Kış lastiği seçimi (Michelin - Pirelli)

misafir tarafından 22/08/2014 tarihinde sorulan soru : Iyi günler. kış lastiği alacağım ancak 2 seçim arasında kaldım. 2 si arasında kalmamın en büyük nedeni de bu site :) şöyle ki ; AB puanlarına bakıldığında hem yakıt hem de fren puanı yüksek olan lastik, bu site kıyaslaması sonucunda diğerinden daha tasarrufsuz gözüküyor. biri bunu bana açıklasın ben acemiyim. lastikler şunlar ; Michelin Alpin A4 GRNX 175/65R14 82T Pirelli 175/65 R14 82T W190 SNOWCONTROL Serie 3
rezulteo tarafından 22.08.2014 tarihinde verilen cevap :

Merhaba,

Öncelikle sorunuz için teşekkür eder, bu kısımla sorumlu ekibimizin tatilde olmasından kaynaklanan gecikmeden dolayı özür dileriz.

Size önerimiz lastik karşılaştırmalarınızda sitemizin verilerinden yararlanmanızdır, çünkü bu veriler daha objektif ve tamdır. Lastiklerin genel performanslarını değerlendirmenize yardımcı olur. Sitemizde lastiklerin aldıkları değerler sadece etiketlerinden değil, o lastikle ilgili yapılan tüm testlerin kendi notlandırma sistemimizde kullanılması üzerine belirlenmektedir.

Sizin düşündüğünüz lastiklere gelince, dilerseniz aşağıdaki sayfalarda bu lastikleri inceleyebilirsiniz:

Michelin : https://lastik.rezulteo.com.tr/michelin/alpin-a4
Pirelli : https://lastik.rezulteo.com.tr/pirelli/winter-190-snowcontrol-serie-3

Her iki lastiğin güçlü olduğu noktalar farklı olmak üzere, her ikisi de genel anlamda iyi bir performans sergiliyorlar. Pirelli fiyat olarak Michelin'den daha avantajlı görünüyor (sitede fiyatları görebilir ve karşılaştırabilirsiniz.)

Onun dışında ek bir seçenek olarak Goodyear Ultragrip 8'e de göz atabilirsiniz. Unutmadan, Ultragrip 9'da bu kış pazarda yerini alacak.

Saygılarımızla,

Rezulteo ekibi