Yazlık lastik hakkında tavsiye

cansahin tarafından 24/03/2014 tarihinde sorulan soru : Merhabalar.. Yazlık lastik hakkında bir kaç tavsiyeye ihtiyacım var. Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim. Öncelikle araç bilgilerimi yazayım . Aracım 2011 model Focus 110 luk motor dizel Hatchback kasa. Şuanda aracın üzerinde benden önceki sahibinin almış olduğu Lassa impetus revo var. Ben bu lastiklerden hiç memnun değilim . Hem çok sert. Hem çok fazla gürültülü yol tutuşu da çok iyi değil. Benim aradığım lastik, Focusların çok fazla yol sesi alması ve süspansiyonunun sert olması nedeniyle yumuşak ve sessiz bir lastik. Yalnız her istediğimi bir arada bulamıyorum. :) Diğer taraftanda karadeniz de yaşıyorum genelde yağmurlu oluyor,yollarımız çok virajlı ara sıra köy yollarınada giriyorum. Birazda sert kullanıyorum o yüzden lastik önemli benim için. Benim aradığım özelliklere en yakın lastik yokohoma c drive2 gibi ancak o lastikte çok pahalı 230tl fiyatı var. Bana yumuşak sessiz ,ıslakta kuruda yol tutuşu iyi güvenilir tavsiye edebileceğin bir lastik varmı. Ebatlarda 205/55/16. En son olarak da sitenizden de baktım GoodYear EfficentGripPerformance marka lastik var testlerini yapmışsınız . Aslında testlere baktığımda bana mantıklı geliyor . Fiyatıda uygun 175tl tanesi. Ancak şöyle birşey var benim daha önceki aracımda normal efficentgrip vardı yol tutuşu çok kötü idi. Özelliklede ıslakta bu yeni çıkan performancede öyledir diye çekiniyorum. Kusura bakmayın başınızı ağrıttım bu lastik alma süreci çok zor :) Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim. :) Teşekkürler.. Saygılar..
rezulteo tarafından 24.03.2014 tarihinde verilen cevap :

Merhaba,

Öncelikle sorunuz için teşekkür ederiz.

Ancak aradığınız tüm bu özellikleri tek bir lastikte bulmak zor, sizin de dediğiniz gibi her istediğinizi malesef bir arada bulamamanız normal. Sürüşünüze karşılık gelecek, sportif özelliklere sahip bir lastik sessiz ve yumuşak olmayacaktır. Ya da sessiz, yumuşak ve konforlu bir lastik sürüş stilinize karşılık gelmeyecektir. Bu nedenden ötürü, aradığınız kriterleri tekrar gözden geçirebilirsiniz.

Goodyear Efficientgrip Performance lastiğine gelince, ıslak zemin performansı kesinlikle çok iyi olan bir lastiktir ve bizde genel olarak çok iyi bir intiba bıraktı. Bunu, performans değerlendirme sonuçlarından da görebilirsiniz : https://lastik.rezulteo.com.tr/goodyear/efficientgrip-performance

Sonuç olarak bize göre doğru bir seçim.

Lastikle ilgili her türlü sorunuzu bize sorabilirsiniz, memnuniyetle yanıtlarız.

İyi günler diliyoruz.

Saygılarımızla,

Rezulteo ekibi