Continental ile Kumho arasında kaldım. Hangisi daha uzun ömürlü?

misafir tarafından 14/11/2017 tarihinde sorulan soru : Merhaba 205 65 r15 lastik alacağım uygun olarak kumho KH27 ve Continental premium contact 5 arasında kararsızım. Kumho fiyat olarak uygun. Değerleri B/C 70db ama bazı arkadaşlar lastik ilk başta iyi ama zamanla sertleşiyor 2 sene kullanırsın Continental daha uzun ömürlü diyorlar. Lastiğin zamana bağlı bir değerlendirmesini gösteren veriler var mı buna nereden ulaşabilirim?
rezulteo tarafından 14.11.2017 tarihinde verilen cevap :

Merhaba,

Verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederiz. Aracınızın bu sayfadaki araca denk gelip gelmediğini lütfen kontrol ediniz: https://lastik.rezulteo.com.tr/otomobil-4x4-ticari-lastikleri/renault/fluence/fluence/1.5-dci-110

Evet, en doğrusu lastikleri model bazında değerlendirmek olacaktır. Paylaştığımız sayfada ebatlarınızı seçtikten sonra, lastik aramalarınıza başlayabilirsiniz. Arama sonuçlarını dilediğiniz performanslara göre filtreleyip lastikleri görüntüleyebilirsiniz.

ContiPremiumContact 5 lastiği güvenlik açısından çok iyi performanslara sahiptir. Ancak, bir Michelin Energy Saver + 'a göre yakıt ve sessizlik konularında sizi daha az memnun edecektir. Daha ucuz lastikler arasından Nokian Line'a göz atabilirsiniz. Hem güvenlik hem de ses/konfor konularında birçok premium lastiğe benzer performanslar sergilemektedir.

Dileriz yardımcı olabilmişizdir.

İyi günler dileriz.

Saygılarımızla,

Rezulteo ekibi
Facebook
Twitter

_______

misafir tarafından 14.11.2017 tarihinde verilen cevap :

Merhaba,
Arabam Renault Fluence 2014 Dizel/Otomatik 110 bg,
Benim için önemli olan her mevsim güvenli sürüş, yakıt tüketim perf. ses seviyesi diyebilirim.
Markaya para vermek yerine aynı performansı gösterebilecek uygun kalitede bir lastik değerlendirebilirim.
cevabınız için teşekkürler.

_______

rezulteo tarafından 14.11.2017 tarihinde verilen cevap :

Merhaba,

Continental ContiPremiumContact 5 kendini kanıtlamış ve referans lastikler arasında yerini almış bir üründür. Kumho'nun Ecowing ES01 KH27'sine kıyasa sayısız teste girmiş ve başarılı olmuştur.

Burada bahsettiğimiz Continental yüksek performans, Kumho ise yakıt tasarruflu lastiklerdendir. Bu iki lastiğin kullanım amaçları birbirinden farklı olduğu için karşılaştırılmaları doğru sonuç vermeyecektir.

Lastik seçiminizde size yardımcı olabilmemiz için aracınızın marka, model, üretim tarihi, motor tipi ve motor gücü bilgilerini; ayrıca sizin için önemli olan performansları (frenleme, yol tutuş, konfor, vs.) bizimle paylaşır mısınız?