En iyi lastikleri en iyi fiyatlara bulun

Lastikle ilgili aradığınız her şey burada

Yeni Megane R.S. Trophy’de yalnızca Bridgestone lastikleri kullanılacak

Bridgestone, Renault Megane R.S. Trophy isimli yeni otomobilde yalnızca Potenza S001 ve S007 lastiklerinin orijinal ekipman olarak kullanılacağını ilan etti.

Spor lastiği Bridgestone Potenza yeni Renault Megane RS Trophy’de orijinal ekipman oluyor

Renault Megane RS Trophy, Bridgestone lastikleri ile daha sportif olacak. © Yannick Brossart

Her şeyden önce güç

Megane R.S.’nin yeni versiyonu 2018 yılının başında piyasada yerini almıştı. Şimdi de Renault’un bu kompakt spor otomobilinin yeni versiyonu Trophy satışa sunulacak. Fransız üretici diğer birçok modelinde gördüğümüz gibi bu versiyonda güç performansına odaklanıyor. 1.8 turbo motoru ile Megane R.S. Trophy, 300 beygir sınırını geçerek Renault için sembolik açıdan son derece önemli bir ilk teşkil ediyor. Bu yenilik sayesinde araç 0’dan 100 km/saat’e 5,7 saniyede çıkabiliyor.

Otomobilin sportif özelliklerine uygun lastikler

Yeni Megane R.S. Trophy, 19 inç çapındaki jantları sayesinde uzaktan kendisini belli ediyor. Bridgestone, Renault’un bu sportif kompakt otomobilini Potenza lastikleri ile donatmasını sağlayacak bir münhasırlık anlaşmasına imza attı. Bu araç için özel olarak optimize edilmiş Potenza S001 lastikleri fabrika çıkışında monte edilecek. Lastiğin dış kısmındaki bloklar kuru zeminde daha iyi performans özellikleri sağlayacak şekilde genişletilmiş ve ıslak zemindeki performans özelliklerini güçlendirmek üzere lastik sırtının merkez bölgesindeki bloklar daraltılmış.

2019 yılından itibaren satışa sunulacak olan Megane R.S. Trophy için Bridgestone Potenza S007 lastikleri de opsiyon olarak sunulacak. Daha sportif olacak şekilde optimize edilen bu lastikler aynı zamanda üstün bir sürüş performansı sunmayı hedefliyor. Bridgestone’nin bu iki lastiği orijinal ekipman onayını gösteren R.S. logosu ile işaretlenecek.

BENZER KONULAR

Michelin Pilot Sport 4S, BMW X3 M ve X4 M'de orijinal ekipman oluyor

Fransız lastik üreticisi Michelin, ultra yüksek performans lastiği Pilot Sport 4S’nin yeni BMW X3 M ve X4 M modellerinde orijinal ekipman olarak kullanılacağını açıkladı.

Goodyear, Endurance ve Le Mans 24 Saat Yarışlarına geri dönüyor

Amerikalı lastik üreticisi Goodyear, 2019/2020 sezonundan itibaren FIA WEC’in Endurance yarışlarına geri döneceğini ilan etti. Ve bu çerçevede yeni bir lastik serisi geliştirdi.

Volkswagen ID.R, Nürburgring pistinde Bridgestone lastikleri ile elektrikli araç rekorunu kırdı

Volkswagen ID.R, dünya elektrikli araçlar kategorisinde, Nürburgring pistinin Kuzey Halkası kesitine ait tur zamanını kırdı. Lastik üreticisi Bridgestone ile ortaklaşa yapılan bu sıra dışı performans, hareketlilik dünyasında hayat bulan küresel değişimin de açık bir göstergesi.

Bridgestone lastikleri ile donatılan Renault Megane RS Trophy-R, Nürburgring’de rekor kırdı

Renault, otomobil tarihinin en yüksek performanslı kompakt otomobili olarak görülen Megane RS Trophy-R’yi tanıttı. Araç, Nürburgring pistinde elde ettiği inanılmaz tur zamanı ile performansını kanıtladı. Yapılan birçok değişiklik arasında, araca takılan Bridgestone Potenza S007'ler de yer alıyor.