Rezulteo
En iyi lastikleri en iyi fiyatlara bulun

Lastik karşılaştırıcımız, en iyi lastikleri en iyi fiyata bulmanızı sağlar

2020’de aracınızda eksik bir şey olmasın

Bu yazımızda, yeni yılda aracıma ne yapabilirim diye düşünenlere özel bir liste hazırladık. Yeni yıl ile birlikte aracınızda işe yarar lastik ekipmanları bulundurmaya ne dersiniz? rezulteo’nun bu yazıdaki öneri listesi size ilham verebilir...

Aracınız için en faydalı gereçler: kar zinciri, TPMS, lastik tamir seti...

Aracınız için hediye fikirleri © iStock

Bugün aracınıza ne yaptınız?

Bu soruya verebilecek cevabınız yoksa size bu konuda yardımcı olabiliriz. Lastik dostu işe yarar bazı hediye fikirlerini aşağıda bulabilirsiniz. 

Kar çorabı: Bu gereç, karda araç kullanımı için son derece yararlı. Bütçenize ve ihtiyaçlarınıza göre tekstil veya kompozit malzemelerden oluşan farklı modeller mevcut. Kar çorapları, kar zincirleri gibi, tutunmanın zor olduğu yerlerde katkı sağlar.

  • Kar zinciri: karlı yollarda çekiş sağlayan ve kolayca sökülüp takılabilen sürücü dostu bir başka ürün. Model seçimini, bütçenize ve kullanım koşullarınıza göre yapabilirsiniz.
  • Jant koruyucu: lastiklerinizi ve ışıltılı jantlarınızı kaldırımlara ve diğer darbelere karşı korur. Bu ürünler, FR, FSL FP gibi yanak işaretlemelerine sahiptir. Jant koruyucu lastikler; Bridgestone, Continental, Michelin, Hankook ve Nokian gibi birçok marka tarafından üretilir. Modifiye araç ve renkli lastik sevenler içinse renkli jant koruyucu  halkalar da piyasada bulunmaktadır.
  • Lastik tamir seti: Aracınızda bulundurduğunuz takdirde, geçici şansızlığınızın hızlıca üstesinden gelebilirsiniz. Lastik tamir seti, lastiğiniz patladığında sizi en yakın tamirciye gitmenizi sağlar. İçinde yama, lastik tamir spreyi gibi çok sayıda gereç bulunur. Lastik tamir setiniz varsa, yol kenarında çekici beklemezsiniz!
Lastik tamir seti

© Hakları saklıdır

  • Lastik basınç takip sistemi TPMS: Eğer aracınız 2014 yılından önce üretildiyse ve halihazırda üzerinde böyle bir uyarı sistemi yoksa bunu aracınıza taktırabilirsiniz. Piyasada iki tür TPMS bulunmaktadır. TPMS, lastikteki basıncı sürekli takip eder ve yetersiz hava tespit ettiğinde sürücüyü uyarır. Satın almadan önce; fiyatı, bakımı, araca takılma şekli konularını araştırın.
dolaylı bir TPMS

© rezulteo

doğrudan bir TPMS

© rezulteo

  • Araç lastiği şişirme pompası: lastikleriniz hep doğu şişirme basıncında olması için ideal ve faydalı bir ürün. Doğru şişirme basıncı lastiğe; daha iyi bir aşınma direnci, daha makul bir yakıt tüketimi, daha fazla güvenlik, iyileştirilmiş bir yol tutuş, ve suda kızaklama direncine karşı daha iyi bir koruma sağlar.
Araç lastiği şişirme pompası

© Pixabay

BENZER KONULAR

Aracımın depo kapağı ne tarafta?

Aracınızın depo kapağı hangi tarafta? Aracınızın sağında mı solunda mı? Akaryakıt istasyonunda doğru akaryakıt pompasına yanaştığınızdan emin misiniz? Zaman zaman tereddüt yaşatan bu sıkıntılı durumu çözmenin kolay bir yolu var; hem de sürücü koltuğundan kalkmadan.

Kış lastiklerine dair 11 soru-cevap

Her sene kış lastiklerine dair birçok soru işareti kafalarda oluşuyor. Bunları gidermek için, kış lastiklerine ve kış mevsiminde lastiklere dair 11 soru ve cevabı bu yazıda bulabilirsiniz: hava basıncı, karda araç kullanımı, zorunlu kış lastiği uygulaması, çevresel etki, 3PMSF işaretlemesi, M+S lastikleri, 4 mevsim lastikleri...

Daha zengin ve daha kullanışlı yeni web sitemiz rezulteo yayında!

Bağımsız lastik karşılaştırıcısı ve en kapsamlı lastik satın alma rehberi rezulteo, gerek lastiklerinizi seçerken gerek satın alırken size baştan sona eşlik ediyor. Kendimize koyduğumuz hedef doğrultusunda, ihtiyaçlarınıza karşılık verecek en iyi hizmeti sunmak için daha kullanışlı ve daha zengin hale getirilen yeni sitemiz yayında.

rezulteo’nun yeni lastik arama motoru

rezulteo, yeni lastik arama motorunu geliştirirken; tüketicilerin ihtiyaçlarını, beklentilerini ve en çok kullanılan lastik arama kriterlerini göz önüne aldı.