Lastiklerinizi karşılaştırın ve en uygun fiyata satın alın!

Aracımın depo kapağı ne tarafta?

Aracınızın depo kapağı hangi tarafta? Aracınızın sağında mı solunda mı? Akaryakıt istasyonunda doğru akaryakıt pompasına yanaştığınızdan emin misiniz? Zaman zaman tereddüt yaşatan bu sıkıntılı durumu çözmenin kolay bir yolu var; hem de sürücü koltuğundan kalkmadan.

Aracınıza yakıt doldurmanızı sağlayacak depo kapağı nerede?

Aracınızın yakıt deposu kapağının yerini öğrenmenizi sağlayacak bu basit ve pratik ipucunu keşfedin © iStock

Aracımın depo kapağı ne tarafta?

Bu sorunun yanıtını, aracınızın gösterge panelinde bulabilirsiniz. Yakıt göstergesinde bulunan pompa işareti size bu konuda yön gösterebilir. Yalnızca pompa işareti varsa aracınızın depo kapağı, akaryakıt tabancasının baktığı yöndedir.

Resimde, akaryakıt tabancası sağda olduğu için aracın depo yönü de sağda bulunmaktadır.

© Pixabay 

Pompa işaretinin yanında bir ok mevcutsa aracınızın depo kapak yönü okun baktığı taraftadır.

Yakıt deposu kapağı bir ok ile gösteriliyor

© Pexels - Markus Spiske

Bu bilgi; başkasının aracını, kiralık veya ikame araç kullandığınızda işinize yarayabilir zira benzin istasyonunda akaryakıt tabancasının ters tarafta kaldığına tanık olmak, can sıkıcı olabilir.

Araca konan doğru yakıt çeşidi nasıl anlaşılır?

Aracınıza ihtiyacı olan doğru yakıtı koymalısınız. Aracınıza uygun yakıtı seçmek için, aracınızın yakıt deposu kapağının iç kısmındaki etikete veya aracın ruhsatına bir göz atabilirsiniz.

Lastiklerin doğru şişirme basıncı?

Araç üreticisi tarafından önerilen lastik şişirme basınçları genelde depo kapağının içinde yer alan etikette yer almaktadır. Lastik şişirme basıncı, mevsime ve araç içinde seyahat edecek kişi sayısına göre değişiklik gösterebilir.

BENZER KONULAR

Deniz kıyısı boyunca muhteşem bir road-trip'e hazırlanmak için 8 rota

Yaz tatili yaklaşıyor. Mimari, kültürel ve doğal güzelliklerle dolu yerleri ziyaret etmek üzere, otomobil turuna ne dersiniz? Fransa'da ve Avrupa'nın diğer ülkelerinde unutulmaz road-trip'ler için aracınızla keşfe çıkabileceğiz 8 rota tavsiyesi. Ortak özellikleri mi? Çeşitli duygulara gebe güzel sürprizlerle dolu kıyı şeridi yolları olmaları... Yola çıkmadan önce aracınızı iyi hazırlamayı unutmayın; yaz lastiklerinizi takın, lastiklerinizin basıncını ve aşınma durumunu kontrol edin, yedek lastiğinizi yenisi ile değiştirin...

Aracın yanan sigortası nasıl değiştirilir?

Aracınız; sürüş destek, güvenlik ve konfor gibi birtakım sistemleri kontrol eden çeşitli elektronik donanımlara sahiptir. Sigorta kutusu ise aracınızı, elektrik sisteminde oluşacak aşırı ısınmalara karşı korur. Dolayısıyla, işlevini yitirmiş yanmış bir sigortayı değiştirmek büyük önem taşır. Peki yanan araç sigortası nasıl değiştirilir? Sigorta kutusu nerede bulunur? Sigortanın yandığı nasıl anlaşılır? Tüm bu sorulara cevap, bu yazımızda.

Koronavirüs salgını süresince aracınızın bakımını ihmal etmeyin!

Alınan koronavirüs tedbirleri kapsamında “Evde kal” çağrısına uyan birçok sürücü, aracını uzun süre parkta bırakmak zorunda kalacak. Bu durumda, trafiğe çıkmayacak olan aracınızın bakımını yapıp yapmamakta tereddüt edebilirsiniz. Bize göre, bu dönemde araçların periyodik bakımına ara verilmemesi son derece önemli! Zira uzun süre hareketsiz kalacak aracınızı haftada bir kez çalıştırarak, motorunuzun olası kurumuş yağlar ile tıkanmasını önleyecek, aynı şekilde lastik bakımını ihmal etmeyerek, uzun süre parkta kalan araçlarda görülen lastik düzleşme sorununun da önüne geçmiş olacaksınız. Salgın sonrası hayatın normale döndüğü zaman, aracınızla tekrardan trafiğe çıktığınızda kötü sürprizler ile karşılaşmamanız için yapılması gerekenleri bu yazımızda topladık.

rezulteo lastik hep yanınızda

Kovid-19 salgını ve buna karşı alınan tedbirler gereği, rezulteo lastik’in yayıncısı Lizeo, tüm ekiplerini evden çalıştırma kararı aldı. rezulteo lastik çalışanları, herkes gibi bu büyük krize karşı önlemlerini alırken, sitenin bilgi ve satın alma rehberi misyonunu da yerine getirmesi için çalışmaya devam ediyor.