Rezulteo
En iyi lastikleri en iyi fiyatlara bulun

Lastik karşılaştırıcımız, en iyi lastikleri en iyi fiyata bulmanızı sağlar

Hankook, 2023 yılına kadar DTM’nin tek yetkili tedarikçisi olmayı sürdürecek

Güney Koreli lastik üreticisi Hankook Tire ve uluslararası otomobil yarışları serisi DTM ortaklıklarını önümüzdeki dört yıl boyunca uzatıyor.

Hankook sponsor DTM

© Hankook Tire

Uzun süreli bir iş birliği 

Hankook ile DTM (Deutsche Tourenwagen Masters) arasındaki sözleşme hala geçerli olsa da taraflar önümüzdeki dört sene için yeni bir ortaklığa şimdiden imza attı. 2023’e kadar devam edecek olan bu iş birliği ile Hankook Tire bu Alman otomobil şampiyonasının en eski lastik tedarikçisi konumunda. Güney Koreli lastik üreticisi 2011’den beri DTM’nin resmi ortaklarından biri.

Hankook Tire’nin CEO’su Hyun Bum Cho şu yorumda bulundu: "Dünyanın en popüler uluslararası yarış serisinin tek yetkili tedarikçisi olarak bir kez daha seçilmiş olmak bize mutluluk veriyor. Dünya çapında bir organizasyon olan DTM, teknolojik bilgi birikimimizi sürekli olarak sergilememizi ve uluslararası otomobil sporu sahnesindeki konumumuzu güçlendirmemizi sağlıyor." 

Uzun yıllardan beri Hankook; 24H serisi, W Series şampiyonası, Formula Renault Eurocup, Nürburgring 24 Saat Yarışları, F3 Americas ve CJ Super Race gibi birçok üst düzey spor organizasyonunu desteklemekte. Özellikle Ventus Race lastik ailesi sayesinde Hankook, otomobil yarışlarının ve hem ulusal hem de uluslararası düzeydeki ralli yarışlarının kaçınılmaz aktörlerinden biri haline geldi.

BENZER KONULAR

Michelin Pilot Sport Cup 2, yolda kullanım onayına sahip en hızlı lastik

Orijinal ekipman olarak Michelin Pilot Sport Cup 2 lastikleri ile donatılan bir Bugatti Chiron, sembolik saatte 300 mil sınırını geçebilen hafif modifiyeli ilk seri üretim otomobili olmayı başardı*.

Michelin Pilot Sport 4S, BMW X3 M ve X4 M'de orijinal ekipman oluyor

Fransız lastik üreticisi Michelin, ultra yüksek performans lastiği Pilot Sport 4S’nin yeni BMW X3 M ve X4 M modellerinde orijinal ekipman olarak kullanılacağını açıkladı.

Goodyear, Endurance ve Le Mans 24 Saat Yarışlarına geri dönüyor

Amerikalı lastik üreticisi Goodyear, 2019/2020 sezonundan itibaren FIA WEC’in Endurance yarışlarına geri döneceğini ilan etti. Ve bu çerçevede yeni bir lastik serisi geliştirdi.

Volkswagen ID.R, Nürburgring pistinde Bridgestone lastikleri ile elektrikli araç rekorunu kırdı

Volkswagen ID.R, dünya elektrikli araçlar kategorisinde, Nürburgring pistinin Kuzey Halkası kesitine ait tur zamanını kırdı. Lastik üreticisi Bridgestone ile ortaklaşa yapılan bu sıra dışı performans, hareketlilik dünyasında hayat bulan küresel değişimin de açık bir göstergesi.