Réglementation des pneus hiver et été : respecter la loi et le code de la route

Lastikle ilgili standartlar ve yönetmelikler

Lastikle ilgili yönetmelikler, uyulması esaslar: Kış lastiği zorunluluğu hangi araçları kapsıyor? Kış lastiği otomobillere zorunlu mu? Doğru lastik ebat seçimi nasıl yapılır? Kanunlar göz önüne alındığında lastik ebadı değiştirilebilir mi? Araç muayenesinde ağır kusurlar nelerdir ve araç muayenesi sorunsuz nasıl geçilir? Lastiklerle ilgili zorunluluklar ve yönetmelikler hakkında bilmeniz gereken her şey bu dosyada!: Kış lastiği uygulaması, karayolları trafik kanunu, araç muayene standartları ve ağır kusurlar, etiketleme...

Farklı ebattaki lastiklerin takılmasına dair yanıtlar

Aynı aksta farklı lastik kullanmak mümkün mü?

Aynı aksta veya ön ile arka akslar arasında birbirinden farklı lastiklerin takılması aracınızın sürüş özellikleri üzerinde ciddi sonuçlar doğurabilir. Yasanın müsaade ettiği uygulamalar ile size tavsiye ettiğimiz ve kaçınmanızı önerdiğimiz şekilde şekillerini aşağıda bulabilirsiniz.

Lastikleriniz kurallara uygun mu

Lastikler ile ilgili bilinmesi gereken 4 önemli nokta

Otomobil sürücüsü olarak trafik kurallarına ve mevzuata uyum göstermek için bilmeniz gereken şeyler nelerdir? Lastik kullanımı konusunda uyulması gereken kurallar bulunmaktadır. Lastiklerinizin yürürlükteki mevzuata uygun olduğundan emin olmak için kontrol etmenizi sağlayacak 4 esas noktayı aşağıda bulabilirsiniz: