Kış ve yaz lastiklerini ne zaman değiştirmeli ve lastikler mevsimden mevsime nasıl saklanmalı?

Mevsime göre lastik değişimi

Kış lastiği ne zaman ya da kaç derecede takılır? Yaz mevsiminde yaz lastiklerine geçmek için kış lastikleri ne zaman sökülmelidir? Yoksa yazın kış lastiği kullanılabilir mi? Kış lastiği kiralama: Kış mevsimi için bu iyi bir seçenek mi? Kışlık ve yazlık lastikler nasıl saklanmalı? Lastiklerin değiştirilmesi; yani lastik sökme takma işlemleri konusunda kafamızda soru işaretleri oluşur. Bu dosya sayesinde sorularınız cevap kalmayacak. Her mevsim değişiminde lastik değişiminizi ve kullanımınızı iyi bir şekilde yönetebilmenizi sağlayacak tavsiye ve ipuçlarını burada bulabilirsiniz!

Kış lastiklerini ne zaman takmalı?

Kış lastiği ne zaman takılmalı?

Kış mevsimi yaklaşıyor ve kış lastiklerinizi ne zaman takmanız gerektiğini mi merak ediyorsunuz? Kar yağışı ve kötü hava koşulları ile karşılaşmayı beklemeyin: Tam bir güvenlik içerisinde sürüş gerçekleştirmek için kış lastiklerini hangi sıcaklıklardan itibaren takmanız gerektiğini keşfedin.

Yazın kış lastiği kullanılır mı?

Yazın kış lastiği kullanılır mı?

Yazın kış lastiği kullanmaya devam ederek, lastik takma işleminden kurtulacağınızı ve tasarruf yapacağınızı düşünebilirsiniz. Fakat yazın kış lastiği muayeneden geçer mi? Peki ya güvenlik açısından bir riske girmiş olur musunuz? Elinizdeki seçenekleri ve almanız gereken önlemleri keşfedin.

lastik-saklama

Yaz ve kış lastikleri nasıl saklanır?

Her bahar ya da sonbahar döneminde yaz lastikleri ile kış lastikleri arasında bir değişim yapmanız gerekiyor. Ancak önüm...

Kış lastikleri ne zaman sökülür? Yaz lastiğine ne zaman geçilir?

Kış lastikleri ne zaman sökülür? Yaz lastiğine ne zaman geçilir?

Havalar ısınmaya başlıyor ve yaz lastiklerinizi takma zamanının gelip gelmediğini merak mı ediyorsunuz? Ayrıca kış lastiklerinizi aşınma sınırına ulaşana kadar yaz mevsiminde kullanmaya devam etmek istiyor olabilirsiniz. Bu konudaki seçeneklerinizi ve mevsimlik lastik değişimi sırasında almanız gereken önlemleri keşfedin.