Bir bayide lastik değişim işlemi nasıl gerçekleştirilir?

Lastik sökme takma ve rotasyon işlemleri

Lastik sökme takma işlemini, lastik rotasyonunu veya kış/yaz lastiği değişimini yaptırmak mı istiyorsunuz? Lastik sökme takma işleminin kurallara uygun olarak nasıl gerçekleştirildiğini keşfedin. Araç lastiği nasıl değiştirilir, lastikler hangi aksa takılır, rot-balans ayarı kurallarını, bazı lastikler için gerekli olan özel değişim tekniklerini bu dosyada bulabilirsiniz.

Lastiklerin rot-balans ayarı, güvenliğinizin garantisi

Lastiklerin rot-balans ayarı, güvenliğinizin garantisi

Sürüş sırasında aracınızda, özellikle direksiyonda bir takım titreşimler mi hissediyorsunuz? Aracınızın sağa veya sola çektiğini mi düşünüyorsunuz? Lastikleriniz düzensiz bir şekilde, belirli alanlarında geri kalan kısımlardan daha yoğun olarak mı aşınıyor? Rot-balans ayarınızda bir sorun olabilir. Bu tür bir problemi nasıl tespit edebileceğinizi ve düzeltmek için neler yapabileceğinizi keşfedin.

Run flat lastiği montajı: Kaçınılması gereken hatalar

Run flat lastiği montajı: Kaçınılması gereken hatalar

Aracınıza patlak yol alabilen lastikler takmak mı istiyorsunuz? Bu seçenek birçok avantajı beraberinde getirmektedir: Delinme sonrasında sürüş gerçekleştirmeye devam edebilmek (azami 80 km/saat'lik bir hız ile 80 km boyunca), rahatsız edici veya tehlikeli bir durumda teker değiştirmek zorunda kalmamak... Ancak dikkat! Run flat lastik montajı bir uzmanın müdahalesini gerektiren teknik şartlara sahiptir. Run flat lastiklere ve onların montajına dair bilgileri keşfedin.

Farklı ebattaki lastiklerin takılmasına dair yanıtlar

Aynı aksta farklı lastik kullanmak mümkün mü?

Aynı aksta veya ön ile arka akslar arasında birbirinden farklı lastiklerin takılması aracınızın sürüş özellikleri üzerin...

Lastik değiştirme: işi uzmanına bırakın

Lastik değiştirme: işi uzmanına bırakın

Aracınızın lastiklerini yenilmemeniz mi gerekiyor? Lastik değişimi için bir lastik bayisine veya bir araç bakım merkezine yönelin: Lastiğin araca takılması bir teknisyen tarafından gerçekleştirilmesi gereken belirli işlemler içerir. Bir veya iki lastiğin değiştirilmesi sırasında uyulması gereken bütün kurallar burada.