: Kışın kış lastiği kullanmak güvenli sürüşün ilk adımını oluşturuyor

Kış lastiği hakkında bilinmesi gerekenler

Kış lastiği mi, kar lastiği mi? Kış lastiği zorunluluğu hangi araçları kapsıyor? Kış lastiği uygulaması ne zaman başlıyor ve ne zaman bitiyor? Kış lastiği 2 tane mi 4 tane mi? Kış lastiği çeşitleri arasındaki farkları, kış lastiği ebatlarını ve lastiğin yanağında bulunan işaretlemeleri yorumlamayı öğrenin. Ağır kış lastiği mi, çivili lastik mi? Kış sürüşü için gerekli araç ekipmanlarının sağladığı avantajları okuyun. Soğuk havalarda ve zorlu kış koşullarında güvenli sürüş için ihtiyacınız olan tüm bilgileri bu dosyada bulabilirsiniz.

Kış lastiği nasıl seçilir (M+S ve 3PMSF)? Kış lastiği performansları nasıl karşılaştırlır?

Kış lastiği nasıl seçilir (M+S ve 3PMSF)? Kış lastiği performansları nasıl karşılaştırlır?

Kış lastiği satın almak üzeresiniz, kar ve buz üzerinde ve soğuk/nemli zeminlerde iyi performans özelliklerine sahip bir lastik arıyorsunuz. Soğuk mevsimlerde karşılaşacağınız çetin şartların üstesinden gelmek için lastiklerinizin daha iyi bir tutunma ve daha iyi bir çekiş sunması gerekiyor. M+S ve 3PMSF işaretlemelerinin doğru seçimi yapmanıza nasıl yardımcı olabileceğini öğrenin.

Kış lastiği ebatları nasıl seçilir?

Kış lastiği ebatları nasıl olmalı? Küçük ebatlı lastik takmak yararlı mı?

Kış lastikleri satın almanız gerekiyor ve lastik ebatları açısından hangi kurallara uymanız gerektiğini merak mı ediyorsunuz? Daha küçük ebatlı lastikler çoğu zaman fiyat olarak daha ekonomiktir ancak özellikle kar üzerinde ne türden performans özellikleri sunarlar? Ve yasa bu konuda ne diyor?

Kış lastiği: 2 tane mi 4 tane mi takmalı?

Kış yaklaşıyor ve siz de aracınızı kış şartlarına (kar, buz, soğuk, ...) uygun hale getirmek için lastiklerinizi değişti...

M+S kış lastiği midir?

M+S lastikleri kış lastikleri midir?

Kış lastiklerinin M+S işaretlemesine sahip olduğunu belki de fark etmişsinizdir. Bu işaretin anlamı nedir? Lastiğin kış performansının kanıtı niteliğinde midir? 3PMSF işareti ile arasındaki fark nedir? Kış lastiği seçiminizi bilinçli olarak gerçekleştirebilmek için bu sorulara verdiğimiz kısa yanıtları aşağıda bulabilirsiniz.

Çivili ve çivilenebilir lastik

Çivili lastiklerle ilgili merak edilenler

Çivili lastikler ve çivilenebilir lastikler hakkında bilmeniz gerekenleri dört ana başlık altında topladık: Kullanım amaçları, kış lastiği yönetmeliğine uygunluk, iki tür arasındaki lastik bakımı farkları ve bu lastikler aracınızda takılıyken dikkat etmeniz gereken hususlar.

İlginizi çekebilecek konular