Peugeot 206 aracıma lastik

misafir tarafından 12/03/2015 tarihinde sorulan soru : Merhabalar, Peugeot 206 1.4 hdi 2006 model aracıma 195/50/R15 ölçülerinde lastik düşünüyorum. Michelin Energy Saver + 195 50 R15 82T ile Continental ContiPremiumContact 5 195/50R15 82H ikisi arasında kaldım sizce hangisini almalıyım, neden?
rezulteo tarafından 12.03.2015 tarihinde verilen cevap :

Merhaba,

Cevabınız için teşekkür ederiz.

Continental ContiPremiumContact 5 diğerleri gibi referans bir lastiktir, özellikle ıslak zeminde frenleme ve yol tutuş performansları açısından kendini kanıtlamıştır. Konfor konusunda Energy Saver + 'ın performansına yakın olsa da, Energy Saver + bir tık daha öndedir. Efficientgrip Performance ise bu lastikler arasında konfor açısından en iyisidir. Yol pürüzlerini kavrama, gürültü ve yol tutuş kategorilerinde çok iyi performanslar sergilemektedir. Bu üç lastik arasında en iyi kullanım ömrüne sahip olan ise Energy Saver + 'dır.

Dileriz yardımcı sorularınıza cevap olabilmişizdir.

Saygılarımızla,

Rezulteo ekibi

_______

misafir tarafından 12.03.2015 tarihinde verilen cevap :

Merhabalar
İlginiz için çok teşekkür ederim, Orjinal lastik ölçülerim 175/65/R14 idi.Görünümü güzel olsun aynı zamanda konfordan da çok ödünde vermek istemediğim için jantı 1 inç büyütmek bana yeterli geldi.Orjinal lastiklerimden buna geçince zaten yanakdan dolayı konfor bir nebze azalacak.Birde sert lastik ile konforu daha da düşürmek istemediğim için bana konforlu ve yakıt tasarrufu sağlayan lastik önerebilirseniz sevinirim.Goodyear Efficientgrip Performance 195/50R15 82V'de düşünmeye de başladım.Kağıt üstünde iyi görünüyor ama gerçekte de öyle midir? Yoksa michelin ile devam mı etmeliyim?

_______

rezulteo tarafından 12.03.2015 tarihinde verilen cevap :

Merhaba,

Öncelikle sorunuz için teşekkür ederiz.
Bahsettiğiniz her iki lastik de referans lastiklerdendir. İster Energy Saver +, ister ContiPremiumContact 5 lastiğini alın memnun kalacaksınızdır. Bununla birlikte, hangi lastiği seçeceğinize ihtiyaçlarınızı göz önüne alarak karar vermelisiniz. Dilerseniz bize bu ihtiyaçlarınızı belirtin ve birlikte ona göre hangi lastiğin size daha uygun olacağına karar verelim. Örneğin; lastiklerin ömrü, yakıt tasarrufu, frenleme, vs. Ayrıca lastiklerinizi daha çok şehir içinde mi kullanıyorsunuz yoksa şehirlerarası mı? Son olarak aracınızın motor gücü nedir? Dilerseniz bu sayfadan bakabilirsiniz: https://lastik.rezulteo.com.tr/otomobil-4x4-ticari-lastikleri/peugeot/206/206

Saygılarımızla,

Rezulteo ekibi
Bizi Facebook'ta takip edebilirsiniz: https://www.facebook.com/rezulteolastik
Ya da Twitter'da: https://twitter.com/rz_lastik