Rezulteo
En iyi lastikleri en iyi fiyatlara bulun

Lastik karşılaştırıcımız, en iyi lastikleri en iyi fiyata bulmanızı sağlar

Aracımın depo kapağı ne tarafta?

Aracınızın depo kapağı hangi tarafta? Aracınızın sağında mı solunda mı? Akaryakıt istasyonunda doğru akaryakıt pompasına yanaştığınızdan emin misiniz? Zaman zaman tereddüt yaşatan bu sıkıntılı durumu çözmenin kolay bir yolu var; hem de sürücü koltuğundan kalkmadan.

Aracınıza yakıt doldurmanızı sağlayacak depo kapağı nerede?

Aracınızın yakıt deposu kapağının yerini öğrenmenizi sağlayacak bu basit ve pratik ipucunu keşfedin © iStock

Aracımın depo kapağı ne tarafta?

Bu sorunun yanıtını, aracınızın gösterge panelinde bulabilirsiniz. Yakıt göstergesinde bulunan pompa işareti size bu konuda yön gösterebilir. Yalnızca pompa işareti varsa aracınızın depo kapağı, akaryakıt tabancasının baktığı yöndedir.

Resimde, akaryakıt tabancası sağda olduğu için aracın depo yönü de sağda bulunmaktadır.

© Pixabay 

Pompa işaretinin yanında bir ok mevcutsa aracınızın depo kapak yönü okun baktığı taraftadır.

Yakıt deposu kapağı bir ok ile gösteriliyor

© Pexels - Markus Spiske

Bu bilgi; başkasının aracını, kiralık veya ikame araç kullandığınızda işinize yarayabilir zira benzin istasyonunda akaryakıt tabancasının ters tarafta kaldığına tanık olmak, can sıkıcı olabilir.

Araca konan doğru yakıt çeşidi nasıl anlaşılır?

Aracınıza ihtiyacı olan doğru yakıtı koymalısınız. Aracınıza uygun yakıtı seçmek için, aracınızın yakıt deposu kapağının iç kısmındaki etikete veya aracın ruhsatına bir göz atabilirsiniz.

Lastiklerin doğru şişirme basıncı?

Araç üreticisi tarafından önerilen lastik şişirme basınçları genelde depo kapağının içinde yer alan etikette yer almaktadır. Lastik şişirme basıncı, mevsime ve araç içinde seyahat edecek kişi sayısına göre değişiklik gösterebilir.

BENZER KONULAR

Kış lastiklerine dair 11 soru-cevap

Her sene kış lastiklerine dair birçok soru işareti kafalarda oluşuyor. Bunları gidermek için, kış lastiklerine ve kış mevsiminde lastiklere dair 11 soru ve cevabı bu yazıda bulabilirsiniz: hava basıncı, karda araç kullanımı, zorunlu kış lastiği uygulaması, çevresel etki, 3PMSF işaretlemesi, M+S lastikleri, 4 mevsim lastikleri...

2020’de aracınızda eksik bir şey olmasın

Bu yazımızda, yeni yılda aracıma ne yapabilirim diye düşünenlere özel bir liste hazırladık. Yeni yıl ile birlikte aracınızda işe yarar lastik ekipmanları bulundurmaya ne dersiniz? rezulteo’nun bu yazıdaki öneri listesi size ilham verebilir...

Daha zengin ve daha kullanışlı yeni web sitemiz rezulteo yayında!

Bağımsız lastik karşılaştırıcısı ve en kapsamlı lastik satın alma rehberi rezulteo, gerek lastiklerinizi seçerken gerek satın alırken size baştan sona eşlik ediyor. Kendimize koyduğumuz hedef doğrultusunda, ihtiyaçlarınıza karşılık verecek en iyi hizmeti sunmak için daha kullanışlı ve daha zengin hale getirilen yeni sitemiz yayında.

rezulteo’nun yeni lastik arama motoru

rezulteo, yeni lastik arama motorunu geliştirirken; tüketicilerin ihtiyaçlarını, beklentilerini ve en çok kullanılan lastik arama kriterlerini göz önüne aldı.