En iyi lastikleri en iyi fiyatlara bulun

Lastikle ilgili aradığınız her şey burada

Yeni Citroën C3 Aircross, Hankook lastiklerini kullanıyor

Koreli lastik üreticisi Hankook, Fransız otomobil üreticisi Citroën ile yeni C3 Aircross otomobilinin fabrika çıkışı yaz ve dört mevsim lastikleri için gerçekleştirdiği işbirliğinin detaylarını paylaştı.

Hankook_OE_Citroen_C3_Aircross

Hankook Kinergy 4S ve Ventus Prime3 yaz lastiği Citroën C3 Aircross'da orijinal ekipman olarak kullanılacak © Citroën

C3 Aircross için yaz ve dört mevsim lastikleri

Şehir aracı ile SUV arasında bir kategorideki Citroën C3 Aircross'un konsept versiyonu geçtiğimiz yıl Cenevre Otomobil Fuarı'nda sunulmuştu. Fransız imalatçısının İspanya, Zaragoza'daki fabrikalarında geçtiğimiz Kasım ayından beri üretilmekte olan bu kompakt SUV üç farklı boyuttaki Hankook lastikleri ile donatılacak.

Concept C-Aircross'dan esin alan bu otomobil 205/60 R16 92H boyutundaki Hankook Ventus Prime3 yaz lastikleri ile donatılacak. Bu boyutun seçilmesi sayesinde orijinal ekipman olarak Kinergy 4S lastiklerinin kullanılması da mümkün olacak. Bunlara ilaveten Hankook'un 195/60 R16 89H ve 215/50 R17 91H şeklinde iki farklı boyuta sahip dört mevsim lastikleri de monte edilebilecek.

Citroën ile özel bir ortaklık

SUV segmentinin Avrupa pazarında giderek daha yaygınlaştığı bu dönemde Hankook bu araç tipine uygun lastikler geliştirmek üzere Citroën ile iş birliğine girişti. C3 Aircross daha çok şehir ortamında sürüş gerçekleştiren bir müşteri kitlesine yönelik olsa da birden fazla sürüş şekli arasında seçim yapılması mümkün: Standart, kum, arazi, kar. Bu özellik lastiklerin her türlü sürüş şartı altında etkili performans göstermesini gerektiriyor. Hankook mühendisleri aynı zamanda ıslak zeminde frenleme ve kuru zeminde reaktif kontrol edilebilirlik alanındaki performans özellikleri üzerinde yoğun bir çalışma ortaya koymuş. Üstelik Hankook lastiklerine özgü düşük yuvarlanma direncinden de ödün verilmemiş.

Hankook Avrupa Pazarlama ve Dağıtım Müdür Yardımcısı Tony Lee şu yorumu yapıyor: "Avrupa'nın ikinci en büyük otomobil üreticisi Citroën'i ortaklarımız arasında sayabilecek olmak bize büyük bir mutluluk veriyor. PSA Grubu için halihazırda fabrika çıkışı lastikler tedarik etmekteyiz. Bu yeni ortaklık Avrupa pazarındaki iş birliği ağımız için yüksek bir güçlenme potansiyeli yaratıyor ve bu bizim için çok önemli."

BENZER KONULAR

Lastik üreticilerin uyruğu? Tay lastik markaları

Hangi lastik markası Tayland’da üretiliyor ? Lastiklerinizi satın almadan önce Tayland uyruklu markaları daha yakından tanıyın.

Bridgestone, elektrikli SUV Audi e-tron'un fabrika çıkışı lastiklerini tedarik ediyor

Audi, %100 elektrikli yeni SUV’si e-tron’da, Bridgestone tarafından üretilen birçok yaz ve kış lastiğini kullanıyor.

Kumho, Mercedes G-Serisi’nde orijinal ekipman oluyor

Güney Koreli üretici Kumho Tyre, son nesil Mercedes-Benz G-Serisi’ni donatacağını açıkladı.

P Zero World Dubai: Los Angeles, Münih ve Monako’dan sonra Pirelli, Dubai’ye yerleşiyor

Pirelli, ultra lüks montaj merkezi P Zero World’ün dördüncüsünü Dubai’de açtı.