En iyi lastikleri en iyi fiyatlara bulun

Lastikle ilgili aradığınız her şey burada

Bridgestone, Ferrari Portofino’yu Potenza S007 lastikleriyle donatıyor

Japon lastik üreticisi Bridgestone’un run flat teknolojisine sahip Potenza S007 lastikleri, Ferrari Portofino modelinde orijinal ekipman olarak kullanılacak.

Bridgestone, Ferrari Portofino’yu Potenza S007 lastikleriyle donatıyor

Bridgestone, Ferrari Portofino’yu fabrika çıkışında Run-Flat Potenza S007 lastikleri ile donatacak. © Ferrari

Özel üretim run flat lastikleri

Ferrari Portofino hız tutkunlarını baştan çıkarmaya hazır. Portofino’nun 0’dan 100 km/saat’e 3,5 saniyede çıkan çift turbo beslemeli V8 motoru markanın bir önceki modeli California T’nin motorunun hafif bir şekilde modifiye edilmesiyle elde edilmiş. 600 beygirlik bu hız canavarı 320 km/saat’e ulaşabiliyor. Dolayısıyla lastiklerin bu hıza ayak uydurabilecek kalibrede olması gerekiyor. İşte bu sebeple Ferrari’nin bu yeni coupé-kabriosuna yönelik ultra yüksek performans lastiklerini fabrika çıkışında tedarik etmesi için Bridgestone seçildi.

Portofino modelinde run flat teknolojisine sahip Potenza S007 lastikleri kullanılacak. Bu lastikleri araçta 245/35 ZRF20 (91Y) ve 285/35 ZRF20 (100Y) ebatlarında görebileceğiz. Bridgestone Avrupa-Ortadoğu-Afrika Orijinal Ekipman Müdür Yardımcısı bu konuda duyduğu büyük memnuniyeti şu sözlerle ifade etti: “Ferrari Portofino’nun sportif performans ile konforu bir araya getirme azmi lastik üreticilerinin karşısına zor bir problem çıkarıyor. Bridgestone bu amaçla yeni nesil run flat lastiklerini sunmaktan gurur duyuyor.”

Lastik Bridgestone Potenza S007

© Bridgestone

Japonya’da test edilen ve üretilen bu lastik Ferrari üretimi aracın sahip olduğu ultra sportif niteliğe ayak uydurmasını sağlayacak şekilde mükemmelleştirildi. Potenza S007’de bulunan yenilikler çok yüksek hızlarda bile virajda daha fazla kavrama temin ediyor. Geniş omuz alanlarına ve sağlam ek bloklara sahip lastik sırtının asimetrik tasarımı kuru zeminde sürüş hassasiyetini ve kavramayı arttırıyor.  Derin kanallar ise suyu etkili bir şekilde tahliye ederek ıslak zeminde daha iyi bir kavrama kabiliyeti elde edilmesine katkı sağlıyor. Bütün bunlara ek olarak Bridgestone Potenza S007 delinme durumunda tehlikeye girmeden en yakın tamirhaneye kadar sürüş gerçekleştirmenizi sağlayacak run flat teknolojisine de sahip.

BENZER KONULAR

2019’un en iyi yarı slick lastikleri: Yolda kullanım onayına sahip en iyi 8 spor lastiği

Yarı slick lastik sektörü hızla büyüyor. Süper araç ve hypercar segmenti pistlerde rekorlara ulaşmak için lastiklerin sağladığı katkıya hiç olmadığı kadar yoğunlaşmış durumda. Sektörün yıldızlarının yanı sıra düşük bütçelere yönelik ürünleri bir araya getiren piyasanın en iyi yarı slick lastiklerinin bir listesini sizlere sunuyoruz.

Pirelli, bir kez daha Formula 1’in tek tedarikçisi olacak

Abu Dabi Grand Prix’si sırasında Uluslararası Otomobil Federasyonu, Pirelli’nin 2023 sezonuna kadar Formula 1’in tek lastik sağlayıcısı olmayı sürdüreceğini teyit etti.

Yeni Megane R.S. Trophy’de yalnızca Bridgestone lastikleri kullanılacak

Bridgestone, Renault Megane R.S. Trophy isimli yeni otomobilde yalnızca Potenza S001 ve S007 lastiklerinin orijinal ekipman olarak kullanılacağını ilan etti.

Spor otomobil McLaren 600LT fabrika çıkışında Pirelli lastiklerini kullanıyor

Pirelli ve McLaren, İngiliz markanın yeni otomobili için gerçekleştirdikleri iş birliğini ilan ettiler. McLaren 600LT fabrika çıkışında Pirelli P Zero Trofeo R lastikleri ile donatılacak.