En iyi lastikleri en iyi fiyatlara bulun

Lastikle ilgili aradığınız her şey burada

Yeni Megane R.S. Trophy’de yalnızca Bridgestone lastikleri kullanılacak

Bridgestone, Renault Megane R.S. Trophy isimli yeni otomobilde yalnızca Potenza S001 ve S007 lastiklerinin orijinal ekipman olarak kullanılacağını ilan etti.

Spor lastiği Bridgestone Potenza yeni Renault Megane RS Trophy’de orijinal ekipman oluyor

Renault Megane RS Trophy, Bridgestone lastikleri ile daha sportif olacak. © Yannick Brossart

Her şeyden önce güç

Megane R.S.’nin yeni versiyonu 2018 yılının başında piyasada yerini almıştı. Şimdi de Renault’un bu kompakt spor otomobilinin yeni versiyonu Trophy satışa sunulacak. Fransız üretici diğer birçok modelinde gördüğümüz gibi bu versiyonda güç performansına odaklanıyor. 1.8 turbo motoru ile Megane R.S. Trophy, 300 beygir sınırını geçerek Renault için sembolik açıdan son derece önemli bir ilk teşkil ediyor. Bu yenilik sayesinde araç 0’dan 100 km/saat’e 5,7 saniyede çıkabiliyor.

Otomobilin sportif özelliklerine uygun lastikler

Yeni Megane R.S. Trophy, 19 inç çapındaki jantları sayesinde uzaktan kendisini belli ediyor. Bridgestone, Renault’un bu sportif kompakt otomobilini Potenza lastikleri ile donatmasını sağlayacak bir münhasırlık anlaşmasına imza attı. Bu araç için özel olarak optimize edilmiş Potenza S001 lastikleri fabrika çıkışında monte edilecek. Lastiğin dış kısmındaki bloklar kuru zeminde daha iyi performans özellikleri sağlayacak şekilde genişletilmiş ve ıslak zemindeki performans özelliklerini güçlendirmek üzere lastik sırtının merkez bölgesindeki bloklar daraltılmış.

2019 yılından itibaren satışa sunulacak olan Megane R.S. Trophy için Bridgestone Potenza S007 lastikleri de opsiyon olarak sunulacak. Daha sportif olacak şekilde optimize edilen bu lastikler aynı zamanda üstün bir sürüş performansı sunmayı hedefliyor. Bridgestone’nin bu iki lastiği orijinal ekipman onayını gösteren R.S. logosu ile işaretlenecek.

BENZER KONULAR

2019’un en iyi yarı slick lastikleri: Yolda kullanım onayına sahip en iyi 8 spor lastiği

Yarı slick lastik sektörü hızla büyüyor. Süper araç ve hypercar segmenti pistlerde rekorlara ulaşmak için lastiklerin sağladığı katkıya hiç olmadığı kadar yoğunlaşmış durumda. Sektörün yıldızlarının yanı sıra düşük bütçelere yönelik ürünleri bir araya getiren piyasanın en iyi yarı slick lastiklerinin bir listesini sizlere sunuyoruz.

Pirelli, bir kez daha Formula 1’in tek tedarikçisi olacak

Abu Dabi Grand Prix’si sırasında Uluslararası Otomobil Federasyonu, Pirelli’nin 2023 sezonuna kadar Formula 1’in tek lastik sağlayıcısı olmayı sürdüreceğini teyit etti.

Spor otomobil McLaren 600LT fabrika çıkışında Pirelli lastiklerini kullanıyor

Pirelli ve McLaren, İngiliz markanın yeni otomobili için gerçekleştirdikleri iş birliğini ilan ettiler. McLaren 600LT fabrika çıkışında Pirelli P Zero Trofeo R lastikleri ile donatılacak.

Pirelli, Ferrari Monza SP1 ve SP2 için özel P Zero lastikleri geliştirdi

Paris'teki Uluslararası Otomobil Fuarı'nda tanıtılan Ferrari Monza SP1 ve SP2 lastikleri özel üretim Pirelli P Zero lastikleri ile donatılacak.