En iyi lastikleri en iyi fiyatlara bulun

Lastikle ilgili aradığınız her şey burada

Nokian SnapSkan bir milyon taramayı kutluyor

Nokian Tyres tarafından geliştirilen dijital lastik analiz hizmeti SnapSkan, Mayıs ayında 1 milyon tarama rakamına ulaştı. Finlandiya’da gerçekleştirilen bu incelemenin sonuçlarına göre Finlandiyalı sürücülerin %10’u tehlikeli lastikler ile sürüş gerçekleştiriyor.

Nokian Tyres SnapSkan

© Nokian Tyres

Lastiklerin durumunu kontrol etmeyi sağlayan dijital hizmet

Zemin üzerindeki tek temas noktasını oluşturan lastikler araç güvenliğinde esas niteliğinde bir rol oynuyor. Buna rağmen sürücülerin büyük bir kısmı lastiklerinin durumundan habersiz. 

Nokian tarafından geliştirilen Service SnapSkan, son teknoloji 3 boyutlu bir tarama sistemi sayesinde lastik sırtı derinliğini ölçmeyi sağlıyor. Bu tarayıcılar otopark giriş ve çıkışlarında kullanıma sunuluyor. Analiz, aracın tarayıcı üzerinden geçmesi sırasında gerçekleştiriliyor ve bilgiler doğrudan sürücünün akıllı telefonuna gönderiliyor. 

SnapSkan ilk olarak 2016’da Helsinki, Finlandiya’daki bir otoparkta açılan test sahasında kullanılmaya başlandı. 2018 Mayısında bu hizmet, Finlandiya’nın tüm büyük şehirlerini kapsayan ve hatta Norveç’in Oslo şehrine kadar yayılan birçok hizmet noktası ile genişledi. O zamandan beri bir yıl içerisinde bir milyon analiz hedefine ulaşıldı. Nokian Tyres Halka Yönelik Faaliyetler Müdürü Ville Nikkola şu beyanda bulunuyor: “Yolları yakın gelecekte milyonlarca daha fazla kişi için güvenli bir hale getirmeyi umut ediyoruz.”

Aracını Nokian SnapSkan ile tarayan bir milyonuncu sürücü

Markus, aracını Nokian SnapSkan ile tarayan bir milyonuncu sürücü © Nokian Tyres

Analizler alınan riskleri gün yüzüne çıkarıyor

SnapSkan, Finlandiyalı sürücülerin %10’unun lastik dişlerinin düşük derinliği nedeniyle tehlikeli lastikler ile sürüş gerçekleştirdiğini kanıtlıyor. Kış lastiklerine dair rakam yaz lastiklerinden daha düşük zira İskandinavya’daki kış mevsimi şartları güvenli sürüş için iyi durumdaki lastiklerin kullanılmasını zorunlu kılıyor.

BENZER KONULAR

Falken Tyre, lastiklerin ürettiği elektriğin toplanmasını sağlayan bir çip geliştiriyor

Japon üretici Falken Tyre, lastiklerin dönüşü ve deformasyonu ile oluşan statik elektriğin kullanılmasını sağlayan bir teknoloji üzerinde çalışıyor.

Otomobil üreticileri grupları ve lastik markaları

Bu makalede, rezulteo sizlere başlıca otomobil üretici gruplarına ve aralarından bazılarının özel lastik işaretlemelerine genel bir bakış sunuyor.

Continental’ın orijinal ekipman piyasasındaki başarısı

Continental lastikleri Avrupa’nın başlıca otomobil üreticileri tarafından araçlarında kullanılmak üzere seçiliyor.

Enliten: Bridgestone’nun ekolojik lastik teknolojisi

Japon lastik üreticisi Bridgestone, çevreye daha duyarlı yeni “Enliten” teknolojisini tanıttı. Bu teknoloji, yuvarlanma direncini, yakıt tüketimini ve CO2 salınımlarını %20 oranında düşürüyor.