Lastik seçimi nasıl yapılmalı?

Lastik seçimi nasıl yapılmalı?

En iyi lastik seçimi nasıl yapılır? Hangi lastik alınmalıdır? Bu dosyada ihtiyaçlarınıza en uygun lastiği nasıl seçeceğinizi ve hangi kriterleri göz önünde bulundurmanız gerektiğini açıklıyoruz. Hangi lastiği almalıyım? Aracıma en uygun lastik hangisi? Değişik lastik tipleri neler? 4x4 lastiği nasıl seçilir? Hangi lastik markalarını seçmeliyim? Kış lastiği mi, 4 mevsim lastik mi? Ebat değiştirmek mümkün mü? Sürüş konforundan ödün vermeden en güvenli lastik seçimi nasıl yapılır? Lastik uzmanı olmanıza gerek kalmadan lastik seçiminizle ilgili soruların cevaplarını ve size yararlı olacak bilgileri bu dosyada bulabilirsiniz.

kis-lastigi-secimi

Kış lastiği, çivili lastik, ağır kış (nordik) lastiği, dört mevsim lastiği: Kış mevsiminde hangi lastiği seçmeli?

Soğuk mevsim yaklaşıyor ve aracınızda hangi lastikleri kullanmanız gerektiğini mi merak ediyorsunuz? Kar, buz ve hatta yalnızca soğuk ve yağmur yüzünden kayganlaşan bir zemin üzerinde sürüş gerçekleştirecekseniz bu hava şartlarından en çok etkilenen bölgelerde güvenliğinizi korumak için kış lastiği kullanmak şart. Sürüş tarzınıza ve karşılaştığınız iklim şartlarına en uygun kış lastiğini keşfedin: Dağ lastiği, ağır kış lastiği, çivili lastik veya dört mevsim lastiği. Her ihtiyacı karşılayacak bir lastik mevcut.

kis-lastigi-2-tane-mi-4-tane-mi

Kış lastiği: 2 tane mi 4 tane mi takmalı?

Kış yaklaşıyor ve siz de aracınızı kış şartlarına (kar, buz, soğuk, ...) uygun hale getirmek için lastiklerinizi değiştirmeye hazırlanıyorsunuz. Aracınıza 4 tane kış lastiği takmanın gerekli olup olmadığını; sadece önlere kış lastiği takıp arkaya takılı yaz lastiklerinizi olduğu gibi bırakmanın yeterli olup olmadığını merak ediyorsanız doğru yerdesiniz. Aracınızın maksimum kavrama sunabilmesi ve en iyi kontrolü sağlayabilmesi için tavsiyelerimizi burada bulabilirsiniz.

Simetrik, asimetrik ve yönlü lastik: Hangi lastik profilini seçmeli?

Lastik satın almak üzeresiniz ve hangi profil tipini seçeceğinizi bilmiyorsunuz: Simetrik mi, asimetrik mi, yönlü mü? La...

Aracınıza uygun 4x4 lastik seçimi için ipuçları?

Aracınıza uygun 4x4 lastik seçimi için ipuçları

Dört çeker bir araca sahipsiniz ve hangi 4x4 lastiklerini seçmeniz gerektiğini kendinize soruyorsunuz? Her kullanım tipinin kendine özel lastik tipi var! Farklı kategorideki 4x4 lastiklerini ve montaj sırasında alınması gereken önlemleri keşfedin.

kış lastiği, 4x4 lastik, binek araç lastiği, dört mevsim lastiği, run falt lastik... Tüm lastik türlerini ve özelliklerini keşfedin

Farklı lastik türlerini tanıyor musunuz?

Lastik bayilerinde bulunan binbir çeşit ürün karşısında seçim yapmakta zorlanabilirsiniz. Bu normal; her biri farklı durumlar için tasarlanmış çok sayıda lastik türü var. Lastik seçimi yaparken dikkate alınması gereken en önemli hususlar ise: sıklıkla sürüş gerçekleştirdiğiniz hava şartları, kullandığınız araç türü ve aradığınız lastik performansları olacaktır.

Lastikleriniz kurallara uygun mu

Doğru lastikleri satın almak için araç ruhsatınızı okumayı öğrenin

Aracınıza yeni lastik almak istiyorsunuz ancak lastik ebatlarını bilmiyor musunuz? rezulteo ile aracınıza uygun lastikle...

lastiklerin-yuvarlanma-gurultusu-ve-konforu

Yuvarlanma gürültüsü ve bozuk yol: Sürüş konforunu ihmal etmeyin

Lastik alırken, çoğu zaman güvenlik, fiyat ve yakıt tüketimi gibi performans özellikleri ve sürüş tarzı ile araç modeli dikkate alınır. Fakat lastik seçiminizin konfora doğrudan etki edeceğini unutmayın.

İhtiyaçlarınıza en uygun lastik markası nasıl seçilir?

İhtiyaçlarınıza en uygun lastik markası nasıl seçilir?

Gerek ilk defa lastik satın alacağınızda gerekse de yeni lastik modelleri tecrübe etmek istediğinizde piyasada bulunan tanınan, tanınmayan onca marka arasında bir seçim yapmak bir hayli zor. Performans niteliklerine ve ihtiyaçlarınıza göre en doğru lastik seçimini yapmak için markalar hakkında bilmeniz gerekenler burada.

lastik-secimi-altin-kurallar-dosyasi

Doğru lastik seçimi için 4 altın kural

Aracıma uygun lastik hangisidir? Doğru lastik seçimini nasıl yapabilirim? Lastik satın almadan önce bu önemli soruları h...

İlk kez lastik değiştirirken dikkat edilmesi gerekenler

İlk kez lastik değiştirirken dikkat edilmesi gerekenler

Sıfır km aldığınız aracınızın lastiklerini ilk kez yenileyeceksiniz. Değişim için hangi lastik takımını seçebileceğiniz konusunda kafanızda birtakım sorular var: araçla birlikte gelen aynı lastikleri mi taktırmalı ya da alternatif yeni bir lastik modeline mi yönelmeli?

İlginizi çekebilecek konular