En iyi lastikleri en iyi fiyatlara bulun

Lastikle ilgili aradığınız her şey burada

Falken lastikleri, yeni Porsche Macan’da kullanılıyor

Japon lastik üretici Falken, Azenis FK510 SUV’lerin Porsche Macan’da fabrika çıkış lastiği olacağını açıkladı.

Falken OE Porsche Macan

Yeni görünüm, yeni lastikler

5 yılda dünya çapında 400 bin'in üzerinde bir satış rakamı yakalayan Porsche Macan’ın görsel tasarımı güncelleniyor. Stuttgart kökenli markanın en popüler modellerinden biri haline gelen Macan, aynı zamanda fabrika çıkışında yeni bir lastik takımı ile sunulacak. Bu SUV aracın lastiklerini Falken tedarik edecek.

W hız endeksine ve 103 veya 105 yük endeksine sahip 235/60 R18 ve 255/55 R18 ebatlarındaki Azenis FK510 SUV lastikleri, bu onayı elde etmiş durumda. Fabrika çıkışında kullanıma sunulan bu lastikler, sportif sürücülere yönelik. Sürekli uyum sağlayabilen basınç (Adaptive-Constant-Pressure) teknolojisi, frenleme kabiliyetini artırıyor ve iyi bir yön dengesi ile dinamik bir sürüş temin ediyor. Nanoteknolojiden istifade eden yeni hamur bileşimi, lastikler için daha uzun bir kullanım ömrü ve aşınmaya karşı daha iyi bir direnç sağlıyor.

Falken Tyre Avrupa’nın OE Kilit Müşteri Yöneticisi Christian Stolting şu açıklamada bulunuyor: “Bu lastiğin sunarak yükselişte olan ve kazanç sağlayan segmentlerde eksiksiz bir ürün yelpazesi sunma hedefimizi tutarlı bir şekilde sürdürüyoruz. Lastiklerimizin Porsche Macan’da orijinal ekipman olarak kullanılması bu stratejiyi izliyor ve aynı zamanda ürünlerimizin kalitesinin de bir ispatı. Porsche’nin lastiklerini tedarik etmek, bizim için bir yerde ödül niteliğinde. “

BENZER KONULAR

Goodyear, Endurance ve Le Mans 24 Saat Yarışlarına geri dönüyor

Amerikalı lastik üreticisi Goodyear, 2019/2020 sezonundan itibaren FIA WEC’in Endurance yarışlarına geri döneceğini ilan etti. Ve bu çerçevede yeni bir lastik serisi geliştirdi.

Volkswagen ID.R, Nürburgring pistinde Bridgestone lastikleri ile elektrikli araç rekorunu kırdı

Volkswagen ID.R, dünya elektrikli araçlar kategorisinde, Nürburgring pistinin Kuzey Halkası kesitine ait tur zamanını kırdı. Lastik üreticisi Bridgestone ile ortaklaşa yapılan bu sıra dışı performans, hareketlilik dünyasında hayat bulan küresel değişimin de açık bir göstergesi.

Bridgestone lastikleri ile donatılan Renault Megane RS Trophy-R, Nürburgring’de rekor kırdı

Renault, otomobil tarihinin en yüksek performanslı kompakt otomobili olarak görülen Megane RS Trophy-R’yi tanıttı. Araç, Nürburgring pistinde elde ettiği inanılmaz tur zamanı ile performansını kanıtladı. Yapılan birçok değişiklik arasında, araca takılan Bridgestone Potenza S007'ler de yer alıyor.

Ferrari 488 Pista için özel Michelin Pilot Sport Cup 2 R

Rekor üzerine rekor kıran Michelin'in yarı slick lastiği Pilot Sport Cup 2 R, Ferrari 488 Pista’da orijinal ekipman oluyor. Bu sıra dışı araç modeli için Michelin, özel bir lastik geliştirdi.