Güvenli sürüş tavsiyelerimizden yararlanın yağmurlu havalarda ve ıslak zeminde güvenle yol alın

Güvenli sürüş tavsiyeleri

Aracınızla güvenli sürüş gerçekleştirmek için iyi lastiklere sahip olmanız büyük bir önem taşır! Hava ve yol koşullarına bağlı olarak güvenli sürüş tekniklerini sunacağımız bu dosyada ayrıca konuyla ilgili tavsiyelerimizi bulabilirsiniz. Karda araba nasıl kullanılır? Islak zeminde frenleme performansı nasıl korunur? Run flat lastik veya yedek lastik ile sürüş nasıl gerçekleştirilir? Araç güvenlik sistemleri (ABS, ESP...) gerçekten güvenilir mi? Gönül rahatlığıyla ve güvenli bir sürüş gerçekleştirmek için sorularınızın yanıtlarını burada bulabilirsiniz.

Tehlikeli durumlarda sürüş

Lastik patlaması, fren sistemi arızaları, araç kontrol kaybı: Hayat kurtaran hamleler

Seyir halindeyken birdenbire lastiğiniz patlayabilir, aracınızın fren sistemi arızalanabilir veya arabanızın kontrolünü kaybedebilirsiniz. Herşeye hazırlıklı olun: Kendinizin ve yolcularınızın güvenliği için, direksiyon başında, doğru tepkiler vererek beklenmedik durumların üstesinden nasıl gelinebileceğini keşfedin.

Kış sürüşü

Buzlu ve karlı yolda yapılmaması gereken 3 hata

Kış mevsiminde kar, buz, fırtına gibi zorlu hava şartlarına maruz kalabilirsiniz. Her ihtimale karşı hazırlıklı olun: Karlı ve buzlu yolda sürüş tekniklerini ve aracınızın yola tutunma kabiliyetini yitirdiğinde yapmanız gerekenleri keşfedin!

İlginizi çekebilecek konular