Toyota Avensis lastik sorunu

misafir tarafından 13/02/2014 tarihinde sorulan soru : Merhaba, 2004 Toyota Avensis Benzinli 2.0 aracım var, bu aracımın şuan ki üzerindeki lastik ebatı 225x45x17 jant özelliklerinde, yaklaşık 4 yıldır bu araç bende ancak lastik yanakları dar olduğu için her iki yılda bir ben bu aracıma yeni lastik almak zorunda kalıyorum.Lastikler çok çabuk yıpranıyor ve lastikle jantın kenarından yarılıyor ve ufak ufak hava kaçırıyor. Sizce lastik tabanını,yanağını ve jantının ölçüsünü değiştirebilme imkanım olur mu? Yani başka ölçülerde bir lastik kullanabilir miyim? Her hangi bir sıkıntı olur mu? Şuan ki mevcut duruma göre bana uygun ebatları yazabilir misiniz? Teşekkür ederim.
rezulteo tarafından 13.02.2014 tarihinde verilen cevap :

Merhaba,

Aracınıza uygun ebatları tam olarak yazabilmemiz için, aracınızın motor tipi bilgilerini rica edebilir miyiz? Dilerseniz bu sayfadan yararlanabilirsiniz : https://lastik.rezulteo.com.tr/otomobil-4x4-ticari-lastikleri/toyota/avensis/avensis

Cevabınızı bu soruya yanıt olarak verebilirsiniz. Ayrıca sorununuzun nedenini tespit etmek için bir lastikçiye gidebilirsiniz.

Görüşmek üzere.

Saygılarımızla,

Rezulteo ekibi