu yeni nesil lastik çözümü, yapısı ve içerdiği yenilikçi malzemeler açısından da ciddi bir teknolojik ilerleme teşkil ediyor. Bu ürün, hem çevre hem de yol güvenliği hususlarında da ciddi ilerlemeler sağlayacak.

Patlamayan lastik Michelin Uptis: Güvenlik ve sürdürülebilir hareketlilik

Michelin, Uptis’i delinmeye ve patlamaya dayanıklı bir lastik olarak tasarladı. Bu yeni teknoloji, sürücülere tam güvenlik sağlayacak. Bu patlamayan lastil sayesinde filo sahipleri ve daha genel olarak otomotiv sektörü verimlilik kaybı yaşamayacak ve araç bakımı daha kolay hale gelecek olacak. Michelin Uptis, daha güvenli, daha tasarufflu olduğu gibi atık miktarını ve sarfiyatını azaltarak sürdürülebilir hareketlilik konusunda katkı sağlayan ve çevreye daha duyarlı bir lastik olacak.

Michelin, Uptis lastiğini 2024 yılında piyasaya sunmayı planlıyor. Bu doğrultuda Fransız lastik üreticisi, Amerikalı otomobil devi  General Motors ile ortak bir araştırma ve geliştirme sözleşmesine imza attı.

Yeni teknolojiler sayesinde havasız ve patlamayan lastik

© Michelin

BENZER KONULAR

2020 Pirelli Takvimi “Juliet’in peşine düştü”

“Juliet’in peşinde” isimli 47. Pirelli Takvimi, Shakespeare’in trajedisi "Romeo ve Juliet'ten" esinlendi. İlk kez bir İtalyan resim sanatçısı tarafından yönetilen takvimin tanıtımı, dramın yaşandığı Verona Filarmoni Tiyatrosu’nda yapıldı.

Cyber Tyre: Pirelli’nin 5G bağlantılı lastiği

Üyesi olduğu 5G Otomotiv Birliği (5GAA) tarafından bağlantılı araç teknolojisi konulu etkinlikte, Pirelli, 5G sayesinde sunabileceği gelişmiş hizmetleri tanıttı. Bunlar arasında, Pirelli’nin ağ bağlantılı akıllı lastik teknolojisi de vardı. Cyber Tyre isimli bu akıllı lastik, araç kullanıcısına ve aynı güzergâhı kullanan diğer sürücülere yol şartları hakkında bilgiler aktarıyor.

Pirelli P Zero World, Melbourne’de, lüks bir lastik montaj merkezi açıyor

Los Angeles, Münih, Monako ve Dubai’den sonra P Zero World’un beşinci şubesi bu kez kapılarını, Avusturalya’nın Melbourne şehrinde açıyor. Pirelli, böylelikle prestijli lastiklerini, dünyanın dört bir yanında sergileme fırsatını da elde etmiş oluyor. Bu merkezler, markanın prestijli ürün ve hizmetlerini müşterilerin ayağına getiriyor.

Conti CARE: Continental’dan yarının konsept lastiği

Frankfurt Uluslararası Otomobil Fuarı'na (IAA) katılan Alman lastik üreticisi Continental, daha iyi bir hareketlilik yönetimi sağlamak için, bağlantılı janta takılı yenilikçi lastik teknolojisini tanıttı.