Kar ve çamurda kullanılabilir 4x4 kış lastiği

Doğru 4x4 lastiğini seçin

4x4 lastik seçimi yapılırken araç türü ve kullanım şartları göz önünde bulundurulmalıdır. 4x4 lastikleri çekiş üzerinde önemli bir etkiye sahiptirler. Dört çeker aracınızı en sık kullandığınız koşullar lastik seçiminizi önemli şekilde etkileyecektir. Yayla, dağ gibi arazi yolları (off road), yolda veya asfalt yol üzerinde, kimi zaman arazide kimi zaman yol üzerinde (karma)... Kullanım amacına göre farklı 4x4 lastiği tipleri bulunmaktadır: off road, A/T lastik, M/T lastik… Bu dosyada, ayrıca, 4X4 lastiklerinin aşınma sürecini yavaşlatmak için almanız gereken önemleri, karlı zeminde veya zorlu sürüş şartlarında 4x4 kış lastiği takmanın faydalarını, SUV veya 4x4 aracınız için en doğru lastiği bulma ip uçlarını sunuyoruz.

4x4 kış lastikleri

4x4 araçlarda kış lastiği takmaya gerek var mı?

4x4 aracınızda kış lastikleri kullanmanın gerçekten yararlı olup olmadığını merak mı ediyorsunuz? Bir arazi aracı şüphesiz birçok sürüş ortamında güçlü bir hareket kabiliyeti temin edecektir. Ancak aynı şey kış mevsiminde kar ve kaygan zeminler üzerinde de geçerli mi?

4x4-arac-cekis-sistemi-lastik-asinmasi

Lastik aşınmasının 4x4 arazi araçların çekiş sistemine olan etkisi?

Lastiklerinizin aşınma seviyesinin 4x4 aracınızın mekanik aksamları üzerinde ciddi bir etkiye sahip olduğunu biliyor muydunuz? Aracınıza uygun olmayan lastikler kullanmak veya lastiklerin aşınma seviyesini doğru bir şekilde kontrol altında tutmamak arazi aracınızın çekiş sistemine zarar vermeye yetebilir. Mekanik arızaların önüne geçmek için yapılmaması gereken hataları keşfedin.

Aracınıza uygun 4x4 lastik seçimi için ipuçları?

Aracınıza uygun 4x4 lastik seçimi için ipuçları

Dört çeker bir araca sahipsiniz ve hangi 4x4 lastiklerini seçmeniz gerektiğini kendinize soruyorsunuz? Her kullanım tipi...