Güvenli sürüş tavsiyelerimizden yararlanın yağmurlu havalarda ve ıslak zeminde güvenle yol alın

Güvenli sürüş tavsiyeleri

Aracınızla güvenli sürüş gerçekleştirmek için iyi lastiklere sahip olmanız büyük bir önem taşır! Hava ve yol koşullarına bağlı olarak güvenli sürüş tekniklerini sunacağımız bu dosyada ayrıca konuyla ilgili tavsiyelerimizi bulabilirsiniz. Karda araba nasıl kullanılır? Islak zeminde frenleme performansı nasıl korunur? Run flat lastik veya yedek lastik ile sürüş nasıl gerçekleştirilir? Araç güvenlik sistemleri (ABS, ESP...) gerçekten güvenilir mi? Gönül rahatlığıyla ve güvenli bir sürüş gerçekleştirmek için sorularınızın yanıtlarını burada bulabilirsiniz.

Kış sürüşü

Buzlu ve karlı yolda yapılmaması gereken 3 hata

Kış mevsiminde kar, buz, fırtına gibi zorlu hava şartlarına maruz kalabilirsiniz. Her ihtimale karşı hazırlıklı olun: Karlı ve buzlu yolda sürüş tekniklerini ve aracınızın yola tutunma kabiliyetini yitirdiğinde yapmanız gerekenleri keşfedin!

Kar üzerinde sürüş destek sistemleri

Sürüş destek sistemleri kar üzerinde gerçekten yarar sağlıyor mu?

Aracınız ABS, fren destek sistemi, patinaj önleme sistemi, elektronik stabilite sistemi gibi bir veya daha fazla sürüş destek sistemine mi sahip? Bu teknolojik sistemler kar üzerinde şaşırtıcı bir şekilde faaliyet gösterebilir. Bu sistemlerin sürüşünüz üzerinde oluşturabileceği etkilerle ilgili bilgi edinin!

Suda kızaklama: Islak yolda nasıl sürüş gerçekleştirilmeli

Suda kızaklama: Kazayı önlemek için yapılması gerekenler

Aracınızın suda kızaklaması, sizin ve çevrenizdekilerin güvenliği için son derece tehlikelidir. Bir takım basit önlemler...

Tehlikeli durumlarda sürüş

Lastik patlaması, fren sistemi arızaları, araç kontrol kaybı: Hayat kurtaran hamleler

Seyir halindeyken birdenbire lastiğiniz patlayabilir, aracınızın fren sistemi arızalanabilir veya arabanızın kontrolünü kaybedebilirsiniz. Herşeye hazırlıklı olun: Kendinizin ve yolcularınızın güvenliği için, direksiyon başında, doğru tepkiler vererek beklenmedik durumların üstesinden nasıl gelinebileceğini keşfedin.

Patlama durumunda run flat lastikler ile sürüş

Run flat lastikler: Patlak durumunda ne yapmalı?

Patlak durumda dahi sürüş gerçekleştirebilmek için aracınızda run flat lastikler kullanmaya mı karar verdiniz? Run flat teknolojisinin kullanım kolaylığı ve güvenlik açısından sağladığı avantajlar göz ardı edilemez; ancak delinme durumunda run flat lastiklerinizden tam olarak neler bekleyebileceğinizi biliyor musunuz? Delinmiş bir lastik ile ne kadar sürüş gerçekleştirilebilir? Sürüş şeklinde ne gibi değişiklikler yapılmalıdır? Run flat lastik tamirine yönelik seçenekler nelerdir?