Aşınma göstergesi ve diş derinliği ölçme teknikleri sayesinde lastiklerinizin aşınma seviyesini kontrol edin

Lastik diş aşınması

Lastiklerinizin diş derinliğini ve aşınma seviyesini değerlendirmek ve lastiklerinizi ne zaman değiştirmeniz gerektiğini bilmek için ihtiyacınız olan bütün bilgileri bu dosyada bulabilirsiniz: Düzensiz aşınmaları tespit edin, lastik aşınma göstergesini bulun, bir lastiğin aşınma seviyesini ölçme tekniklerini öğrenin, lastik rotasyonunun faydalarını keşfedin... Çok aşınmış lastiklerle sürüşten kaçınmak için lastiklerinize dair en ufak bir şüpheniz dahi varsa bu kapsamlı dosya acil durumlarda size yanıt sunacak.

dis-derinligi-farkli-lastikler-takmak

Farklı diş derinliğine sahip lastikler birlikte kullanılabilir mi?

Lastiklerinizden biri patladı ve yalnızca tek lastik değiştirmenin mümkün olup olmadığını mı merak ediyorsunuz? Lastiklerinizden ikisinin diş derinliği oldukça azalmış durumda ve dört lastiği birden değiştirmeniz gerekip gerekmediğini öğrenmek mi istiyorsunuz? Lastiklerinizin diş derinliklerinin birbiriyle orantılı olmaları güvenliğiniz açısından oldukça önemlidir. Lastik değişimlerinizi, aracınızın sürüş özelliklerini ve verimini koruyarak gerçekleştirmeniz aşağıdaki tavsiyelerimizle mümkün...

Lastik diş derinliğini kolayca ölçmenizi sağlayacak 3 basit yöntem

Lastiklerinizin iyi bir durumda olup olmadıklarını kendinize soruyor musunuz? Lastik diş derinliğini, diş aşınmasını ölçmeyi öğrenin. Aslında bu, kolay fakat bir o kadar da önemli bir işlem. Aşınmış bir lastikle sadece güvenliğinizi tehlikeye atmakla kalmıyor, lastik diş derinliği dolayısıyla araç muayenesinden geçememe riskini de almış oluyorsunuz.

lastik-omzu-asinma-4x4

Lastiklerde düzensiz bir aşınma nasıl anlaşılır?

Lastiklerinizin durumunun normal olup olmadığını merak mı ediyorsunuz? Lastiğin bazı kısımları diğer kısımlara oranla da...

Lastiklerimi ne zaman değiştirmeliyim?

Lastikleri ne zaman değiştirmeli?

Mevcut lastiklerinizi uzun zamandır kullanmaktasınız ve ne zaman değiştirmeniz gerektiğini merak ediyorsunuz. Lastiklerinizin diş derinliği ne durumda? Lastiklerinizin bittiğini nasıl anlarsınız? Aynı lastikleri ne kadar süre kullanmaya devam edebilirsiniz? Lastiklerinizin yenilenmesini gerektirecek aşınma izlerini ve lastik değiştirme zamanını tespit etmeyi öğrenin.

lastik-rotasyonu-asinma

Erken aşınmayı önlemek için yılda bir defa lastik rotasyonu gerçekleştirin

Düzenli olarak lastik rotasyonu gerçekleştiriyor musunuz? Bu işlem sayesinde, hem 4 lastiğinizin de eşit seviyede aşınmasını sağlayarak lastiklerinizin kullanım ömrünü uzatırsınız hem de lastiklerinizi değiştirme zamanı geldiğinde 4 lastiği aynı anda yenileme imkanınız olur. Ancak, rotasyon işlemini gerçekleştirirken lastiklerinizin ve aracınızın türünü göz önünde bulundurmanız gerekir.