Rezulteo
En iyi lastikleri en iyi fiyatlara bulun

Lastik karşılaştırıcımız, en iyi lastikleri en iyi fiyata bulmanızı sağlar

Pirelli P Zero World, Melbourne’de, lüks bir lastik montaj merkezi açıyor

Los Angeles, Münih, Monako ve Dubai’den sonra P Zero World’un beşinci şubesi bu kez kapılarını, Avusturalya’nın Melbourne şehrinde açıyor. Pirelli, böylelikle prestijli lastiklerini, dünyanın dört bir yanında sergileme fırsatını da elde etmiş oluyor. Bu merkezler, markanın prestijli ürün ve hizmetlerini müşterilerin ayağına getiriyor.

Pirelli P Zero World expose des voitures haut de gamme à Melbourne

Pirelli, beşinci lüks lastik montaj merkezi P Zero World'u Melbourne'de açıyor. © Pirelli

P Zero World: Lüks lastik mağazası

P Zero World konsepti sayesinde Pirelli, yüksek performanslı lastik ailesi P Zero’yu dünyanın dört bir yanına taşıyor. Pirelli, beşinci P Zero World şubesini Avusturalya’nın Melbourne şehrinde açtı. 5 farklı hizmet noktası sunan ve 1200 m²’lik alana kurulan P Zero World’un Melbourne şubesi, ziyaretçilerine ayrıcalıklı ürünler sunacak. Markanın müşterileri ile lüks ve spor otomobil sahipleri, burada Pirelli’nin tüm ürün çeşitlerini keşfedebilecek. Bunlar arasında; Pirelli’nin spor ve yüksek performanslı lastiği P Zero Trofeo R’nin yanı sıra, klasik otomobillere yönelik Pirelli Collezione serisi de yer alacak. Seçenekler, otomobil lastikleri ile de sınırlı değil. P Zero World, motosiklet ve bisiklet  lastiklerine de yer verecek. Buna ek olarak, İtalyan lastik üreticisinin tasarım stüdyosu Pirelli Design’ın; Montblanc, Puma ve Tecnorib gibi dev dünya markaları ile birlikte geliştirdiği  bir dizi ticari ürün de, mağazada satışta olacak.

Kişiye özel hizmetler çerçevesinde P Zero World, müşterilerine otomobil tamiri, ikame otomobil temini; müşterilerin aracı ve sürüş tercihlerine göre tavsiyelerde de bulunacak. Dünyanın en prestijli otomobillerine lastik tedarik eden Pirelli, Avusturalya’daki bu eşsiz mağaza ile müşterilerine, otomobil alanında üst düzey standartlara yanıt veren hizmetler ve ürünler sunmayı hedefliyor.

P Zero World Dubai: Los Angeles, Münih Ve Monako’dan sonra Pirelli, Birleşik Arap Emirlikleri’ne açılıyor

Pirelli P Zero World : centre pour pneus et voitures haut de gamme à Melbourne

© Pirelli

Pirelli P Zero, gerçek bir spor lastiği

Pirelli, yeni lüks lastik “mağazasını” Melbourne’de açmaya karar verdi. Pirelli’nin bu şehri seçmesi tesadüf değil zira Avusturalya’da en fazla lüks aracın satıldığı şehir.

Pirelli’nin, Formula 1 gibi birçok otomobil sporunda tek lastik tedarikçisi olduğunu da unutmamak gerekiyor. Bu sayede Pirelli; Ferrari, Lamborghini ve Maserati gibi üst sınıf araç markalarının da gözde lastik tedarikçisi. P Zero World’un Melbourne şubesinin açılışında da bu sıra dışı otomobiller boy gösterdi. P Zero takılı Aventador S ile Huracàn Evo gibi modeller pistte şov yaparken, Lamborghini işaretlemesine sahip Pirelli lastikleri takılı Urus, arazide gövde gösterisi yaptı.

İtalyan lastik üreticisi, sıra dışı otomobiller sergilemenin ötesinde, Pirelli lastiklerin kalitesini ve geniş kullanım alanını da bir kez daha ıspatlamış oldu: P Zero ve P Zero Corsa lastikleri, yolda sportif bir sürüşe yönelikken Scorpion Winter ve All Season lastikleri, arazi kullanımına daha yatkın.

Pirelli P Zero World : défilé de voitures haut de gamme au Albert Park à Melbourne

© Pirelli

BENZER KONULAR

Lastik markaları küresel ısınmaya karşı neler yapıyor?

Çevresel sorunlar herkesin gündemindeyken gerek tüketiciler gerekse de şirketler çevre sorunlarını azaltmak için kalıcı çözümler arıyor. En başta da lastik sanayii. Lastik üretimi, birçok doğal ve kimyasal kaynağın tüketilmesini gerektiriyor. Atık haline gelen lastiklerin geri dönüşümü, ağır bir süreci gerektiriyor. Dolaysıyla karbon ayak izini düşürmek için lastik üreticileri hangi adımları atıyor? Lastik markaları, çevrenin korunmasına yönelik ne gibi çözümler üretiyor?

Tubeless lastik: Günümüzde de yaygın olarak kullanılan lastik türünün tanımı ve tarihçesi

Tubeless lastik, 90 yıl önceki icadından beri son derece yaygın olarak kullanılan şambrelsiz lastik türüdür. Tubeless lastikleri günümüzde; motosikletlerde, yol bisikletlerinde, dağ bisikletlerinde ve otomobillerde görüyoruz. Fakat bu lastiğin tarihçesi nedir? Şambrelsiz lastiği kim icat etti? Bu soruların yanıtı bu yeni yazımızda.

Michelin’in havasız patlamayan lastiği Uptis’e ödül

Michelin, 2019 başında Delinmeye Dayanıklı Lastik Sistemi Uptis’in tanıtımını yapmıştı. Bu prototip, Fransız üreticinin yoğun Araştırma ve Geliştirme çalışmalarının bir sonucuydu. Bu teknoloji, otomobil sürücülerinin güvenliği, yakıt tasarrufu ve sürdürülebilir hareketlilik alanlarında sağladığı katkılar nedeniyle üç farklı ödüle layık görüldü.

2020 Pirelli Takvimi “Juliet’in peşine düştü”

“Juliet’in peşinde” isimli 47. Pirelli Takvimi, Shakespeare’in trajedisi "Romeo ve Juliet'ten" esinlendi. İlk kez bir İtalyan resim sanatçısı tarafından yönetilen takvimin tanıtımı, dramın yaşandığı Verona Filarmoni Tiyatrosu’nda yapıldı.