Rezulteo
En iyi lastikleri en iyi fiyatlara bulun

Lastik karşılaştırıcımız, en iyi lastikleri en iyi fiyata bulmanızı sağlar

Aracımın depo kapağı ne tarafta?

Aracınızın depo kapağı hangi tarafta? Aracınızın sağında mı solunda mı? Akaryakıt istasyonunda doğru akaryakıt pompasına yanaştığınızdan emin misiniz? Zaman zaman tereddüt yaşatan bu sıkıntılı durumu çözmenin kolay bir yolu var; hem de sürücü koltuğundan kalkmadan.

Aracınıza yakıt doldurmanızı sağlayacak depo kapağı nerede?

Aracınızın yakıt deposu kapağının yerini öğrenmenizi sağlayacak bu basit ve pratik ipucunu keşfedin © iStock

Aracımın depo kapağı ne tarafta?

Bu sorunun yanıtını, aracınızın gösterge panelinde bulabilirsiniz. Yakıt göstergesinde bulunan pompa işareti size bu konuda yön gösterebilir. Yalnızca pompa işareti varsa aracınızın depo kapağı, akaryakıt tabancasının baktığı yöndedir.

Resimde, akaryakıt tabancası sağda olduğu için aracın depo yönü de sağda bulunmaktadır.

© Pixabay 

Pompa işaretinin yanında bir ok mevcutsa aracınızın depo kapak yönü okun baktığı taraftadır.

Yakıt deposu kapağı bir ok ile gösteriliyor

© Pexels - Markus Spiske

Bu bilgi; başkasının aracını, kiralık veya ikame araç kullandığınızda işinize yarayabilir zira benzin istasyonunda akaryakıt tabancasının ters tarafta kaldığına tanık olmak, can sıkıcı olabilir.

Araca konan doğru yakıt çeşidi nasıl anlaşılır?

Aracınıza ihtiyacı olan doğru yakıtı koymalısınız. Aracınıza uygun yakıtı seçmek için, aracınızın yakıt deposu kapağının iç kısmındaki etikete veya aracın ruhsatına bir göz atabilirsiniz.

Lastiklerin doğru şişirme basıncı?

Araç üreticisi tarafından önerilen lastik şişirme basınçları genelde depo kapağının içinde yer alan etikette yer almaktadır. Lastik şişirme basıncı, mevsime ve araç içinde seyahat edecek kişi sayısına göre değişiklik gösterebilir.

BENZER KONULAR

Koronavirüs salgını süresince aracınızın bakımını ihmal etmeyin!

Alınan koronavirüs tedbirleri kapsamında “Evde kal” çağrısına uyan birçok sürücü, aracını uzun süre parkta bırakmak zorunda kalacak. Bu durumda, trafiğe çıkmayacak olan aracınızın bakımını yapıp yapmamakta tereddüt edebilirsiniz. Bize göre, bu dönemde araçların periyodik bakımına ara verilmemesi son derece önemli! Zira uzun süre hareketsiz kalacak aracınızı haftada bir kez çalıştırarak, motorunuzun olası kurumuş yağlar ile tıkanmasını önleyecek, aynı şekilde lastik bakımını ihmal etmeyerek, uzun süre parkta kalan araçlarda görülen lastik düzleşme sorununun da önüne geçmiş olacaksınız. Salgın sonrası hayatın normale döndüğü zaman, aracınızla tekrardan trafiğe çıktığınızda kötü sürprizler ile karşılaşmamanız için yapılması gerekenleri bu yazımızda topladık.

rezulteo lastik hep yanınızda

Kovid-19 salgını ve buna karşı alınan tedbirler gereği, rezulteo lastik’in yayıncısı Lizeo, tüm ekiplerini evden çalıştırma kararı aldı. rezulteo lastik çalışanları, herkes gibi bu büyük krize karşı önlemlerini alırken, sitenin bilgi ve satın alma rehberi misyonunu da yerine getirmesi için çalışmaya devam ediyor.

Avrupa’da yer alan 8 harika dağ yolu: listede Ilgaz Dağı da var

Kış mevsiminde otomobiliniz ile bir Avrupa turuna çıkmaya ne dersiniz? Bu kıtanın dört bir yanındaki manzaralar nefesinizi kesecek. Şansınız varsa karla kaplı dağlar sizi büyük bir ihtişamla karşılayacak. Bu uzun yol seyahati için size ilham verecek 8 rota belirledik. Aracınızın kış lastikleri takılıysa vakit kaybetmeden yola çıkalım!

Kış lastiklerine dair 11 soru-cevap

Her sene kış lastiklerine dair birçok soru işareti kafalarda oluşuyor. Bunları gidermek için, kış lastiklerine ve kış mevsiminde lastiklere dair 11 soru ve cevabı bu yazıda bulabilirsiniz: hava basıncı, karda araç kullanımı, zorunlu kış lastiği uygulaması, çevresel etki, 3PMSF işaretlemesi, M+S lastikleri, 4 mevsim lastikleri...