Peugeot boxer kamyonet aracım muayeneden geçmedi

misafir tarafından 08/11/2017 tarihinde sorulan soru : İyi günler, 08.09.2017 tarihinde aracımın (Peugeot boxer kamyonet ruhsat hususi) yani yük taşımam kanunen yasak. Aracımda 205-65-15-200T lastik kullanıyorum bugüne kadar sorun olmayan yük endeksi nedeniyle aracım muayeneden geçmedi. Ticari olmayan aracımın yıllardır yaptırdığım muayenelerde sorun çıkmamışken, bu sene ki muayene de sorun çıkması doğrumudur, bu konuda nereden bilgi alabilirim. Muayene yetkililerinin anlatımı yetersiz geldi. teşekkürler
rezulteo tarafından 08.11.2017 tarihinde verilen cevap :

Merhaba,

Lastik ebatları da araç muayenesi kusurlar tablosunda yerini alıyor. İster hususi, ister ticari olsun muayeneden geçen aracın lastiklerinin yük kapasitesinin düşük olmaması gerekiyor.

Aracınızın üretim tarihi, versiyon, motor tipi ve motor gücü bilgilerini bizimle paylaşırsanız aracınıza hangi yük ve hız endekslerinde lastik takabileceğinizi size söyleyebiliriz.

Araç muayenesinde 2017'nin Temmuz ayından itibaren uygulanan kusurlar tablosunu bu sayfada bulabilir, lastikler ve diğer konularla ilgili nelere dikkat edilmesi gerektiğini öğrenebilirsiniz.

Rezulteo ekibi
Facebook
Twitter