En iyi lastikleri en iyi fiyatlara bulun

Lastikle ilgili aradığınız her şey burada

Toyo Tires, Avrupa'daki ilk Ar-Ge merkezini faaliyete geçiriyor

Japon üretici Toyo Tires, kısa bir süre önce Avrupa'daki ilk Araştırma ve Geliştirme merkezinin Almanya'da açılacağını resmen açıkladı.

ArGe Merkezi Toyo Avrupa

© iStock

Yeni bir teknolojik merkez

Asya'da halihazırda sağlam bir yere sahip olan imalatçı, gelişimini Avrupa'ya açılarak devam ettiriyor. 1945 yılında Osaka'da kurulan marka, kısa bir süre önce Almanya'da yeni bir Araştırma ve Geliştirme merkezi açacağını resmen açıkladı. Toyo'nun Avrupa'daki bu tip ilk merkezi, Kuzey Ren-Vestfalya eyaletindeki Willich kentinde konuşlandı. Sonbahardan itibaren faaliyete geçecek olan Ar-Ge merkezi, yeni nesil ulaşımı dikkate alarak, Toyo lastiklerinin teknik yönünü geliştirmeyi amaçlıyor. Japon üretici, Avrupa merkezinin özellikle yüksek performanslı lastiklerin üretimine yönelik yeni teknolojik malzemelerin geliştirilmesine odaklanacağını belirtti.

Son teknoloji ile donatılan bu merkezin, 2022 Ocak ayında Sırbistan'da açılması öngörülen yeni Toyo lastik üretim tesisi ile tamamlanması bekleniyor. Bu iki yeni yapı ile, sağlam bir araştırma ve üretim sistemi oluşturulacak. Toyo Tires'ın halihazırda ABD ve Japonya'da, Avrupa'daki merkez ile sürekli etkileşimde olacak Ar-Ge merkezleri bulunuyor. Diğer yandan, Japon üretici Avrupa'da başka teknolojik merkezler de açmayı öngörüyor. Toyo, bu girişimi ile Yaşlı Kıta Avrupa'da mevcut birçok otomobil üreticisi pazarı ile teknik ve ticari ilişkilerini geliştirme fırsatını da değerlendirmeyi hedefliyor.

BENZER KONULAR

Michelin, Gran Turismo Sport video oyununda sanal lastik tedarikçisi oluyor

Fransız lastik üreticisi Michelin, Sony ve PlayStation tarafından yarış oyunu Gran Turismo’da lastik teknolojisini sağlayacak resmi ortak olarak seçildi.

Falken Tyre, lastiklerin ürettiği elektriğin toplanmasını sağlayan bir çip geliştiriyor

Japon üretici Falken Tyre, lastiklerin dönüşü ve deformasyonu ile oluşan statik elektriğin kullanılmasını sağlayan bir teknoloji üzerinde çalışıyor.

Otomobil üreticileri grupları ve lastik markaları

Bu makalede, rezulteo sizlere başlıca otomobil üretici gruplarına ve aralarından bazılarının özel lastik işaretlemelerine genel bir bakış sunuyor.

Continental’ın orijinal ekipman piyasasındaki başarısı

Continental lastikleri Avrupa’nın başlıca otomobil üreticileri tarafından araçlarında kullanılmak üzere seçiliyor.