Rezulteo
En iyi lastikleri en iyi fiyatlara bulun

Lastik karşılaştırıcımız, en iyi lastikleri en iyi fiyata bulmanızı sağlar

Bridgestone lastikleri ile donatılan Renault Megane RS Trophy-R, Nürburgring’de rekor kırdı

Renault, otomobil tarihinin en yüksek performanslı kompakt otomobili olarak görülen Megane RS Trophy-R’yi tanıttı. Araç, Nürburgring pistinde elde ettiği inanılmaz tur zamanı ile performansını kanıtladı. Yapılan birçok değişiklik arasında, araca takılan Bridgestone Potenza S007'ler de yer alıyor.

Renault Megane RS Trophy-R Bridgestone S007

Bridgestone Potenza S007 lastikleri ile donatılan yeni Megane RS Trophy-R, Nürburgring pistindeki en hızlı önden çekişli otomobil rekorunu kırdı. © Bridgestone

Satış kataloglarında önden çekişli sportif kompakt otomobil sunan birtakım otomobil üreticileri için Nürburgring, teknik ilerleme, pazarlama ve ticari başarı açılarından gerçek bir savaş mekanı haline geldi.

Bu doğrultuda son birkaç yıldır bu Alman pisti üzerinde “en hızlı önden çekişli” unvanı Seat (Leon Cupra), Renault (Megane RS 275 Trophy R) ve Volkswagen (Golf GTi Clubsport) gibi üreticilerin elindeydi. Fakat Honda bugüne kadar segmentin sınırlarını zorlayan Civic Type R ile rekoru elinde bulunduruyordu ve bu otomobil sunduğu performans seviyesi o kadar etkileyiciydi ki bu rekora meydan okunamaz diye düşünülüyordu.

Buna rağmen Renault, Megane IV RS Trophy R’yi tanıtarak herkesi şaşırttı zira Fransız marka bu otomobilin rakiplerine toz yutturacağını iddia ediyor. Bu açıdan en büyük argümanı ise Nürburgring pisti üzerinde 7’40’’100’lük bir tur zamanı yakalamış olması. Bu performans rekorun eski sahibi Civic’i 3 saniyeden fazla geride bırakıyor.

Renault Megane RS Trophy-R

© Bridgestone

Özenle seçilmiş tedarikçiler

Megane RS’nin performansını arttırabilmek için Renault özenle yüksek performans alanında uzman tedarikçiler seçti: Frenleme için Brembo, egzoz için Akrapovic, süspansiyon için Öhlins, koltuklar için Sabelt ve lastikler için Bridgestone.

Bridgestone bu doğrultuda yalnızca büyük çaplarda (17 ile 20 inç arası) üretilen ve sıra dışı spor otomobillere yönelik S007 yarı slick lastiğini sunuyor. Lastiklerin temin ettiği tutunma ve yürüyen aksamlar ile tam bir uyum içerisinde faaliyet göstermesi sayesinde inanılmaz bir performans verimi elde ediliyor.  

Bridgestone üretici işaretlemesi rs

© Bridgestone

Bu rekorun ne kadar etkileyici olduğunu şu videoda kendi gözlerinizle görmenizi tavsiye ediyoruz.

BENZER KONULAR

Michelin Pilot Sport Cup 2, yolda kullanım onayına sahip en hızlı lastik

Orijinal ekipman olarak Michelin Pilot Sport Cup 2 lastikleri ile donatılan bir Bugatti Chiron, sembolik saatte 300 mil sınırını geçebilen hafif modifiyeli ilk seri üretim otomobili olmayı başardı*.

Hankook, 2023 yılına kadar DTM’nin tek yetkili tedarikçisi olmayı sürdürecek

Güney Koreli lastik üreticisi Hankook Tire ve uluslararası otomobil yarışları serisi DTM ortaklıklarını önümüzdeki dört yıl boyunca uzatıyor.

Michelin Pilot Sport 4S, BMW X3 M ve X4 M'de orijinal ekipman oluyor

Fransız lastik üreticisi Michelin, ultra yüksek performans lastiği Pilot Sport 4S’nin yeni BMW X3 M ve X4 M modellerinde orijinal ekipman olarak kullanılacağını açıkladı.

Goodyear, Endurance ve Le Mans 24 Saat Yarışlarına geri dönüyor

Amerikalı lastik üreticisi Goodyear, 2019/2020 sezonundan itibaren FIA WEC’in Endurance yarışlarına geri döneceğini ilan etti. Ve bu çerçevede yeni bir lastik serisi geliştirdi.