En iyi lastikleri en iyi fiyatlara bulun

Lastikle ilgili aradığınız her şey burada

Toyo Tires, Avrupa'daki ilk Ar-Ge merkezini faaliyete geçiriyor

Japon üretici Toyo Tires, kısa bir süre önce Avrupa'daki ilk Araştırma ve Geliştirme merkezinin Almanya'da açılacağını resmen açıkladı.

ArGe Merkezi Toyo Avrupa

© iStock

Yeni bir teknolojik merkez

Asya'da halihazırda sağlam bir yere sahip olan imalatçı, gelişimini Avrupa'ya açılarak devam ettiriyor. 1945 yılında Osaka'da kurulan marka, kısa bir süre önce Almanya'da yeni bir Araştırma ve Geliştirme merkezi açacağını resmen açıkladı. Toyo'nun Avrupa'daki bu tip ilk merkezi, Kuzey Ren-Vestfalya eyaletindeki Willich kentinde konuşlandı. Sonbahardan itibaren faaliyete geçecek olan Ar-Ge merkezi, yeni nesil ulaşımı dikkate alarak, Toyo lastiklerinin teknik yönünü geliştirmeyi amaçlıyor. Japon üretici, Avrupa merkezinin özellikle yüksek performanslı lastiklerin üretimine yönelik yeni teknolojik malzemelerin geliştirilmesine odaklanacağını belirtti.

Son teknoloji ile donatılan bu merkezin, 2022 Ocak ayında Sırbistan'da açılması öngörülen yeni Toyo lastik üretim tesisi ile tamamlanması bekleniyor. Bu iki yeni yapı ile, sağlam bir araştırma ve üretim sistemi oluşturulacak. Toyo Tires'ın halihazırda ABD ve Japonya'da, Avrupa'daki merkez ile sürekli etkileşimde olacak Ar-Ge merkezleri bulunuyor. Diğer yandan, Japon üretici Avrupa'da başka teknolojik merkezler de açmayı öngörüyor. Toyo, bu girişimi ile Yaşlı Kıta Avrupa'da mevcut birçok otomobil üreticisi pazarı ile teknik ve ticari ilişkilerini geliştirme fırsatını da değerlendirmeyi hedefliyor.

BENZER KONULAR

Cyber Tyre: Pirelli’nin 5G bağlantılı lastiği

Üyesi olduğu 5G Otomotiv Birliği (5GAA) tarafından bağlantılı araç teknolojisi konulu etkinlikte, Pirelli, 5G sayesinde sunabileceği gelişmiş hizmetleri tanıttı. Bunlar arasında, Pirelli’nin ağ bağlantılı akıllı lastik teknolojisi de vardı. Cyber Tyre isimli bu akıllı lastik, araç kullanıcısına ve aynı güzergâhı kullanan diğer sürücülere yol şartları hakkında bilgiler aktarıyor.

Pirelli P Zero World, Melbourne’de, lüks bir lastik montaj merkezi açıyor

Los Angeles, Münih, Monako ve Dubai’den sonra P Zero World’un beşinci şubesi bu kez kapılarını, Avusturalya’nın Melbourne şehrinde açıyor. Pirelli, böylelikle prestijli lastiklerini, dünyanın dört bir yanında sergileme fırsatını da elde etmiş oluyor. Bu merkezler, markanın prestijli ürün ve hizmetlerini müşterilerin ayağına getiriyor.

Conti CARE: Continental’dan yarının konsept lastiği

Frankfurt Uluslararası Otomobil Fuarı'na (IAA) katılan Alman lastik üreticisi Continental, daha iyi bir hareketlilik yönetimi sağlamak için, bağlantılı janta takılı yenilikçi lastik teknolojisini tanıttı.

Michelin, Gran Turismo Sport video oyununda sanal lastik tedarikçisi oluyor

Fransız lastik üreticisi Michelin, Sony ve PlayStation tarafından yarış oyunu Gran Turismo’da lastik teknolojisini sağlayacak resmi ortak olarak seçildi.