A3 Sportback aracıma en uygun yüksek performans lastiği ve lastik ebatları

misafir tarafından 07/12/2015 tarihinde sorulan soru : A3 Sportback 225 45 r17 standart lastikleri, bu araç için 215 45 r17 veya 245 50 r17 yada 225 40 r17 ebatlarındaki lastiklerden hangisi daha iyi yol tutar kış şartlarında? Islak zeminde kalkış, fren mesafesi virajlarda yüksek hız ve suda kızaklama? Aynı zamanda da kuru havalarda, kuru zeminde en yüksek performansı veren lastik için öneriniz ve yanak genişlik ebatları konusunda yardımcı olabilir misiniz? Hangi tip marka ve model lastikte en yüksek performansı alabiliriz?
rezulteo tarafından 07.12.2015 tarihinde verilen cevap :

Rica ederiz.

94 ile yük endeksini arttırmış olursunuz. Bu hususta herhangi bir dezavantaj bulunmamaktadır. Avantajı, aracınızın daha fazla yük taşıyabilmesidir.

XL işareti, lastiğin güçlendirildiğini belirtmektedir. XL işareti taşıyan lastikler daha yüksek basınç değerleriyle kullanılabilir, taşıma kapasitesi arttırılmış lastiklerdir.

XL lastikler, basınç değerlerine dikkat edilmesi şartıyla, daha uzun ömür, dayanıklılık, kaldırıma sürtme gibi durumlarda oluşan şoklara karşı direnç, daha iyi kavrama ve çekiş gücü, virajlarda kararlılık ve daha iyi hareket kabiliyeti, vb. sağlarlar; ayrıca hızlanma, frenleme ve virajları alma performanslarını da olumlu yönde etkileyebilecektir.

Dezavantajları konusuna gelince, XL lastik standard lastiklerden gürültü, yakıt ve konfor konularında daha az verimli olabilir; ancak aradaki fark çok az olduğu için bu durum genelde sürücü tarafından hissedilmez. 

XL lastikleri özellikle sportif sürüş tarzı ve spor aracı olan sürücülere tavsiye ediyoruz.

Dileriz yardımcı olabilmişsizdir.

Rezulteo ekibi.

_______

misafir tarafından 07.12.2015 tarihinde verilen cevap :

Verdiğiniz bilgiler tüm arkadaşların da merak ettiği konular...teşekkürler paylaşımlarınız için.
Fabrika çıkışı standard P7 91Y geliyor, lastikte balon problemi olmayan arkadaşım yok. bende de oldu, sürekli asfaltta kullanmama rağmen.
94 XL kullanmanın avantajı ve dezavantajı nelerdir acaba ?

_______

rezulteo tarafından 07.12.2015 tarihinde verilen cevap :

Tekrar merhaba,

Aracınızla ilgili bilgileri sormamızın nedeni sürüş tarzınızın yanısıra, üreticiniz tarafından önerilen ebatları göz önüne alarak size bir tavsiyede bulunabilmek.

Performanstan bahsederken hem ebatı hem de modeli hesaba katmak gerekir. Ancak, modeli yok sayıp sadece ebatı baz alarak performanslarla ilgili sorularınıza şu yönde cevap verebiliriz: Ebat ne kadar geniş olursa kuru zeminde performansı, özellikle de tutunması o derece iyi olacaktır ve sportif bir sürüş sağlayacaktır. Ancak gürültü ve aquaplanning konularında daha az verimli olacaktır. Ve ebat ne kadar dar olursa ıslak ve karlı zemindeki performansları o kadar iyi olacaktır. Ancak az önce de dediğimiz gibi iyi performans doğru ebatların ve modelin bir araya gelmesi sonucu ortaya çıkar.

Bahsettiğiniz markalar Pirelli, Michelin, Bridgestone, vb. premium markalardır; ancak karşılaştırmanın model bazında yapılması daha doğru olacaktır.

Kışın ayağı sürekli gaz pedalında olan biri için karlı ve ıslak zeminde güvenlik kategorisinde (yol tutuş, manevra kabiliyeti, frenleme, vb.) kendini kanıtlamış yüksek performans lastiklerini önerebiliriz.

215 45 r17 ebatlarındaki lastiklerinizin yük endeksi nedir?

Teşekkürler.

Rezulteo ekibi

_______

misafir tarafından 07.12.2015 tarihinde verilen cevap :

Selamlar,
Doğru lastik ebatları belli 215 x 45 x R17 V yada H bunun yerine 215 kullanmanın ne avantajı/ dezavantajı olur 245 kullanırsak artısı eksisi ne olur alternatif diğer ebat lastikler hakkında bilgileri öğrenmekti amacım, hangi bayiye gitsek en iyi marka lastik o markanın o zaman direk şöyle sorayım bridgestone nun pirelliden üstünlüğü, continin pirelli'den dezavantajları, michelinin diğerlerinden artısı veya eksileri nelerdir ?
aslında soru gayet açık : performanslı ayağı sürekli gaz pedalında olan biri için kış ortamlarında en performanslı lastik markası hangisidir ?

_______

rezulteo tarafından 07.12.2015 tarihinde verilen cevap :

Dilerseniz bu sayfadan bakarak aracınızla ilgili doğru bilgileri bize iletebilirsiniz: https://lastik.rezulteo.com.tr/otomobil-4x4-ticari-lastikleri/audi/a3/a3-sportback

Teşekkürler.

Rezulteo ekibi

_______

misafir tarafından 07.12.2015 tarihinde verilen cevap :

2015 110p TDI ve 150 TSI

_______

rezulteo tarafından 07.12.2015 tarihinde verilen cevap :

Merhaba,

Lastik marka ve modellerine geçmeden önce, size daha iyi yardımcı olabilmemiz için bizimle aracınızın üretim tarihi, motor tipi ve gücü bilgilerinizi paylaşabilir misiniz?

Şimdiden teşekkürler.

Saygılarımızla,

Rezulteo ekibi
Bizi Facebook'ta takip edebilirsiniz: https://www.facebook.com/rezulteolastik
Ya da Twitter'da: https://twitter.com/rz_lastik